Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 03-05-2023

Cytat:do zjadliwych 15 dolców

A za wysyłkę ile?

Jeden z tych filmów, które mam na liście zakupowej od lat ale nigdy i nigdzie nie znalazłem w rozsądnej cenie.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 03-05-2023

(03-05-2023, 16:03)Gieferg napisał(a):  A za wysyłkę ile?

Drugie tyle, ale z trackingiem i vaciorem. Przy czym to jest info sprzed miesiąca, nie wiem ile teraz.


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 03-05-2023

Nie widziałem raczej ostatnio w takiej cenie, a nawet gdyby to i tak nie wiem czy bym tyle dał.
Zobaczymy co tam Australia zaproponuje.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 16-05-2023

Up wiosenny - część III: zemsta promocji

[Obrazek: vlCz3Bp.jpg]
[Obrazek: 8mTwgOv.jpg]
[Obrazek: vb5uGlA.jpg]
[Obrazek: pRkTv8r.jpg]
[Obrazek: 7JCvnzK.jpg]
[Obrazek: T3CA02Q.jpg]
[Obrazek: 3vlsjiJ.jpg]
[Obrazek: cayaW6w.jpg]
[Obrazek: CMo33FG.jpg]
[Obrazek: Z9pcnSd.jpg]
[Obrazek: sC0Lfh7.jpg]
[Obrazek: u7hPMch.jpg]

Koralinę w końcu udało się dorwać za ludzką cenę.
Propozycja i Nic doustnie to z kolei ciekawy przypadek, bo choć w zamierzeniu oba mają ten sam status specjalnej edycji, to jednak wykonanie boxu tego drugiego stoi o klasę niżej. Więc albo BFI zaczęło ciąć koszty albo taki był zamysł artystyczny.
Bracia Grimm pozdrawiają HALa Wink


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 16-05-2023

(16-05-2023, 16:37)Mefisto napisał(a):  Bracia Grimm pozdrawiają HALa

HAL pozdrawia "Braci Grimm" oraz Mefisto, gratuluje zakupów i życzy udanych seansów  Big Grin


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 17-05-2023

50% filmów ukradzione z mojej półki Wink

Naked Lunch podobno remaster przekozak? Porównanie do starych transferów pewnie będzie zabawne...


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-05-2023

(17-05-2023, 09:54)misfit napisał(a):  50% filmów ukradzione z mojej półki Wink

Kiedyś w końcu się będziesz musiał wybrać na seans Wink

Cytat:Naked Lunch podobno remaster przekozak?

Tak, zarówno Lunch jak i Propozycja wywołują efekt "wow".


RE: Mefisto - kolekcja - Redrum - 17-05-2023

(16-05-2023, 16:37)Mefisto napisał(a):  Propozycja i Nic doustnie to z kolei ciekawy przypadek, bo choć w zamierzeniu oba mają ten sam status specjalnej edycji, to jednak wykonanie boxu tego drugiego stoi o klasę niżej. Więc albo BFI zaczęło ciąć koszty albo taki był zamysł artystyczny

Gdy zobaczyłem, że BFI wydaje bardzo niszowy i zapomniany "Nil by Mouth" w dotatku z książeczką nawet nie zwróciłem uwagi na jakość obwoluty. A faktycznie mogli się bardziej postarać.
"The Proposition" to inna historia. Był to pirwszy UHD od BFI, więc musieli go odpowiednio zaprezentować. Dla mnie to wydanie wzorcowe udowadniające jak rynek nośników się zwija.
Jedyny UHD na świecie, super wydany, znakomity western, scenariusz i muzyka Nick Cave, tylko 5000 egzemplarzy, a po roku wciąż dostępny. To ilu nas zostało.

(17-05-2023, 09:54)misfit napisał(a):  50% filmów ukradzione z mojej półki Wink

Mi nic nie ukradłeś, ale dzięki za piękną prezentację moich boxów. Big Grin


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 17-05-2023

(17-05-2023, 12:33)Redrum napisał(a):  Jedyny UHD na świecie, super wydany, znakomity western, scenariusz i muzyka Nick Cave, tylko 5000 egzemplarzy, a po roku wciąż dostępny. To ilu nas zostało.

Tylko, że to akurat mocno niszowa, mimo wszystko, artystyczna produkcja (w dodatku sprzed blisko dwóch dekad), którą nie każdy musi polubić. Do tego edycja limitowana, a więc droższa od innych UHD. Absolutnie nie jest to jakikolwiek wyznacznik kondycji rynku, bo na ten jeden tytuł przypada ci 10, które niemal zawsze schodzą, niezależnie od tego, ile razy zostaną wydane. Przykładowo Nienawiść im się wyprzedała.

(17-05-2023, 12:33)Redrum napisał(a):  Był to pirwszy UHD od BFI, więc musieli go odpowiednio zaprezentować

Możliwe. Get Carter też przecież otrzymał zajebiste wydanie (choć to jednak film o bardziej legendarnym statusie). Inna sprawa, że nie wiem jak inne, wcześniejsze edycje specjalne BFI na blu - może ten słabszy kartonik to właśnie ich standard (na co wskazywałyby wydania zbiorcze) i dopiero UHD postanowili wyróżnić czymś bardziej ekskluzywnym.


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 17-05-2023

(17-05-2023, 12:33)Redrum napisał(a):  "The Proposition" to inna historia. Był to pirwszy UHD od BFI, więc musieli go odpowiednio zaprezentować.

Pierwsza była Siódma pieczęć.

(17-05-2023, 13:35)Mefisto napisał(a):  Do tego edycja limitowana, a więc droższa od innych UHD.

Jak składałem zamówienie na pre-ordera to byłem przekonany, że to jest zwyklak - na to wskazywało zdjęcie (wtedy było tylko jedno z widocznym amarayem) + cena £22. Więc trochę się zdziwiłem jak przesyłka z "Propozycją" do mnie dotarła... Smile