Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Nie_zbieram_ale_lubie - 08-11-2018

(06-11-2018, 13:23)Pai-Chi-Wo napisał(a):  sebas
Fajnie, że masz swoje poglądy ale możesz się mylić drastycznie w pewnej kwestii. Otóż cały ten rynek streamu Amazon, Netflix
i co tam jeszcze to rynek w pełni kontrolowany przez wytwórnie filmowe. I to od początku do końca. Nie ma mowy że Amazon
coś tutaj im zabiera. Tam nie ma żadnej konkurencji :-)

Czy mogłbyś proszę wyjaśnić na jakiej podstawie tak sądzisz?


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 08-11-2018

(08-11-2018, 15:26)lukee napisał(a):  
(08-11-2018, 14:49)Gieferg napisał(a):  Aha, bardzo "fajnie". Kilka wydan BD rocznie, 80-90% filmów tylko na DVD, w dodatku wszystko wykastrowane w taki czy inny sposób.

Oceniałem cenę względem premiery i samego filmu a nie dodatków na płycie czy ilości wydań w skali roku.

Tandety inaczej niż tanio nie wypada sprzedawać.

Cytat:No to powiedz mi np. z czego wykastrowali Czwartą Władzę na tle wydania UK czy USA

Dźwięk 5.1 zamiast 7.1 Tongue
I przy okazji - to, że wydanie zostało pozbawione czegoś, co akurat ci nie jest potrzebne nie zmienia w żaden sposób faktu, że jest kastratem.


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 08-11-2018

(08-11-2018, 16:00)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Czy mogłbyś proszę wyjaśnić na jakiej podstawie tak sądzisz?

Nie mam dowodów... intuicja. Warunki licencyjne na zakup tego co kto wyemituje narzucają wytwórnie filmowe, sreflix opłaca licencję i w
taki sposób to działa. To przecież logiczne. Warunki dysktuje ten kto ma monopol i tam jest wszystko już podzielone, dlatego napisałem że tam
nie ma żadnej konkurencji. To wszystko... Zapytaj kogoś kto pracuje w telewizji.


Nie wiem czy jest oczywiste że wytwórnie sprzedadzą licencję każdemu. Kłopot jest w tym  że emisje nowości trafiają na torenty moim zdaniem muszą
mieć niezłego gula i mocno kombinować jak co gdzie i kiedy się wyemituje. To jeszcze bardziej umacnia tę mafię.
Lecz...
ja ze srefliksów i srazonów nie korzystam więc nie będe się już w tym wypowiadać.


RE: Blu ray w Polsce - Nie_zbieram_ale_lubie - 08-11-2018

(08-11-2018, 17:27)Pai-Chi-Wo napisał(a):  
(08-11-2018, 16:00)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Czy mogłbyś proszę wyjaśnić na jakiej podstawie tak sądzisz?
Nie mam dowodów... intuicja.

Szkoda że opierasz sie wyłącznie na intuicji, ignorując fakty i nie zaprzęgąjąc krytycznego myślenia.
Gdyby każdy tak robił, nikt nie skończyłby szkoły, nie dokonalibyśmy odkryć. Właściwie zatrzymalibyśmy się na intuicyjnym machaniu kośćmi, a nie tworzeniu antymaterii.


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 08-11-2018

Jeśli się mylę to raczej nie ignorowanie faktów ale ich nieznajomość... nieźle odskoczyłeś od tematu Big Grin
Pogadać zawsze można... nie jestem klientem takich usług... mówiłem tylko w kontekście nieuchronnych losów bluray w Polsce.


RE: Blu ray w Polsce - lukee - 08-11-2018

(08-11-2018, 17:04)Gieferg napisał(a):  Tandety inaczej niż tanio nie wypada sprzedawać.

Jakoś najnowsze Avengers wydali z DD 5.1 a cena wiadomo jaka była. Przy tym takie "kastrakcje" Monolithu mogę mieć na każdej nowości jeśli będą za 60 zł Smile


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 08-11-2018

(08-11-2018, 18:23)lukee napisał(a):  Przy tym takie "kastrakcje" Monolithu mogę mieć na każdej nowości jeśli będą za 60 zł
Spoko, ja kupiłem 4k za 75 zł z płytą uhd, bd i kodem na film z Uk z free przesyłką. Fajnie, że się cieszysz z pół produktu za 60 zł


RE: Blu ray w Polsce - Nie_zbieram_ale_lubie - 08-11-2018

Nie bardzo jest sens rozprawiac o zjawiskach, bez uwzgledniania ich dynamiki, faktów i liczb za nimi stojących, opierajac sie zaś na intuicji, czy osobistych obserwacjach i ocenach, a tak wlasnie postepuja uczestnicy dyskusji w tym, lub tematach pokrewnych, jakim sie dotychczas na polskich forach przygladałem. Tak więc jest OK. Zowstawmy modele biznesowe w spokoju. Jestem w stanie przyjąć zakres znaczeniowy użytego przez Ciebie określenia. Zwłaszcza że uświadomiłem sobie, że nie spieszno mi amgażować sie w tę dyskusję w tym miejscu i czasie.


PS
Jesli kiedyś do swoich rozważań zechcesz zaprzęgnąć poza intuicją, twarde fakty, wiedzę i intelekt, wtedy bedziemy mogli pogadać, o tym dlaczego uważam Twoją wypowiedź, która zacytowałem, za calkowicie fałszywą.
Bez obrazy, po prostu mam dosyć scierania się z wojownikami klawiatur i nie chce marnować czasu.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 08-11-2018

(08-11-2018, 18:57)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Bez obrazy, po prostu mam dosyć scierania się z wojownikami klawiatur i nie chce marnować czasu.
Jesteś analitykiem sprzedaży?


RE: Blu ray w Polsce - lukee - 08-11-2018

(08-11-2018, 18:25)wolfman napisał(a):  Spoko, ja kupiłemC[quote="wolfman" pid="46877" dateline="1541697921"]Spoko, ja kupiłem 4k za 75 zł z płytą uhd, bd i kodem na film z Uk z free przesyłką. Fajnie, że się cieszysz z pół produktu za 60 zł

Oglądasz wszystkie trzy na raz czy każdą po kolei? Aha zapomniało Ci się pewnie wspomnieć o najważniejszym … na żadnej nie masz polskich napisów ani lektora. Faktycznie zrobiłeś świetny interes.