Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 17-08-2023

(17-08-2023, 14:35)Mefisto napisał(a):  Nie wstydzę się - zwłaszcza, że wyglądają naprawdę spoko.

Uwielbiam te filmy więc ciągle czekam na jakieś wydanie inne niż zwykłe 4K (amaray), może USA poratuje.

(17-08-2023, 14:35)Mefisto napisał(a):  Jak już pisałem - Hugo na BD odpala "sposobem".

Sprawdziłem i potwierdzam, u mnie poszło na starym ale wciąż użytecznym DMP-BDT500.


RE: Mefisto - kolekcja - Dusia - 19-08-2023

Dawno mnie nie było na forum, a tu takie zmiany kolekcje widzę rosną i nie tylko Smile Mefisto szczęka mi opadła jak zobaczyłem pokoik kinowy , podświetlone półki wypełnione filmami WOW. Widać ogrom włożonej pracy i pomysłów Smile
9 lat temu założyłem wątek w dziale technicznym , nasze zestawy. Fajnie gdyby każdy wkleił pare fotek ze swoimi pieczarami Wink dla dalszego rozwoju i inspiracji.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 16-09-2023

Dzięki. I faktycznie - dawno Cię tu nie było, ale witamy z powrotem Smile

Sierpień vol 2.

[Obrazek: uBpqZRp.jpg]
[Obrazek: 4zztCZM.jpg]
[Obrazek: IDHKuyD.jpg]
[Obrazek: B0AyffY.jpg]

State of Grace to bodaj ten sam archaiczny transfer, co w innych krajach, ale daje się oglądać. W dodatkach wywiad z reżyserem i trailer + gadanie francuskiego krytyka bez napisów.
Z Bessona już tylko Metra nie mam (aktualnie jest w dwóch promocjach, więc kusi).
Baby ma jeszcze oldskulową książeczkę z opowiadaniem, także radość podwójna.

Francja niestety nie popisała się - i ja także. Okazuje się bowiem, że tak jak cała seria tych Patherestauracji ma angielskie napisy, tak Huzar ich nie ma. Trzeba będzie zainteresować się kopią zapasową z dorobionymi napisami (a może ktoś chce obejrzeć film w zamian za takową?  Cool ). Dodatkowo Valmont trafił na sfrustrowanych pracowników poczty, bo przyszedł w kawałkach i z porysowanymi płytkami:
[Obrazek: eEHwHAT.jpg]
Szczęśliwie amazon już wysłał zamiennik - ciekawe czy przyjdzie cały...
Swoją drogą po raz pierwszy dostałem formularz do zwrotu uszkodzonego przedmiotu - ktoś już się w to bawił? Zwracają kasę? A jak się nie odeśle to faktycznie pobierają za drugi przedmiot? Ech, kiedyś to było.

[Obrazek: QhlwCZI.jpg]
[Obrazek: 1oFL4r7.jpg]
[Obrazek: FIPfOtp.jpg]
[Obrazek: AWKWoDQ.jpg]
[Obrazek: TboPLaM.jpg]
[Obrazek: K143BDz.jpg]
[Obrazek: GikgNSa.jpg]
[Obrazek: fRKkEto.jpg]
[Obrazek: Y8eYFVq.jpg]
[Obrazek: 1t8k3yR.jpg]

O Kolorach już się rozpisałem w wątku, myślę, że fotki mówią same za siebie.
Ucieczka to tymczasem chyba najładniejsze wydanie kiepskiego filmu, jakie posiadam - cóż, kosztowało taniej, niż zwykłe - ale kupiłem w ramach uzupełniania filmografii. Z Carpentera brakuje mi obecnie już tylko dwóch tytułów, równie nieudanych, ale wciąż mających w sobie warte uwagi elementy: Wampiry (jakoż nie udało mi się przez lata nabyć Indicatora) i Wioska przeklętych. Będzie uzupełniane przy okazji.

