Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Wiles - 19-11-2023

Sporo filmowych rarytasów.
No i muzyka filmowa... "Blade Runner", "Pasja", albsolutne arcydzieła.
To się nazywa poszerzanie kolekcji. Smile
Gratuluję!


RE: Mefisto - kolekcja - piti198 - 19-11-2023

Żeś pojechał w kosmos. Big Grin
A czym się różni to 2 dyskowe wydanie "Małego wielkiego człowieka" od mojego? Co jest na tym drugim dysku? Więcej dodatków?
Z czeskich filmów też jest dobry "Skowronki na uwięzi", chyba wczoraj leciało w tv.


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 19-11-2023

(18-11-2023, 23:36)Mefisto napisał(a):  Princess Bride ryje banię obrazem oraz wydaniem, które jest po prostu przepiękne.

Świetne wydanie, a obejrzałeś już cały film? Wiele osób sygnalizuje problemy z odtwarzaniem płyty, co mnie nieco hamuje z zamówieniem.

Chciałem się też zapytać o "Ucieczkę z Los Angeles" - tam z kolei był problem z dźwiękiem, czy obecny nakład jest już poprawiony, jak to u Ciebie wygląda?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 19-11-2023

Heh, dzięki za miłe słowa.

(19-11-2023, 10:25)Ethan napisał(a):  Na pewno nie należy życzyć tym Panom relokacji mieszkaniowej

Nie planuję Smile

(19-11-2023, 09:37)Mierzwiak napisał(a):  Kurierzy nie są już znudzeni ciagłym przynoszeniem pudeł w to samo miejsce? Smile

Kurierzy może nie - ja tak. Niestety amazon ma denerwującą manierę rozbijania najmniejszych zamówień, które zamiast przyjść raz a dobrze to przychodzą pojedynczo przez miesiąc.

(19-11-2023, 09:35)kulcikriu napisał(a):  Serio to ok. 2 miesięczny up?

Raczej 3 miesięczny, bo patrz wyżej Smile

(19-11-2023, 01:12)pred895 napisał(a):  nie wiem kiedy Ty znajdziesz czas na obejrzenie tego wszystkiego

Biorąc pod uwagę, że to nie jest tak, że to wszystko wpada na chatę jednego dnia, to + - połowa już obejrzana. Wiadomo, że niektóre tytuły muszą czekać w kolejce, bo są albo gargantuicznie długie (pozdro Spike Lee); albo potrzebują odpowiedniego nastroju* (lub jedno i drugie); albo nie są priorytetem, bo na przykład stosunkowo niedawno je oglądałem, ale kupiłem, bo trafiła się promka; albo czekam na seans w towarzystwie, bo wiem, że wtedy lepiej się będzie oglądało (Powrót żywych trupów ostatnio - notabene w tym wydanku jest ciekawa opcja napisów zombie, polecam, bo zabawa przednia); albo jeszcze coś innego (ostatnio przeszła mi ochota na seans relatywnie krótkiego Białego rena po tym, jak zobaczyłem, że do książeczki to chyba będę musiał okulary zakupić, bo jest tak małym druczkiem obsiana - ktoś tu ewidentnie nie pomyślał).

(19-11-2023, 12:38)piti198 napisał(a):  A czym się różni to 2 dyskowe wydanie "Małego wielkiego człowieka" od mojego? Co jest na tym drugim dysku? Więcej dodatków?

Nie wiem jakie Ty masz, ale jest dokładnie tak, czyli druga płyta przeznaczona na bonusy, czyli 2 dokumenty o reżyserze, 1 o Hoffmanie + standardowe pierdoły typu trailer.

(19-11-2023, 14:40)HAL 9000 napisał(a):  Świetne wydanie, a obejrzałeś już cały film? Wiele osób sygnalizuje problemy z odtwarzaniem płyty, co mnie nieco hamuje z zamówieniem.

Nie było żadnych problemów. Tradycyjnie blu - samo w sobie bardzo ładne - też odtwarza się bez problemu "sposobem" Wink

Cytat:Chciałem się też zapytać o "Ucieczkę z Los Angeles" - tam z kolei był problem z dźwiękiem, czy obecny nakład jest już poprawiony

Ponownie nie wykryłem żadnych poważnych problemów. To nie jest tak, że tyczyły się one wydania amerykańskiego? Bo jakoś śmiem wątpić aby ta brytyjska kolekcjonerka doczekała się drugiego nakładu. To raczej nie jest aż tak popularny tytuł.

* - żeby nie było to ostatnio sprawdzałem sobie, które filmy najdłużej stoją na półce. W tej chwili jest to Tańcząc w ciemnościach, które kupiłem na początku 2017, a więc zaraz będzie 7 lat. Ale kupię w końcu ten box Von Triera, to będzie jak znalazł. Na drugim miejscu mam The Witch, które kupiłem świeżo po kinowym seansie i do tego czasu jakoś mnie nie naszło na powtórkę, a że w międzyczasie wyszło UHD, to tym bardziej się wstrzymuję.


Mefisto - kolekcja - slepy51 - 19-11-2023

Szacun za The Cinematic Orchestra - przepiękny soundtrack.

Wysłane z mojego H8216 przy użyciu Tapatalka


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 19-11-2023

(19-11-2023, 15:44)Mefisto napisał(a):  To nie jest tak, że tyczyły się one wydania amerykańskiego?

Nie. Amerykanie mieli jako pierwsi program zastępczy, w UK był lekko spóźniony  Tongue

Jeżeli masz płytę V2 to OK, te wadliwe to V1.


RE: Mefisto - kolekcja - Redrum - 19-11-2023

(19-11-2023, 20:28)HAL 9000 napisał(a):  Jeżeli masz płytę V2 to OK, te wadliwe to V1.

Kupiłem brytyjską Ucieczkę z L.A. w grudniu 2022 i mam wersję V2. Wydaje mi się, że Twoje obawy, czy kupić teraz kolekcjonerkę w digi-packu za £15.60 są bezzasadne.
Oczywiście jeżeli chcesz kupić ten film.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 19-11-2023

Potwierdzam V2.


RE: Mefisto - kolekcja - Bender - 20-11-2023

Up masakra i opad szczęki. Czailem się kiedys na ten Woodfall. Daj znać czy fajne


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 20-11-2023

Jeśli lubisz klasyczne kino brytyjskie to nie ma co się zastanawiać. Obecnie jest chyba w promocji.