Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 04-11-2018

Daras napisał(a):Nadto... I tak nie kumam Twojego wpisu.

Napisałeś że nie kupujesz filmów, które filmwebowe masy oceniają poniżej 7?
Napisałeś.
Napisałeś chwilę później, że film oceniony na FW na 6, oceniasz na 7,5?
Napisałeś.
Gdzie więc sens i jakakolwiek logika w nie kupowaniu filmów, które na filmwebie oceniane są poniżej 7?

A że nie kumasz to mnie akurat nie dziwi.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 17:34)Gieferg napisał(a):  Gdzie więc sens i jakakolwiek logika w nie kupowaniu filmów, które na filmwebie oceniane są poniżej 7?
Gdzie w ogóle jest logika kierowanie się tym portalem. Wystarczy poczytać wpisy dla których Arrow jest arcydziełem 10/10 i wiadome jest, że jest duża grupa ludzi , która ten serial ocenia i taka mielizna będzie mieć wysokie noty, a lepszy film czy serial - trudniejszy w odbiorze zbierze niższe choć będzie lepszy.


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 04-11-2018

Cytat:Gdzie w ogóle jest logika kierowanie się tym portalem.
To swoją drogą Tongue


RE: Blu ray w Polsce - Bender - 04-11-2018

(04-11-2018, 17:14)wolfman napisał(a):  W Polsce większość wypłat=survival.

Ale to co serwuje nam telewizja jest "za darmo" i nadal ma poziom jaki ma, celując w statystyczny gust. Tu bym bardziej szukał punktu odniesienia a nie zasobności portfela.
Po raz tysięczny Shrek , Transformers, czerstwe polskie komedie i kabarety. Bądźmy realistami.


RE: Blu ray w Polsce - czuubakka - 04-11-2018

(04-11-2018, 17:13)Bender napisał(a):  @czuubakka Wyprowadzkę z kraju? A niby dlaczego?
Luźna sugestia, ot co!Smile. Co by w innym mu było lepiej, półki pełne wydań blu ray, nie tylko mono Wink .
Druga sprawa że człowiek z takim "bagażem" filmowym, wypisuje że sugeruje się ocenami z filmwebu, no to już przerasta moje wszelakie wyobrażenia. Przepraszam @Daras, ale naprawdę nie nadążam....


RE: Blu ray w Polsce - misfit - 04-11-2018

(04-11-2018, 16:55)Pai-Chi-Wo napisał(a):  
(04-11-2018, 15:45)Daras napisał(a):  Wkurza mnie, że naprawdę dobre filmy ukazują się w Polsce tylko na dvd. Zidiocenie narodu i obniżenie oczekiwań? Nie wiem.


Próbuje wytłumaczyć dlaczego tak jest? Jak kto wie dlaczego niech da znać ja też nie wiem.

A co tu jest do tłumaczenia... Smile
Blu-ray w Polsce to nisza i w zdecydowanej większości wydaje się filmy popularne, na których jest szansa, że się nie wtopi kasy.
Ile osób kupiłoby takie Hereditary na BD od Monolith ? 100 ? 200 ? Po jakimś czasie może więcej gdyby rzucili go w promocji za 20 zł. Tak czy siak koszty tłoczenia, authoringu, itd. z bardzo dużym prawdopodobieństwem by się nie zwróciły.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 17:46)Bender napisał(a):  Ale to co serwuje nam telewizja jest "za darmo" i nadal ma poziom jaki ma, celując w statystyczny gust. Tu bym bardziej szukał punktu odniesienia a nie zasobności portfela.
Pisaliśmy o zakupach. To co serwują inne tv darmowe to jest podobnie, ma być dla wszystkich czyli dla nikogo Big Grin


RE: Blu ray w Polsce - Bender - 04-11-2018

Wiedząc od dawna z czym mamy do czynienia, zamiast czekać nie wiadomo na co, warto kupować angielskie. Jak się nie zna angielskiego, kilkanaście sezonów angielskich seriali z angielskimi napisami trochę samozaparcia i się zna. I odpadają takie kuriozalne sytuacje jak pojedyncze filmy Ghibli na DVD za 200 zł... Nie wspominam już o wyborze oraz o odbiorze oryginału, który zawsze bije tłumaczenia, jakiekolwiek by były.

@wolfman Dla wszystkich czyli statystycznego odbiorcy.


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 04-11-2018

Z przeprowadzką może być coś nie teges na lotnisku
[Obrazek: 41phuJcJFUL.jpg]
sugeruję drogę lądową Big Grin


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 04-11-2018

(04-11-2018, 18:54)misfit napisał(a):  Blu-ray w Polsce to nisza i w zdecydowanej większości wydaje się filmy popularne, na których jest szansa, że się nie wtopi kasy.
No i tu chodzi o zasobność portfela. Gdyby przeciętniak kopiący rowy zarabiał przy obecnych cenach 3500+ to by nawet Monolith nie miał problemów ze sprzedażą wykastrowanych wydań na blu. Mając więcej do wydania to szukasz innych rozrywek jak choćby zakup filmów na blu by podziwiać obraz na tv z lepszej półki niż za 1500 zł.