Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 11-09-2019

Możliwe , że moja pomyłka ciągle ich razem kojarzyłem, bo na Cd-action mówiło się CDA. Przecież filmy nie wydane na nośnikach masz często na tych platformach. Nie wszystko się obecnie sprzedaje fizycznie.

(11-09-2019, 12:30)Nfsfan83 napisał(a):  do cdaction mam żal, że wykończyli nieuczciwie konkurencję spoczywaj w pokoju SS
Nieuczciwie? W momencie gdy oni dodawali już pełne gry, konkurencja się obudziła z ręką w nocniku i zaczęła dodawać jakiekolwiek płyty z byle czym. Artykuły lepsze nie pomogły, wygrały znowu mamy kupujące tanie gry z gazet. Tak jak wygrywają obecnie w kinach Big Grin. Kręcenie czegoś z R i puszczanie tego w kinach jest niebezpieczne.


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 11-09-2019

Daras napisał:
A dziś? Zaczynają zwyciężać wypożyczalnie internetowe. Z czasem, jak sądzę, wyprą one nośniki fizyczne.

Może małe uzupełnienie. Chciałbym zostać dobrze zrozumiany.
Choć najprawdopodobniej internet wyprze nośniki fizyczne, to te całkowicie z rynku nie znikną. Przykładem są choćby nadal tłoczone czarne płyty. To słabe pocieszenie. Po latach dość intensywnych zakupów krążków BD siłą rzeczy przystopowałem. Najzwyczajniej w świecie brakuje interesujących mnie tytułów. Czy to kres mojego zbieractwa? Wcześniej pisałem, że nie. Jednak nabycie jedynie dwóch / trzech krążków rocznie trudno nazwać kolekcjonowaniem. To właśnie przewiduję, także lata bez zakupowe. Chyba zbyt późno założyłem tu konto.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 11-09-2019

(11-09-2019, 16:07)Daras napisał(a):  Jednak nabycie jedynie dwóch / trzech krążków rocznie trudno nazwać kolekcjonowaniem. To właśnie przewiduję, także lata bez zakupowe. Chyba zbyt późno założyłem tu konto.
Nie zrozum mnie źle jakbym tyle kupował, to by mi się nie chciało nawet na forum zaglądać. Pytanie czy kupujesz tyle, bo już wszystko masz, czy też kupujesz tylko tyle, bo nie potrafisz dodać wersji PL? Ostatnie pytanie brzmi - ile w przybliżeniu masz filmów na bd, a ile na dvd?


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 11-09-2019

W różnych miejscach na forum sprawę wyłuszczałem tip top. Nie chcę już tego wałkować ponownie, zatem krótko. Wink

1. Zbieram wyłącznie wersje PL (za wyjątkiem kina niemego). Mam już wszystko co chciałem.

2. Wielokrotnie rozważałem zakup Oppo. Ostatecznie z tego zamiaru zrezygnowałem. Dla świętego spokoju mógłbym napisać, że mnie nie stać. To by ucięło wszelkie dyskusje. Smile
Dodawanie napisów do Oppo dałoby mi satysfakcję połowiczną, jednak. Nadal brakuje tytułów będących w kręgu moich zainteresowań. Kiedyś gaworzyłem o tym z Misfitem.

3. Z pewnością moja kolekcja BD opiewa na setki filmów. Trochę krążków już oddałem. Raz jeden próbowałem wszystko zliczyć „blokami”, ale taki wynik obarczony jest dużym błędem. Kiedyś się zmobilizuję i każdą płytę wezmę do ręki. Chcę powymieniać pęknięte pudełka na nowe. Wówczas zliczę zasoby co do sztuki.
Płyty DVD trzymam w pudełkach. Jest tego zauważalnie mniej niż BD.

P.S.
I tak będę tu zaglądał, choć z powodu braku nowych nabytków faktycznie nie za bardzo mam o czym pisać. Gwoli przypomnienia - konto założyłem z powodu remasterów / wydań TORu. Te zawiodły prawie na całej linii.


