Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - malin1976 - 17-08-2019

Ale większość ludzi nie zbierało dvd tylko je kupowało a potem szły w kibel albo na półkę z syfem czy do jakiegoś kufra . Streaming daje szybki dostęp do wieczornego seansu i to filmów które są na jeden raz a kupują je jedynie filmożercy idący na ilość by półka się od ciężaru uginała . Ile tych tytułów mamy do obejrzenia na raz a do ilu można wracać pomimo tego że co roku wychodzi kilkadziesiąt nowych pozycji z czego może z 10 do zapamiętania ? Ilu oglądaczy zachwyci się kiszką filmową opakowaną świetnym dźwiękiem czy obrazem w 4k a ilu dotrwa do końca tego filmu ?


RE: Blu ray w Polsce - Sparrow64 - 17-08-2019

Netfliksowa jakość jest zupełnie akceptowalna i przecietna osoba nie zauważy większej roznicy między Netfliksem a zwykłym Blu-Rayem, więc tutaj zupełnie się nie dziwię popularności platform streamingowych, bo to wygodna rzecz na jednorazowe obejrzenie filmu.
Oglądanie DVD na telewizorach LCD to absurd i nieporozumienie. Ten format wygląda dobrze tylko na starych CRT.


RE: Blu ray w Polsce - Ethan - 17-08-2019

Ogladam dvd na oledzie i jakosc jest czesto lepsza od tej z hbo go. Zreszta jak zalatwisz mi kilka tytulow na blu rayu do ktorych wracam czesto (nie ukazaly sie na blu albo sa absurdalnie drogie na criteronie vide Y tu mama tambien) to bede wdzieczny. W niektorych przypadkach nie ma innej opcji niz dvd bo jest setki tytulow ktore tak tylko sie ukazaly (chocby stare tytuly z serii niwohoryzontowej) ktore bez bolu mozna ogladac nawet na 55calowym oledzie. Nie popadajmy w skrajnosci. W 4k ukazalo sie moze z 10 tytulow ktore mnie interesuja i do ktorych wracam i powoli sobie zbieram.


RE: Blu ray w Polsce - malin1976 - 17-08-2019

Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na półce dvd a sam film można oglądać na netflixie Wink
Dvd powinni wyvofać całkowicie z rynku i pozostawić samo blu ray . To co jest teraz to samozagłada hehe


RE: Blu ray w Polsce - Bykovsky - 17-08-2019

(17-08-2019, 16:11)malin1976 napisał(a):  Ale większość ludzi nie zbierało dvd tylko je kupowało a potem szły w kibel albo na półkę z syfem czy do jakiegoś kufra . Streaming daje szybki dostęp do wieczornego seansu i to filmów które są na jeden raz a kupują je jedynie filmożercy idący na ilość by półka się od ciężaru uginała . Ile tych tytułów mamy do obejrzenia na raz a do ilu można wracać pomimo tego że co roku wychodzi kilkadziesiąt nowych pozycji z czego może z 10 do zapamiętania ? Ilu oglądaczy zachwyci się kiszką filmową opakowaną świetnym dźwiękiem czy obrazem w 4k a ilu dotrwa do końca tego filmu ?
Wiesz, ja nie oglądam czego popadnie "byle by oglądać". Gier też nie kupuję masowo, bo później jestem zawiedziony że wydałem kupę kasy na coś, co mi się nie podoba.
Po to są recenzje, tym bardziej w dobie internetu, że wypadałoby się zapoznać z materiałem. Po co kupować na raz? Chyba że jest taki zamysł, że chce się koniecznie posiadać to w kolekcji, to wtedy okej.

(17-08-2019, 16:34)Sparrow64 napisał(a):  Netfliksowa jakość jest zupełnie akceptowalna i przecietna osoba nie zauważy większej roznicy między Netfliksem a zwykłym Blu-Rayem, więc tutaj zupełnie się nie dziwię popularności platform streamingowych, bo to wygodna rzecz na jednorazowe obejrzenie filmu.
Po części tak, ale... jakoś może ja mam pecha w życiu do Internetu, albo nie wiem co, ale nieraz bywało tak że nie można było obejreć porządnie filmu bo widać było spadki jakości na 720p na kilkanaście sekund.

