Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Redrum - 18-01-2024

(18-01-2024, 19:00)Mefisto napisał(a):  Też sobie z ciekawości podliczyłem i (o ile się nie walnąłem) wyszło mi 533 wydań

Tym samym masz duże szanse na honorowy tytuł największego obżarciucha 2023 roku.
Ja skromnie - 254 wydań, a wciąż muszę się tłumaczyć, że z głową wszystko w porządku. Big Grin
Podziwiam i szanuję ludzi takich jak Ty.


RE: Mefisto - kolekcja - pearlzfan - 18-01-2024

(18-01-2024, 16:37)Mefisto napisał(a):  wyszło mi 533 wydań
Roczny up większy niż cała moja kolekcja. Crazy bastard! Wink


RE: Mefisto - kolekcja - Danus - 18-01-2024

Mefisto rządziSmile ja skromne 37 wydań w tamtym rokuSmile


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 18-01-2024

(18-01-2024, 19:00)Gieferg napisał(a):  Juz od lat jak nie zakładam, że coś będzie wielokrotnego użytku to tego nie kupuję

Już to kiedyś przerabialiśmy, ale tak - nośniki to dla mnie główne źródło oglądania filmów, których nie znam, choć i te kupuję też w jakiś sposób pod siebie, rzadko kiedy na pałę.

Cytat:na obejrzenie 500+ filmów tylko po razie potrzebowałbym kilku ładnych lat

Zostało mi już tylko 360 (a jeszcze mniej, gdy odliczyć te, których w ogóle nie widziałem), także myślę, że w tym roku się wyrobię - zwłaszcza, że poza kilkoma killerami, nie planuję jakichś większych zakupów w 2024 (o ile, rzecz jasna, wydawcy sami nie ogłoszą nagle jakiejś bomby, ale tu znowu nic mi nie przychodzi do głowy w kontekście wielopłytowych wydań).

(18-01-2024, 20:36)Redrum napisał(a):  Ja skromnie - 254 wydań, a wciąż muszę się tłumaczyć, że z głową wszystko w porządku.

A kto powiedział, że jestem normalny? Smile


RE: Mefisto - kolekcja - kulcikriu - 19-01-2024

(18-01-2024, 22:56)Mefisto napisał(a):  A kto powiedział, że jestem normalny?
Nikt nie jest, a przynajmniej nikt z nasWink tak trzymaćSmile
(18-01-2024, 21:23)pearlzfan napisał(a):  Roczny up większy niż cała moja kolekcja. Crazy bastard!
Podpisuję sięWink


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 09-02-2024

Stylut:

[Obrazek: CPJNjA6.jpg]

Niestety wszystkie wydania gołe i wesołe.

[Obrazek: t3zddq0.jpg]
[Obrazek: WLddIAi.jpg]

Pan wiklinowy jak widać śliczny steel dostał.

[Obrazek: jCfDUa2.jpg]
[Obrazek: o1mgHED.jpg]

Cast away już mi się odechciało czekać na 4K - otwarcie filmu mnie co prawda przeraziło, ale jak tylko zmienia się ujęcie, to jest dobrze i pozostaje dobrze aż do końca. Szkoda tylko, że golas i teraz sam nie wiem, czy opylać dvd, czy jednak zostawić sobie dla bonusów.
O jeden most za daleko też nie wygląda tak źle jak go recenzje malują - jasne, że i tu bym chętnie przytulił nowiutki skan, ale raczej się na to nie zanosi, więc obejrzałem z przyjemnością.

[Obrazek: lFqw65l.jpeg]

Wyspa Wielkanocna pozdrawia Gieferga Wink

[Obrazek: 7NaQh0Z.jpeg]

Delikatesy spotkały się z krytyką na forum, ale jak dla mnie ten transfer miażdży stare wydanie - jasne, mankamenty są, ale nie odbierają radości z seansu.
Asteroid City z kolei niby w porządku, ale jednak daje się dostrzec pewne artefakty w ziarnie.
No i wklejam środek jako ciekawostkę, bo w sumie widzę takie rozwiązanie pierwszy raz:
[Obrazek: qQPnEza.jpeg]

A tutaj gwóźdź programu w pełnej okazałości:
[Obrazek: 6dS2X9F.jpeg]
[Obrazek: AUF9jcB.jpeg]
[Obrazek: UHWFdwV.jpeg]

Co ciekawe, okładki mają w środku dodatkową grafikę (ujęcia z filmów), choć w sumie nie wiem po co, bo w tych pudełkach i tak jej nie widać.
Za to knigę Conan ma równie mocarną co jego bice - porównanie:
[Obrazek: 35xslsq.jpeg]
Szkoda jedynie, że tekst znowu dla mrówek. I'm getting too old for this shit  Sad

[Obrazek: eKjVfox.jpeg]
[Obrazek: nQhq3sc.jpeg]
[Obrazek: BVItGZO.jpeg]

Transfer oczywiście kozak, a atmosik wyborny. Prolog oglądałem już jakieś sześć razy dla samej muzyki  Big Grin
Aha, płyta z dodatkami działa "sposobem" Wink Także topka roku spokojnie, mimo iż ten się dopiero zaczął.
Arrow mógłby jeszcze Nighthawks i Tunel wydać i mielibyśmy komplet S-S z najlepszych lat.


RE: Mefisto - kolekcja - Mierzwiak - 09-02-2024

Charlie i fabryka czekolady ma wyjść ponoć w tym roku na UHD.

Za Cube z kolei mógłby się ktoś wziąć (Arrow? Halo?) i wydać go w najlepszej możliwej jakości. HDR mógłby robić fajną robotę w tych kolorowych pomieszczeniach.


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 09-02-2024

(09-02-2024, 12:43)Mierzwiak napisał(a):  Charlie i fabryka czekolady ma wyjść ponoć w tym roku na UHD.

Możliwe, ale to nie jest dla mnie priorytet. Dobrałem go za grosze w promce, bo niedawno kupiłem też oryginał i pomyślałem, że w sumie remake to był ostatni zjadliwy Burton, z tych, których nie mam (no ok, był jeszcze Sweeney Todd, ale w sumie do dziś nieoglądałem Big Grin ). A Cube - zgoda, ale również nie chciało mi się czekać (skoro przegapili 25lecie, to ja bym się cudów nie spodziewał), a stało także po obiżonej cenie.


RE: Mefisto - kolekcja - Gieferg - 09-02-2024

Cytat:Wyspa Wielkanocna pozdrawia Gieferga

Tak się jakoś domyślałem skąd inspiracja Wink


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 09-02-2024

(09-02-2024, 12:25)Mefisto napisał(a):  Delikatesy spotkały się z krytyką na forum, ale jak dla mnie ten transfer miażdży stare wydanie - jasne, mankamenty są, ale nie odbierają radości z seansu.

Popieram w 100% Smile