RE: Blu ray w Polsce - djgromo - 11-09-2019

Ja Daras myślę, że fajnie by było jakbyś nagrał przegląd kolekcji np telefonem czy tam aparatem/kamerą podobnie jak Szczepan600. Jeśli nie chcesz nie pokazuj twarzy. Mógłbyś wziąć każde pudełko do ręki i pokazać co to za tytuł. Lubię takie rzeczy oglądać zwłaszcza jak ktoś ma bogate zbiory.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 11-09-2019

(11-09-2019, 17:20)Daras napisał(a):  1. Zbieram wyłącznie wersje PL
No i tu trochę tego nie rozumiem. Masę klasyków masz bez PL, jak zbierasz Pl wydania lub z PL, a więcej masz filmów na bd niż na dvd to pojęcia nie mam co masz w tych zbiorach liczących kilkaset filmów. Większości klasyków nie mogłeś uzbierać. Pomijam critterion , eureka, arrow, shoutfactory, masters of cinema i itd itd. skoro te pomijasz bo mieć nie mają PL i nie będą to wiele filmów pominąłeś.


RE: Blu ray w Polsce - Sparrow64 - 11-09-2019

(11-09-2019, 12:14)Wolfman napisał(a):  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/cda-pl-na-czarnej-liscie-piratow
Znalazłeś to, a tego nie mogłeś?
Chyba oczywiste, że taka korporacja nie wyrobi na nędznym pisemku z gierkami. Jako pierwsi zaczęli wydawać płyty cd z czasopismem. Pismo samo było nudne, ale były płyty. Nie szło tego czytać, a przeżyli. Padł za to poczytny SS i Gambler. Jak widzisz odnaleźli się w nowych realiach oferując jakość jaką lubisz czyli do niczego za psie pieniądze. Da się zarobić? Da. Panowie otwieramy serwis z filmami? Byłby to świetny dodatek do filmożerców. Nawet są tu chętni , którzy by nagrali lektora do każdego filmu. Biznes by kwitł.

Ładna opowiastka, ale nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. CDA.pl czy jaki oni tam mają adres i magazyn CD-Action nie mają ze sobą NIC wspólnego poza nieszczęsnym skrótem. Akurat CD-Action mocno przyczyniło się do walki z piractwem w Polsce oferując w tamtych czasach oryginalne gry w cenie pisma. Do dziś pamiętam jak w 2003 wrzucili na DVD pełną wersję Tony Hawka 3, gdy gra ta nadal w sklepach kosztowała jakieś chore pieniądze. Redakcja w piśmie też zresztą zawsze wyraźnie potępiała piractwo komputerowe.


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 11-09-2019

(11-09-2019, 17:33)Wolfman napisał(a):  
(11-09-2019, 17:20)Daras napisał(a):  1. Zbieram wyłącznie wersje PL
No i tu trochę tego nie rozumiem. Masę klasyków masz bez PL, jak zbierasz Pl wydania lub z PL, a więcej masz filmów na bd niż na dvd to pojęcia nie mam co masz w tych zbiorach liczących kilkaset filmów. Większości klasyków nie mogłeś uzbierać.

Eeee, wielokrotnie pisałem, że prócz klasyki posiadam sporo kina lżejszego. Przykładowo, widzę teraz przed sobą 10 starannie wybranych Bondów. Również stare i nowe westerny zajmują nieco miejsca (pozyskałem bodajże wszystkie wydane w wersji PL). Co jeszcze? Filmy nieme, muzyczne, animacje, komedie itd. - chyba nie wszystko można określić mianem kina klasycznego. Jest też trochę zakupów chybionych, do oddania.
Jak się wkurzę to być może policzę wszystko jeszcze w tym tygodniu. Na oko, z dużym błędem, widzę tego min. 300 sztuk. A to są już setki. Prawda? Wink Tylko pytanie, jak traktować pudełka, w którym spakowano np. trzy krążki?

