Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 08-11-2018

(08-11-2018, 19:56)lukee napisał(a):  Faktycznie zrobiłeś świetny interes.
Też tak uważam. Blu i kod odsprzedałem za 65% ceny i zostało mi uhd w pudełku do którego dopasowałem napisy. Nie o tym była rozmowa. Porównałem w Twojej opinii świetną cenę bd do wydania zagranicznego 4k, które nie jest kastratem i zawiera więcej elementów plus lepszej jakości pudełko


RE: Blu ray w Polsce - Pablo0909 - 08-11-2018

(08-11-2018, 19:56)lukee napisał(a):  
(08-11-2018, 18:25)wolfman napisał(a):  Spoko, ja kupiłemC
(08-11-2018, 18:25)wolfman napisał(a):  Spoko, ja kupiłem 4k za 75 zł z płytą uhd, bd i kodem na film z Uk z free przesyłką. Fajnie, że się cieszysz z pół produktu za 60 zł

Oglądasz wszystkie trzy na raz czy każdą po kolei? Aha zapomniało Ci się pewnie wspomnieć o najważniejszym … na żadnej nie masz polskich napisów ani lektora. Faktycznie zrobiłeś świetny interes.
A od czego jest Oppo? Big Grin


RE: Blu ray w Polsce - Pai-Chi-Wo - 08-11-2018

(07-11-2018, 21:18) lukee napisał(a):  Również należę do grona osób które ubolewają ,że nie wszystko jest u nas wydawane. Mam już trochę takich pozycji na liście jak np. Manchester By The Sea, Syn Szawła, Lewiatan. Rozumiem ,że u nas w kraju lepiej sprzedadzą się np Avengers...

Albo dlaczego nie ma wydania filmu Bathory: Countess of Blood (2008). Siostrzenica polskiego króla...Czy nie dałoby się zarobić na tym filmie?
Ja w to nie wierzę. A Niemiec zarobi.


P.S.

(08-11-2018, 18:57)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  PS
Jesli kiedyś do swoich rozważań zechcesz zaprzęgnąć poza intuicją, twarde fakty, wiedzę i intelekt, wtedy bedziemy mogli pogadać, o tym dlaczego uważam Twoją wypowiedź, która zacytowałem, za calkowicie fałszywą.
Bez obrazy, po prostu mam dosyć scierania się z wojownikami klawiatur i nie chce marnować czasu.


Moim zdaniem za bardzo się spinasz... bo jeśli to bzdury to ... przy kulturalnej rozmowie ...szybko ujdą w dyskusji i przestaną być istotne... a przytomny czytelnik
sam wyciągnie wnioski... dyskusja sama pójdzie dalej. Niepotrzebnie się spinasz choć mógłbym to okreslić ostrzej... Szczerze wali mnie to. Ale nie powinieneś się
użalać może fora nie są po prostu dla Ciebie? Nie odpowiadaj...bo nikogo to nie zainteresuje.


RE: Blu ray w Polsce - lukee - 08-11-2018

(08-11-2018, 20:19)wolfman napisał(a):  Też tak uważam. Blu i kod odsprzedałem za 65% ceny i zostało mi uhd w pudełku do którego dopasowałem napisy. Nie o tym była rozmowa.
No właśnie, nie o tym była rozmowa. Nie interesuje mnie wydanie bez rodzimego języka. Temat nosi tytuł Blu-ray w Polsce a nie w USA czy UK. Możesz robić porównania ale do tych wersji gdzie jest rodzimy jeżyk i wtedy to nazwę okazją ale nie ciągnięcie wersji bez PL i jeszcze bawienie się w jakieś dorabianie napisów. Bez jaj.


RE: Blu ray w Polsce - Ethan - 08-11-2018

Polski rynek wydawniczy upada, bo Polacy chcą kupować tanio, a nie da się. Tak jak wspomniałem, Empiki czy MM ograniczają zamawiane ilości, bo żeby sprzedać muszą dokładać do interesu. "Biedni" wydawcy robią w zaistniałem sytuacji wrzuty do Biedronek, które stać na takie ceny, bo nadrobią sobie marże np żywnością, ale i tak to się nie będzie im (Biedronce) opłacać i tym sposobem zrezygnują z tego szybko - w między czasie dostawca będzie kombinował z nieprzyjęciem zwrotu - na rzecz marżowych zabawek czy książeczek.

Rynek filmowy w Polsce upadnie - będą się zapewne ukazywać pewniaki superprodukcyjne - a nie każdego stać na Oppo. Za granicą się utrzyma pewnie jeszcze kilka lat, potem nie wiadomo gdzie to podryfuje. Mnie cieszy, że jak wspomniał bodajże Sebas, fajnie będą funkcjonować Arrowy itp

Póki co ludzie uciekają w Netflixy czy HBO Go. Ktoś wspomniał tutaj o jakości. Kowalskiego nie obchodzi ziarnistość i kalibracja tv. On i tak pamietając swoją miłość do filmów w czasach VHSów, powie wow przy znaczku HD napisanym przy nazwie kanału. No i raczej nie wyobrażam sobie bojkotowania ich, bo kto mi zaoferuje wydanie tak znakomitych seriali jak Dark czy 13 Powodów, a kultowy Stranger Things ominął Europę, a przecież to rzecz, którą była bardziej popularna wśród ludzi niż 99% tytułów kinowych i pewnie obok Gry o Tron, może Breaking Bada, Narcosa oraz House of Cards najbardziej rozpoznawalny serial tej dekady.