[Obrazek: CbkxFxS.jpg]
[Obrazek: C6BFPIZ.jpg]
[Obrazek: Bb7dP94.jpg]

Plakat dwustronny, przy czym jedyną różnicą jest zmiana kolorystyki (ciepła/zimna).
Weronika była uszkodzona w podobny sposób co Valmont, przy czym grafika szczęśliwie cała, a płyty działają bez zarzutu, pomimo drobnych rysek, które to pęknięcie spowodowało, więc wystarczyło wymienić pudełko i jest git.
[Obrazek: DJPG5QS.jpg]

Wrzesień

boxy
[Obrazek: NLDLGWf.jpg]
[Obrazek: KZrGQZQ.jpg]
[Obrazek: JLoJoW1.jpg]
[Obrazek: jYEZRCq.jpg]
[Obrazek: scyOJuE.jpg]
[Obrazek: 9jhZJzP.jpg]
Leigh ma slimy. Marvel trochę grubszy od vol 1 z uwagi na idiotyczny podział tych faz (jak dla mnie Engame powinno ją kończyć, a nie marne przygody Spidera na obczyźnie) oraz ma dwie płyty z bonusami - reszta w sumie podobne wykonanie. Tak czy siak ten pakiet zamyka dla mnie przygodę z herosami od tego studia.

4K
[Obrazek: AK7ajJR.jpg]
[Obrazek: U6ak0ME.jpg]
Dyskretny urok ma oczywiście książeczkę po francusku (trzeba się uczyć języków) - co ciekawe, jest ona na stałe przyklejona do digipacka, co może być trochę nieporęczne przy lekturze, ale ma swój urok.

promki zwyklaki, czyli uzupełnianie braków
[Obrazek: CbiGc2X.jpg]
[Obrazek: BuXp3cX.jpg]

Tym samym, wraz z premierą Sleepy Hollow mam już całego Burtona, który mnie interesuje.


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 16-09-2023

(16-09-2023, 01:15)Mefisto napisał(a):  Dyskretny urok ma oczywiście książeczkę po francusku (trzeba się uczyć języków) - co ciekawe, jest ona na stałe przyklejona do digipacka, co może być trochę nieporęczne przy lekturze, ale ma swój urok.

Dokładnie, lepsze to dla mnie niż standardowe wydanie, a cena taka sama. Mam jeszcze "Proces" i "Pogardę" w tym stylu.
"Delicatessen" też zamówiłem francuskie wydanie, wygląda jeszcze solidniej:
[Obrazek: 818pvmSfeLL._AC_SL1500_.jpg]


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 18-11-2023

Up przedblackfridayowy:

UK
[Obrazek: FGBCtxFl.jpg]
[Obrazek: OeXUNQfl.jpg]
[Obrazek: ogEJFmnl.jpg]
[Obrazek: 2nWDp6Wl.jpg]
[Obrazek: s0Adx5sl.jpg]
[Obrazek: 7bkzrKMl.jpg]
[Obrazek: 2pMRq1el.jpg]
[Obrazek: 0XgHmnzl.jpg]
[Obrazek: MvE4OT4l.jpg]
[Obrazek: XDIRlYFll.jpg]
[Obrazek: XVHCGTgl.jpg]

Little big man z Niemiec, Mad Max z Italii - długo się wstrzymywałem z updatem, bo jednak blu naprawdę spoko się prezentuje - ale nie żałuję, bo jednak obraz miażdży, a Atmosik swoje robi, zwłaszcza w finale dwójki oraz w Fury Road.

FRA
[Obrazek: AjHu2HXl.jpg]
[Obrazek: etN4Qkll.jpg]
[Obrazek: gyI3twEl.jpg]

USA
[Obrazek: Ifo8fzol.jpg]
[Obrazek: hONNUiSl.jpg]
[Obrazek: WlKIiv2l.jpg]
[Obrazek: EHGteiIl.jpg]
[Obrazek: BbxqLPnl.jpg]
[Obrazek: 5cL7RVfl.jpg]
[Obrazek: IYJr8y3l.jpg]
[Obrazek: gg7nNzml.jpg]
Blade z Włoch, Apollo 11 z promocji niemieckiej - wbrew internetowym opiniom 4K robi jednak wrażenie w scenach "plenerowych". Tommy niestety delikatnie zarysowany na brzegach.