Djgromo, kilka razy myślałem o założeniu wątku z kolekcją. Ale skąd na to wziąć czas? Ktoś zapyta: jaki czas?! Odpowiadam: po prostu nie widzę większego sensu w zamieszczaniu fotek z pudełkami, ot tak. Wszystko musiałbym jakoś posegregować - utworzyć kategorie, jak np. historia dźwięku w kinie, czy formatu filmowego. Gros zakupów powiązałem z jakimś„kluczem”. O czymś takim pisałem w innym miejscu. Zamieszczenie fotki np. z „Metropolis” (1927) bez stosownego komentarza trza nazwać profanacją! Przecież warto skrobnąć kilka zdań o rekonstrukcji, wpływie filmu na współczesne produkcje SF, słowo o „proroczej” wizji twórców itd.

Nie wiem czy będę chciał się tym zająć. Najważniejsze są obowiązki zawodowe. Tych jeszcze mam sporo.


RE: Blu ray w Polsce - Wolfman - 11-09-2019

(11-09-2019, 18:51)Daras napisał(a):  Tylko pytanie, jak traktować pudełka, w którym spakowano np. trzy krążki?
Jako jedno pudełko z 3 filmami Big Grin . Też mam takie, jak liczysz filmy to jako trzy.

(11-09-2019, 18:51)Daras napisał(a):  ! Odpowiadam: po prostu nie widzę większego sensu w zamieszczaniu fotek z pudełkami, ot tak. Wszystko musiałbym jakoś posegregować - utworzyć kategorie, jak np. historia dźwięku w kinie, czy formatu filmowego.
Nie musisz. Pstryknij na początek fotki tak by było widać boki pudełek. Będą chętni to pokażesz dane wydanie. Ot po prostu obejrzymy kolekcje to poznamy lepiej gust kolegi


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 11-09-2019

Nieco się różnimy. Mnie nie za bardzo interesuje kto co ma, lecz z jakich powodów pozyskał  dany produkt. Dlatego (na miarę możliwości) pomijam wpisy typu: zamówiłem płytkę / sprzedałem płytkę. Jaki tu sens??? Przykładowo - co z tego, że ktoś napiszę na Facebooku: Jem pizzę (plus fotka)! A niech je. Smacznego. Smile Nie moja sprawa. W tych durnowatych postach często brakuje mi jakiejś zachęty do zwrócenia uwagi na obiekt fascynacji.

Zgoda, może nie zawsze postępuję na forum w pełni konsekwentnie (to także zabawa), ale często przybliżam okoliczności takich lub innych wyborów. Sam też chcę czegoś się nauczyć / dowiedzieć. Stąd regularnie zaglądam np. do tematu „Oglądamy filmy z kolekcji...”.

Może niezbyt grzecznie to ujmę, lecz zerkam jedynie do około pięciu wątków kolekcjonerskich. Reszta mnie po prostu nie ciekawi. Chcąc widzieć okładki wydań PL, mogę wejść do serwisu kolegi Porala i wszystko zlustrować.

Kończę krótki OT. Jakby co, temat można kontynuować w „Kryteriach zakupowych filmów”. Przy czym swoją wypowiedź oceniam jako kompletną. Cool

P.S.
Zauważ, że bardzo często „chwaląc się” kupionym krążkiem / sprzętem, natychmiast wspominam o zaletach lub wadach nabytku. Natomiast nie odczuwam potrzeby aby permanentnie informować co mam, czego nie mam. Po kiego diabła??? Pytanie retoryczne, oczywiście. Wink

Jak najbardziej można się na mnie poskarżyć. Polecam poniższy wątek.

Marian napisał:
Nie sądzę by napisał jakie ma filmy w kolekcji skoro nawet nie chciał podać jaki ma model projektora. On już tak ma o czym przekonałem się na innym forum.

Daras odpisał:
Ojojoj!

Piotruś nie był dzisiaj w szkole,
Antek zrobił dziurę w stole,
(…)

http://forum.filmozercy.com/watek-kabarety