Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 04-11-2018

Jak wyjdzie coś w Polsce na BD, co mnie interesuje, to kupię. Jednak większość filmów, które akurat mnie interesują, w Polsce się nie ukazały na BD, jedynie na DVD. Niedawno włączyłem "Transporter" DVD i aż mnie odrzuciło Big Grin Nie wiem czy 10 minut oglądałem. Nie pozostało nic innego, jak Amazon. Jest Oppo, jest seans Cool


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 04-11-2018

(04-11-2018, 13:38)Ethan napisał(a):  Hereditary to bardzo solidna rzecz, z Toni, która grać potrafi, co udowodniła. Wielki powrót gatunku? Moim zdanie to trochę niefortunne określenie. Horror nie potrzebuje powrotów, bo z rzadka zdarzaja mu się bardzo dobre rzeczy.
(...)

Może i tak...
Nie prowadzę statystyk, ale w mojej ocenie w przeszłości kręcono większą liczbę dobrych horrorów (?). W ostatnich latach tylko niekiedy jakiś tytuł przełamuje (spadkowy?) trend, a potem wszystko wraca do normy. Nie chciałbym się wykłócać. Po prostu takie mam obserwacje.

Wkurza mnie, że naprawdę dobre filmy ukazują się w Polsce tylko na dvd. Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań? Nie wiem. Jakiś czas temu postanowiłem nie kupować tytułów, które na Filmweb mają poniżej 7,0. Nie nie - to nie snobizm. Po prostu coś z pogranicza  5,0 – 6,0 rzadko mnie kręci.

Wrócę do horrorów. „Wychowałem” się na: „Upiorze w operze” (1925), „Dziecku Rosemary ((1968) „Egzorcyście” (1973) „Omenie” (1976) z G. Peckiem, „Lśnieniu” (1980) itp. Trzy z wymienionych tytułów obejrzałem w kinie podczas polskich premier. Na BD posiadam wszystko prócz „Lśnienia”.

Mamy w kraju poważny problem z BD. Dlaczego np. nie wydano w wysokiej rozdzielczości filmu dobrze rokującego reżysera pt. „Oculus” (2013)? Pomimo noty 6,3 na Filmweb przyznaję obrazowi Mike Flanagana mocne 7,5 / 10. To porządne kino, a dla osób interesujących się psychologią czy neurologią – majstersztyk! Polecam.


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 04-11-2018

Cytat:Jakiś czas temu postanowiłem nie kupować tytułów, które na Filmweb mają poniżej 7,0. .

W skrócie: "zidiociały naród o obniżonych oczekiwaniach" decyduje co będziesz kupował, choć w tym samym poście piszesz:

Cytat:Pomimo noty 6,3 na Filmweb przyznaję obrazowi Mike Flanagana mocne 7,5 / 10. To porządne kino

ROTFLOL


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 04-11-2018

Gieferg napisał (tak mi się wyświetliło):
Czyli "zidiociały naród o obniżonych oczekiwaniach" decyduje co będziesz kupował? Pogratulować.

Huh

Gieferg, zacytowałeś tylko fragment mojej wypowiedzi. Zatem uzupełniam.

Daras napisał:
Nie nie - to nie snobizm. Po prostu coś z pogranicza  5,0 – 6,0 rzadko mnie kręci.

Powyższe raczej wyjaśnia sprawę. Chodzi oczywiście (niekiedy) o zbieżność notowań z moimi wyborami. Zatem to ja podejmuję autonomiczną decyzję. Masz ochotę podyskutować o „problemie” wolnej woli. Załóż wątek i jedziemy…

Nadto... I tak nie kumam Twojego wpisu. Pasuje do mojego posta jak świni siodło. Noty to jedno, a konsumenci regulujący rynek – drugie. Tu nie musi być synergii.

I jeszcze coś.

Daras napisał:
Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań?

To oczywiście pytanie, nie stwierdzenie. Twój wpis był do dupy.

Ethan, zapomniałem. Niestety, skandynawskie „Pozwól mi wejść” (2018) ukazało się w Polsce jako kastrat.


RE: Blu ray w Polsce - misfit - 04-11-2018

Skandynawskie "Pozwól mi wejść" nie ukazało się w PL. To co Monolith wydał to amerykański remake.


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 04-11-2018

Daras , patrząc po dominującej komercji wolna wola nie istnieje.

Z komercji to trzy stare filmy jakie zamawiam na BD:
The Glimmerman z Seagalem
Wedlock z Rutgerem Hauerem
Martial Law z Carradinem
Ale tylko po to aby z internetu pobrać dobrej jakości kopie w mkv

Z nie komercji na BD zamawiam "Szefa wszystkich szefów" Larsa von Triera - bo jest zajebisty
na filmscieku ma 6,6 mieści się w widełkach  Big Grin  Big Grin


RE: Blu ray w Polsce - czuubakka - 04-11-2018

(04-11-2018, 15:45)Daras napisał(a):  Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań?
Mała sugestia co byś może rozpatrzył wyprowadzkę z kraju? Straszne pierdoły wypisujesz, brak dalszych słów.


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 04-11-2018

(04-11-2018, 15:45)Daras napisał(a):  Wkurza mnie, że naprawdę dobre filmy ukazują się w Polsce tylko na dvd. Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań? Nie wiem.


Próbuje wytłumaczyć dlaczego tak jest? Jak kto wie dlaczego niech da znać ja też nie wiem.


RE: Blu ray w Polsce - Bender - 04-11-2018

Statystycznie nie jesteśmy zbyt wyrafinowanym odbiorcą. Całą wielka tajemnica. Przykre, smutne, ale prawdziwe. Nie ma za bardzo się co oszukiwać i trzeba wziąć na klatę.

@czuubakka Wyprowadzkę z kraju? A niby dlaczego?


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 14:56)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Tak ale nie sądzę aby to była przyczyna. Z rynkiem książkowym jest wszystko jasne jakieś 64% narodu nic nie czyta.
Znam takich co używają audiobook`ów , oraz czytają książki na specjalnych czytnikach pdf. Nie mają miejsca i nie potrzebują makulatury. Z filmami podobnie, mam znajomych zza granicy co wykupują abonamenty na oglądanie filmów i też nie chcą tego gromadzić. Jak przeliczysz kupowanie nowości i fizycznych nośników to wychodzi taniej oglądanie w sieci i wypożyczanie książek,

(04-11-2018, 16:11)Daras napisał(a):  Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań?
W Polsce większość wypłat=survival. Inne rzeczy są ważniejsze, można tylko życzyć tym korporacjom oby zeżarły własny ogon bo wiecznie bogatym jest mało.