Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 17-03-2023

(17-03-2023, 19:07)Mefisto napisał(a):  Wydanie absolutnie fenomenalne, więc za taką cenę tym bardziej warto
Dzięki filmożercom "Coś" zostanie bestsellerem marca  Big Grin
Przyznawać się, kto jeszcze kupił?


Spies Like Us - jak z jakością, czytałem różne komentarze, a innego wydania nie widać na horyzoncie niestety.


RE: Mefisto - kolekcja - Mister Tadeo - 17-03-2023

(17-03-2023, 19:07)Mefisto napisał(a):  katalog z zapowiedziami, wśród których jest m.in. Lonesome Dove i Obcy, więc już zacieram rączki.

Od razu z Na południe od Brazos weź kontynuację - Ulice Laredo. W tym roku Vesper ma w planach wydać trzecią część tego westernowego cyklu McMurtry'ego. W ofercie mają też Ostatni seans filmowy (teraz stoi za 18 zł).


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 18-03-2023

(17-03-2023, 21:32)Nfsfan83 napisał(a):  widzę, że ktoś lubi filmy z Chevy Chase Wink

Lubię. Dzisiaj chyba nawet lepiej niż kiedyś ze względów wiadomych. Przy drugim Fletchu prawie się posikałem, choć zapamiętałem, że był gorszy od jedynki (i w sumie fabularnie jest, ale pod względem gagów i ogólnej inscenizacji jednak sequel rządzi).

Cytat:brakuje Ci
Nothing But Trouble
oraz National Lapmpoons serii. Chyba, że to masz już.

Tak, Vacation mam cały box. NBT na razie wydało tylko Shout, czyli region A, więc w tym momencie już bardziej opłacalne jest dla mnie ściągnięcie ripa, sorry :>
Poza tym pewnie jeszcze parę tytułów by się znalazło.

(17-03-2023, 22:33)HAL 9000 napisał(a):  Spies Like Us - jak z jakością, czytałem różne komentarze, a innego wydania nie widać na horyzoncie niestety.

Stary transfer, w dodatku upchnięty na jedną płytę z Funny Farm (szczęśliwie 50 gb, bez dodatków, więc ktoś pomyślał), ale to Warner, więc jak najbardziej oglądalny. Akurat w tym wypadku nie spodziewałbym się nowego skanu w najbliższej przyszłości - no chyba, że Arrow nas czymś zaskoczy, ale wątpię.

(17-03-2023, 23:08)Mister Tadeo napisał(a):  Od razu z Na południe od Brazos weź kontynuację - Ulice Laredo. W tym roku Vesper ma w planach wydać trzecią część tego westernowego cyklu McMurtry'ego. W ofercie mają też Ostatni seans filmowy (teraz stoi za 18 zł).

Ano, widziałem. Tylko kiedy to wszystko przeczytać? Mam jeszcze książki sprzed dekady, których nawet nie tknąłem (grube co prawda, więc może dlatego), o tych wszystkich filmowych bookletach nawet nie wspominam, choć to ma zawsze pierwszeństwo.


RE: Mefisto - kolekcja - CivilWar - 18-03-2023

Nothing But Trouble - jeden z moich ulubionych filmów za dzieciaka. Taki w sumie zabawny ale momentami "straszny" dla kilkuletniego mnie xD
Zastanawiałem się czy Fletcha warto obejrzeć, czy to taka dobra komedia z Chasem w najlepszych latach. Po słowach Mefisto wnioskuję, że chyba warto.
Ładna aktualizacja kolekcji Smile


RE: Mefisto - kolekcja - sebas - 18-03-2023

@Mefisto
Ten pakiecik McQueena to z USA? Jeżeli tak, to czy możesz sprawdzić, czy płytki są tylko Region A?
Jak zwykle konkretna aktualizacja.


RE: Mefisto - kolekcja - Nfsfan83 - 18-03-2023

Fletch niby fajny ale dla mnie jakoś taki średni, Spies dużo lepsze.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 18-03-2023

(18-03-2023, 11:30)CivilWar napisał(a):  Zastanawiałem się czy Fletcha warto obejrzeć, czy to taka dobra komedia z Chasem w najlepszych latach. Po słowach Mefisto wnioskuję, że chyba warto.

Pierwszy Fletch to bardziej taki kryminał z elementami komedii, która jedzie głównie na osobie Chase'a oraz jego ripostach i przebierankach - bardziej to sympatyczne niż zabawne, ale parę gagów nadal wybitnych. Dopiero dwójka to już komedia na całego, i to tak do przesady, więc tutaj z kolei intryga staje się wręcz groteskowa i bez sensu, ale to bez znaczenia, bo hamulce nie działają i Chase już szaleje na całego, zapewniając masaż przepony. Szkoda, że trójka nie powstała, bo był tu potencjał na kontynuację, która we właściwych rękach zgrabnie połączyłaby obie te rzeczy. Ale jako double feature to działa nadspodziewanie dobrze po tych wszystkich latach. Filmy chodzą za grosze, więc jak dla mnie warto, nawet jeśli dodatków tam jest praktycznie zero.

Cytat:Ładna aktualizacja kolekcji Smile

Dzięki.

(18-03-2023, 12:29)sebas napisał(a):  @Mefisto
Ten pakiecik McQueena to z USA? Jeżeli tak, to czy możesz sprawdzić, czy płytki są tylko Region A?.

Warner nie koduje swoich płyt, ale tak, to wyszło tylko w USA. Warto brać, biorąc pod uwagę, że dwa pozostałe tytuły są praktycznie niedostępne osobno.


RE: Mefisto - kolekcja - pearlzfan - 18-03-2023

(18-03-2023, 14:35)Mefisto napisał(a):  Szkoda, że trójka nie powstała,
No niby powstała... ale wszyscy wiemy, że bez Chase'a to nie to Smile
https://youtu.be/pb2Pu5EjC1s


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 18-03-2023

Ten film to chyba nie ma nic wspólnego z poprzednimi, więc trudno traktować go jako część serii.


RE: Mefisto - kolekcja - pearlzfan - 18-03-2023

Wg. wiki to nie jest bezpośrednia kontynuacja a reboot oparty na 2 tomie książkowej serii (ostatni akapit w sekcji Sequel and Reboot) także to to samo "uniwersum" Wink .
https://en.wikipedia.org/wiki/Fletch_(film)