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 08-11-2018

(08-11-2018, 18:13)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  
(08-11-2018, 17:27)Pai-Chi-Wo napisał(a):  
(08-11-2018, 16:00)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Czy mogłbyś proszę wyjaśnić na jakiej podstawie tak sądzisz?
Nie mam dowodów... intuicja.

Szkoda że  opierasz sie wyłącznie na intuicji, ignorując fakty i nie zaprzęgąjąc krytycznego myślenia.
(...)

(08-11-2018, 18:57)Nie_zbieram_ale_lubie napisał(a):  Nie bardzo jest sens rozprawiac o zjawiskach, bez uwzgledniania ich dynamiki, faktów i liczb za nimi stojących,  opierajac sie zaś na intuicji, czy osobistych obserwacjach i ocenach, a tak wlasnie postepuja uczestnicy dyskusji w tym, lub tematach pokrewnych, jakim sie dotychczas na polskich forach przygladałem.
(...)

Skromna dygresja. Tak zwana intuicja z czegoś wynika i z pewnością odległa jest od metafizyki. Mózg kolegi Pai (ale nie tylko jego) nieustannie przetwarza informacje: zasłyszane, przeczytane, widziane itd. Z oczywistych powodów nie chciałbym w niniejszym wątku rozwijać dość złożonej kwestii. Niemniej nasze poczynania z czegoś wynikają. Hipokamp (odpowiedzialny między innymi za procesy zapamiętywania) niezmiennie pracuje nad wzbogacaniem wiedzy jednostki. Pisząc kolokwialnie: nie powiemy / nie napiszemy więcej niż mamy w głowie. Wink

Natomiast kwestia zdolności Homo sapiens do krytycznego myślenia absolutnie wykracza poza ramy tego forum. Jeśli masz ochotę, to chętnie w wolnym czasie wyślę Ci coś na PW.

Idę spać. Cool

EDIT:
Jakby co, to żarcik. Smile

Nie_zbieram_ale_lubie napisał:
Jestem w stanie przyjąć zakres znaczeniowy użytego przez Ciebie określenia. Zwłaszcza że uświadomiłem sobie, że nie spieszno mi amgażować sie w tę dyskusję w tym miejscu i czasie.

Barnaba33 napisał:
To wymaga dalszej weryfikacji. 
Nie wyciągajmy zbyt pochopnych wniosków, ponieważ "gdzie diabeł nie może, tam babę pośle" - każdy, kto tego doświadczył, wie o czym mowa. 
Usiądźmy, napijmy się herbaty. 
Może ciasteczko? 
"Maślane".


http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?p=82296&sid=50a35703031a6a178b736ab275dea6f5


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 09-11-2018

(08-11-2018, 21:41)lukee napisał(a):  Temat nosi tytuł Blu-ray w Polsce a nie w USA czy UK. Możesz robić porównania ale do tych wersji gdzie jest rodzimy jeżyk i wtedy to nazwę okazją .
Nie wiedziałem, że tu jest jakiś limit porównań do jakiś wersji PL. Monoshit nie ma konkurencji , bo wydaje tylko kastraty we własnym zakresie i tylko od nich masz ich filmy z polską wersją.

(08-11-2018, 21:41)lukee napisał(a):  ale nie ciągnięcie wersji bez PL i jeszcze bawienie się w jakieś dorabianie napisów. Bez jaj.
To tak jakby mamusia obiadek pod nosek podsuwała, a raz musiałbyś pójść do stołu i zjeść. Taka sama filozofia i trudność.


RE: Blu ray w Polsce - Kris - 09-11-2018

Widzę, że OPPO fajna sprawa, ale tak naprawdę fajną będzie, jeśli jakaś firma przejmie "schedę" po OPPO i wyprodukuje podobny player z możliwością odtwarzania zewnętrznych napisów do bluray/uhd. Bo w przeciwnym wypadku, część osób może zostać z tym OPPO jak Himilsbach z angielskim Smile


RE: Blu ray w Polsce - lukee - 09-11-2018

(09-11-2018, 00:06)wolfman napisał(a):  
(08-11-2018, 21:41)lukee napisał(a):  Temat nosi tytuł Blu-ray w Polsce a nie w USA czy UK. Możesz robić porównania ale do tych wersji gdzie jest rodzimy jeżyk i wtedy to nazwę okazją .
Nie wiedziałem, że tu jest jakiś limit porównań do jakiś wersji PL. Monoshit nie ma konkurencji , bo wydaje tylko kastraty we własnym zakresie i tylko od nich masz ich filmy z polską wersją.

(08-11-2018, 21:41)lukee napisał(a):  ale nie ciągnięcie wersji bez PL i jeszcze bawienie się w jakieś dorabianie napisów. Bez jaj.
To tak jakby mamusia obiadek pod nosek podsuwała, a raz musiałbyś pójść do stołu i zjeść. Taka sama filozofia i trudność.
Nie. To jak byś ściągnął furę z Uk i wmawiał mi ,że to takie samo auto jak wersja na kontynent i jeździ się tak samo. Zapomniało Ci się też dodać jak te napisy dopasowujesz czyli dochodzi albo oglądanie na kompie albo kolejne "zabawy" w wypalanie płyt czy specjalny odtwarzacz za pare tysia. Weź się schowaj z takimi argumentami.


RE: Blu ray w Polsce - Ethan - 09-11-2018

Co do napisów. Ściągasz je na pendrive'a i wkładasz go w wejście usb Oppo. Gdy wchodzisz w napisy odtwarzanego filmu z wysokości pilota wybierasz te podpięte pod pendrivem.