Różne
[Obrazek: oqLPGaxl.jpg]

Animacje
[Obrazek: xWpCf0tl.jpg]
Kosmiczny dżem i Egipcjanski książe = rewelacyjny dźwięk, szczerze polecam. Obraz też niczego sobie Wink

Arrow
[Obrazek: G0Nx55Vl.jpg]
[Obrazek: 2zH6pell.jpg]
[Obrazek: DoFOCGtl.jpg]
[Obrazek: Jbrqh9cl.jpg]
[Obrazek: dal8iwzl.jpg]
[Obrazek: LfnUlpWl.jpg]
[Obrazek: q7BmASql.jpg]
[Obrazek: ohjgrmQl.jpg]
[Obrazek: 0mmil4Rl.jpg]
[Obrazek: ERn3Itsl.jpg]
[Obrazek: 9P5xERpl.jpg]
[Obrazek: 4ewRmPTl.jpg]
[Obrazek: hfDZTQxl.jpg]
[Obrazek: Ea1nJTIl.jpg]
W Blood money ciekawy babol się trafił - odchodząca folia w samym środku tyłu książeczki. Z reguły takie coś ma miejsce po bokach, a najczęściej w rogach.
Django niestety poniżej pewnego standardu tego wydawcy, ale pod względem obrazu po prostu wow.

Criterion
[Obrazek: PTkkNATl.jpg]
[Obrazek: NxTR1VSl.jpg]
[Obrazek: KJNw4rKl.jpg]
[Obrazek: Ofi87tPl.jpg]
[Obrazek: n4KglhUl.jpg]
[Obrazek: ACW84Fkl.jpg]
[Obrazek: EMuJ8bSl.jpg]
[Obrazek: BUJJeZul.jpg]
[Obrazek: zjmjZg7l.jpg]
[Obrazek: yYj63vVl.jpg]
Princess Bride ryje banię obrazem oraz wydaniem, które jest po prostu przepiękne. Niestety ktoś nie pomyślał i "glut" z tyłu zostawił po sobie ślad.

Eureka
[Obrazek: kQ5ch2kl.jpg]
[Obrazek: w9VCW0fl.jpg]
[Obrazek: AD2Nf3yl.jpg]
[Obrazek: SGdhz9nl.jpg]

Inne
[Obrazek: vqp5mOBl.jpg]
[Obrazek: YdT9iyAl.jpg]
W końcu udało się dorwać Body Double za ludzką cenę. Metallica z forumowego polecenia.

I na koniec coś dla ucha:
[Obrazek: r6rJskql.jpg]
[Obrazek: ucqGLZJl.jpg]
Od razu uprzedam pytania względem klasyków - takie rzeczy jak Gladiator, BR czy Twin Peaks mieliłem latami do zasrania na walkmanie i potem jakoś wystarczały mi okazyjnie empetrójki na kompie. Ostatnio jednak naszło mnie na bardziej profesjonalny odłuch, więc przy okazji nadrobiłem też kilka innych ulubionych pozycji - szczęśliwie obyło się bez większych wydatków.


RE: Mefisto - kolekcja - pred895 - 19-11-2023

Ja pier... Mefisto serio nie wiem kiedy Ty znajdziesz czas na obejrzenie tego wszystkiego i ten dopisek "Up przedblackfridayowy"  Cool  Tutaj już ciężko było mi to skrolować z podziwu a co dopiero jak będzie updejt grudniowy Big Grin No nic Rzeźnik z Bakerfields pozamiatał znowu Tongue

PS. Yakuza to moje zeszłoroczne objawienie zajebistości. Polecam ci kanał DM Edit ziomek ma smykałkę do montownia świetnych trailerów do zajebistych mało popularnych filmów i właśnie tam odkryłem ten klejnocik >>





RE: Mefisto - kolekcja - kulcikriu - 19-11-2023

WowSmile gratulacje! Serio to ok. 2 miesięczny up?


RE: Mefisto - kolekcja - Mierzwiak - 19-11-2023

Kurierzy nie są już znudzeni ciagłym przynoszeniem pudeł w to samo miejsce? Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Ethan - 19-11-2023

Z tego co pamiętam to podobnie wielką kolekcję miał Szczepan, a i Hal ma tego sporo. Na pewno nie należy życzyć tym Panom relokacji mieszkaniowej Wink Sam ostatnio przenosiłem się o 150km i największy problem miałem z zabezpieczeniem zapewne dużo mniejszej kolekcji filmowej i muzycznej (winyle, cd, kasety). A doszedł do niej sprzęt. Reszta dobytku (meble, trochę agd, ubrania, zabawki, ksiązki) stanowiła tylko połowę. A w sierpniu/wrześniu kolejna zmiana, mam nadzieję, że ostateczna. Ciężkie jest życie kolekcjonera Wink


RE: Mefisto - kolekcja - Adrian Gawor - 19-11-2023

Mega szacuneczek Smile
Bardzo pozytywny Wariat Big Grin