Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - lis22 - 17-04-2018

Pisałem tylko o Blu-Ray, o DVD mam takie samo zdanie, jak Ty.
Zresztą, nie mam już, chyba żadnej płyty DVD, żeby sprawdzić jak ten upscaling wygląda ... A, mam jeszcze rozszerzone wydania "Władcy Pierścieni" w wersji kolekcjonerskiej oraz trzy koncerty, więc jak będę miał czas, to sprawdzę.


RE: Blu ray w Polsce - misfit - 18-04-2018

(17-04-2018, 21:40)Mierzwiak napisał(a):  To prawda ale mamy rok 2018 i nikt gołym okiem nie zauważy różnicy między upscalingiem robionym przez odtwarzacz a tym przez telewizor.

Vincent (i nie tylko on) jednak widzi różnicę Smile
Przykładowo twierdzi on, że Oppo 203 przyzwoicie skaluje obraz do 2160p, ale jeśli powierzyć skalowanie LG OLED 2017 (od tego jest opcja "Source Direct" w Oppo) to ten sobie nieco lepiej poradzi z tym zadaniem.

Oczywiście można dyskutować czy są to pomijalne różnice czy też nie, ale faktem jest, że są różnice pomiędzy poszczególnymi algorytmami skalowania (chromy zresztą też). Zakładając jednak, że w żadnym obecnie sprzedawanym czy to odtwarzaczu czy telewizorze (tego nie wiem) nie używa się Bilinear, który powoduje aliasing czy coś a'la ostrego Lanczosa bez filtra anti-ringing to faktycznie można mówić o niewielkich czy mikroskopijnych różnicach.


RE: Blu ray w Polsce - NWWStation - 18-04-2018

Wracając do samego tematu popularyzacji BD w Polsce... Myślę, że akcje pokroju wydania kolekcji Obcego na BD mogłyby pomóc Wink


RE: Blu ray w Polsce - Mierzwiak - 18-04-2018

(18-04-2018, 06:33)misfit napisał(a):  Vincent (i nie tylko on) jednak widzi różnicę Smile
Przykładowo twierdzi on, że Oppo 203 przyzwoicie skaluje obraz do 2160p, ale jeśli powierzyć skalowanie LG OLED 2017 (od tego jest opcja "Source Direct" w Oppo) to ten sobie nieco lepiej poradzi z tym zadaniem.
Oppo sroppo. Raka ponoć też leczy Tongue


RE: Blu ray w Polsce - Mateusz - 18-04-2018

(18-04-2018, 07:30)NWWStation napisał(a):  Wracając do samego tematu popularyzacji BD w Polsce... Myślę, że akcje pokroju wydania kolekcji Obcego na BD mogłyby pomóc Wink

Jestem tego samego zdania. Fajnie jakby jakiś dystrybutor ruszył z kolejną taką akcją na jesieni.


RE: Blu ray w Polsce - lis22 - 18-04-2018

Nie zapominajmy, że jeżeli do gazety, pisma dołączony jest jakiś film, to tylko na DVD. Podobnie, promocje, np. przy kasach czy na kartę Mój Empik - też tylko DVD. Nie ma widocznych promocji na Blu - Ray, nie ma filmów na BD dołączanych do gazet, nie ma gier na PC na płytach BD, itp. Gdy DVD zyskało popularność, taki CD Projekt zrezygnował z dołączania gier na płytach CD i zastąpił je DVD (przez pewien okres dodawał dwa formaty), na BD już się nie przerzucili, bo pewnie jest zbyt drogo i pismo musiałoby zdrożeć.


RE: Blu ray w Polsce - misfit - 18-04-2018

(18-04-2018, 08:14)Mierzwiak napisał(a):  Oppo sroppo. Raka ponoć też leczy Tongue

Ale tą tezę Vincenta należy określić jako taki mały prztyczek w nos w kierunku Oppo, a nie jego zachwalanie (podobnie jak z chromą, która wg. niego ciut lepiej prezentuje się na Panasach) Tongue
Komu jak komu, ale mu wierzę, że to są zauważalne różnice na korzyść skalowania po stronie TV, ale oczywiście nie omieszkam tego sprawdzić na własnych oczętach gdy w końcu stanie u mnie LG.


RE: Blu ray w Polsce - MarekZegarek - 18-04-2018

(18-04-2018, 09:47)lis22 napisał(a):  Nie zapominajmy, że jeżeli do gazety, pisma dołączony jest jakiś film, to tylko na DVD. Podobnie, promocje, np. przy kasach czy na kartę Mój Empik - też tylko DVD. Nie ma widocznych promocji na Blu - Ray, nie ma filmów na BD dołączanych do gazet, nie ma gier na PC na płytach BD, itp. Gdy DVD zyskało popularność, taki CD Projekt zrezygnował z dołączania gier na płytach CD i zastąpił je DVD (przez pewien okres dodawał dwa formaty), na BD już się nie przerzucili, bo pewnie jest zbyt drogo i pismo musiałoby zdrożeć.

Chyba masz na myśli CD-Action.
Myślę, że samo CD-Action, mimo pozycji, którą wtedy miało na rynku nie spopularyzowałoby nośnika Blu-Ray. Wprowadzenie Blu-Raya było dla nich ryzykiem, którego nie podjęli. Żeby trafić do większej liczby odbiorców woleli obniżyć cenę, niż dodać Blu-Ray i ją podnieść.

Wszystko sprowadza się do decyzji biznesowych wydawców, którzy po analizie rynku doszli do wniosku, że Blu-Ray zwyczajnie im się nie opłaca.


RE: Blu ray w Polsce - lis22 - 18-04-2018

Tak, popierdzieliła mi się nazwa Wink
Szkoda, że w pewnym momencie podjęto taką a nie inną decyzję, bo gdyby chociaż producenci gier zaczęli promować BD na PC, to byłoby lepiej. Sam posiadam napę Blu-Ray w PC od 2010 roku i jest on w zasadzie bezużyteczny.


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 18-04-2018

Nagrywarka BD w kompie pozwoliła mi zrobić kopie zapasowe z wersją w PL do przeszło setki filmów na Blu z różnych krajów (nie mówiąc już o tym, że filmy z wszelkich imprez, wesel i wakacji, które robiłem też nagrywam na BD), więc była to bardzo dobra inwestycja.