(17-08-2019, 18:02)Ethan napisał(a):  Ogladam dvd na oledzie i jakosc jest czesto lepsza od tej z hbo go. Zreszta jak zalatwisz mi kilka tytulow na blu rayu do ktorych wracam czesto (nie ukazaly sie na blu albo sa absurdalnie drogie na criteronie vide Y tu mama tambien) to bede wdzieczny. W niektorych przypadkach nie ma innej opcji niz dvd bo jest setki tytulow ktore tak tylko sie ukazaly (chocby stare tytuly z serii niwohoryzontowej) ktore bez bolu mozna ogladac nawet na 55calowym oledzie. Nie popadajmy w skrajnosci. W 4k ukazalo sie moze z 10 tytulow ktore mnie interesuja i do ktorych wracam i powoli sobie zbieram.
Do HBO Go się zgodzę w 100% - jakość to jest gówno. Tak to mogę określić. Toczyłem wewnętrzną walkę oglądając "Ślepnąc od świateł", gdzie zdjęcia były, według mnie, fenomenalne i czasami jakość była tak kiepska, że nie można było się skupić na oglądaniu. Może i według niektórych mogę przesadzać, ale moje odczucia były takie a nie inne. Niestety też, Galapagos "nie ma w planach" wydać tego serialu na nośnikach fizycznych - załoyłem specjalny temat na tym forum.


RE: Blu ray w Polsce - Mierzwiak - 17-08-2019

Raczycie żartować z tym DVD lepszym od HBO Go. To prawda, w dynamicznych ujęciach lub z bardzo dużą ilością detali kompresja całkiem się sypie, ale w normalnych scenach jest całkowicie poprawne 720p z ostrością i detalami, o wyświetleniu których DVD może co najwyżej pomarzyć.


RE: Blu ray w Polsce - Nfsfan83 - 17-08-2019

(17-08-2019, 16:34)Sparrow64 napisał(a):  Oglądanie DVD na telewizorach LCD to absurd i nieporozumienie. Ten format wygląda dobrze tylko na starych CRT.

Na LCD nie zawsze jest super ale na LED z dobrym procesorem skalującym jest bardzo dobrze. Z tym, że "Dvd powinni wyvofać całkowicie z rynku i pozostawić samo blu ray" przypomina się obecna sytuacja z inną sprawą, mniejszość chce dyktkować warunki większości... dobre sobie, śmiechłem


RE: Blu ray w Polsce - Bykovsky - 17-08-2019

(17-08-2019, 18:53)Nfsfan83 napisał(a):  
(17-08-2019, 16:34)Sparrow64 napisał(a):  Oglądanie DVD na telewizorach LCD to absurd i nieporozumienie. Ten format wygląda dobrze tylko na starych CRT.

Na LCD nie zawsze jest super ale na LED z dobrym procesorem skalującym jest bardzo dobrze. Z tym, że "Dvd powinni wyvofać całkowicie z rynku i pozostawić samo blu ray" przypomina się obecna sytuacja z inną sprawą, mniejszość chce dyktkować warunki większości... dobre sobie, śmiechłem

Ja tu nie widzę żadnych nawiązań do spraw politycznych czy społecznych. Po prostu DVD to przeżytek, w czasach gdy mamy Blu-ray. A cierpi właśnie na tym Blu-ray i wchodzące BD UHD, bo trudno opuścić cenę odtwarzaczy i płyt, skoro ktoś nagminnie kupuje gorszy, przestarzały produkt.
Ludzie już dorożkami nie jeżdżą.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 17-08-2019

(17-08-2019, 19:03)Bykovsky napisał(a):  Ludzie już dorożkami nie jeżdżą.
Mogliby po prostu w tv dodać opcję pogorszenia obrazu i popsucia kolorów do jakości dvd i każdy byłby usatysfakcjonowany. Bo ogólnie dvd jest często droższe od bd, a czasami od 4k. Dziwny jest ten świat. Kolega powyżej mógłby się rozsmakowywać w palecie kolorów z vhs i dvd oraz pikselami wielkości płyt chodnikowych i płaciłby mniej


RE: Blu ray w Polsce - Mr.Hankey - 17-08-2019

(17-08-2019, 18:53)Nfsfan83 napisał(a):  Na LCD nie zawsze jest super ale na LED
Oj chłopie, a czym jest ten Twój LED jeśli nie telewizorem LCD?