Filmozercy.com | Forum
Mefisto - kolekcja - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Mefisto - kolekcja (/watek-mefisto-kolekcja)



RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 08-03-2024

Arrow

Czechy:
[Obrazek: VAUgEHy.jpg]

Germania:
[Obrazek: TVxiKZ8.jpg]

Podoba mi się czystość okładek po odwróceniu - nie ma już nawet polsatowskiego paska z info o formacie. Oby to stało się normą.

Eureka (na nikogo nie czeka):
[Obrazek: CBK1kxA.jpg]
[Obrazek: HhkBGDY.jpg]
[Obrazek: zoD1tcd.jpg]

Walejówka ma plus za książeczkę - w końcu duże litery i rozstrzelony tekst. Wybornie się czyta - albo raczej: czytałoby się, gdyby te eseje nie były znowu lewoskrętne (w jednym jest oczywiście o seksizmie, w drugim gość jedzie po Reaganie, a w obu przypadkach z samym filmem ma to niewiele wspólnego  Big Grin ). W ogóle wydanie super, transfer też. Szkoda, że film nie dorównuje dokonaniom Hughesa, ale i tak jest uroczy.
Pulse za to jak widać w scanavo. Ciekawe kiedy w końcu połapią się i dostosują do tego pudełka książeczki. A propos, bo pierwszy raz mi się przydarzyło:
[Obrazek: nr8JAAK.jpg]

Big Grin

TBC


RE: Mefisto - kolekcja - misfit - 08-03-2024

UHD z Niemiec to standardowe ceny, czy może była na nie jakaś promocja, którą przeoczyłem?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 09-03-2024

No była: klik


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 29-03-2024

Wielkanocna aktualka:

[Obrazek: uk-united-kingdom.gif]

[Obrazek: VwlV8Xs.jpg]
[Obrazek: GHiEKq0.jpg]
[Obrazek: tpW4piC.jpg]
[Obrazek: Bo7qY6R.jpg]

BH Cop po taniości, choć już po zakupie zreflektowałem, że jankesi obniżyli UHD do 33$. Mówi się trudno, acz obrazek na blu jak najbardziej satysfakcjonujący - zupełnie jak w przypadku 48 hrs.
Na BTTF zdaje się Mierzwiak narzekał, ale zrobiłem kilka porównań i generalnie nie mam jakichś większych uwag. Rewolucji nie ma, nawet względem starego blu - ot, po prostu lepszy, bardziej naturalny obraz. No i atmosik na plus.
Noir za to, jak widać, ma te alternatywne okładki trochę nierówne, ale za to książeczka uwzględnia bardzo fajną polecankę innych tytułów:
[Obrazek: IuyA9Em.jpg]

[Obrazek: leaving_party.gif]

[Obrazek: BeANdeX.jpg]
[Obrazek: EYIk3TW.jpg]

Addamsów kupiłem ostatnio sequel w promocji niemieckiej, więc już nie chciałem dłużej czekać z obniżką jedynki. Liczę jednak, że Values w końcu też wydadzą na UHD, bo od blu aż momentami oczy bolą.
Shootist chodzi sposobem, podobnie jak McCabe, więc bardzo spoko.

[Obrazek: ger-world-cup.gif]

[Obrazek: KBbs0cA.jpg]
[Obrazek: YzBEI6W.jpg]

Harry z Sally w końcu wygląda jak film. Bloodsport też pięknie. Za to Rollerball kupowany w sumie na szybcika i aż zapomniałem sprawdzić jak się ma do edycji amerykańskiej. Na moich ustawieniach co prawda nie ma takiej tragedii jak gdzieniegdzie na screenach (tylko parę razy odczułem dyskomfort barwny) i uhatka zostawia w tyle wydanko Arrow, ale jednak trzeba będzie kiedyś podmienić - zwłaszcza, że parę razy po ekranie szalały artefakty.
Przy okazji wyjaśniła się niesłabnąca nigdy cena Insidera:
[Obrazek: 0XWx9xY.jpg]

Kniga oczywiście po niemiecku, ale czeba się uczyć języków Smile

I na koniec Czechy (bez gifa, bo gugle ssą pałę ostro pod tym względem):

[Obrazek: glabEVC.jpg]

Prawie wszystko gołe i wesołe, nie wszędzie polskie titulky. Hombre niestety nie ma tego samego transferu, co za oceanem, ale za tę cenę nie będę wybrzydzał.


RE: Mefisto - kolekcja - HAL 9000 - 29-03-2024

(29-03-2024, 19:11)Mefisto napisał(a):  Na moich ustawieniach co prawda nie ma takiej tragedii jak gdzieniegdzie na screenach

(10-04-2023, 11:07)HAL 9000 napisał(a):  Shout! Factory
[Obrazek: eb6f96_3a49b6dfc7d1468d9ceacab3ceb9970d~mv2.webp]
Capelight Pictures
[Obrazek: eb6f96_90df4f1c525747f59825e3d56ff81874~mv2.webp]
Shout! Factory
[Obrazek: eb6f96_1c16282e453b482d83fbef94bb2789a7~mv2.webp]
Capelight Pictures
[Obrazek: eb6f96_4369728be69c4afd8de578623b910ae8~mv2.webp]

Napiszmy to raz a dobrze:
Ludzie, nie kupujcie niemieckiego wydania, jest mocno spartolone Smile


RE: Mefisto - kolekcja - Mr.Hankey - 30-03-2024

Insider wygląda znośnie?


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 01-04-2024

Jeszcze nie szedł w obroty, ale nie spodziewam się jakiejś znaczącej różnicy w stosunku do wydania amerykańskiego. Cytując Darasa: teraz znikam, ale trzymam rękę na pulsie, a w ręku kajecik. Co stosowniejsze uwagi skrupulatnie zanotuję i tam znać.

EDIT: wygląda pięknie - myślę, że nie ma się co zastanawiać.


RE: Mefisto - kolekcja - Mierzwiak - 01-04-2024

Teal & orange już nie przeszkadza? Smile

https://www.blu-ray.com/movies/The-Insider-Blu-ray/42848/#Screenshots


RE: Mefisto - kolekcja - Mefisto - 01-04-2024

Pytał o jakość obrazu, nie o kolorki - i nie jest to to samo co współczesne T&O.


RE: Mefisto - kolekcja - Mierzwiak - 01-04-2024

A co to jest "współczesne" T&O? To jest remaster z 2013 roku, czyli już po eksplozji mody na taką kolorystykę. Widzę na tych screenach dokładnie to, na co ciągle narzekasz.