Filmozercy.com | Forum
Blu ray w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Blu ray w Polsce (/watek-blu-ray-w-polsce)



RE: Blu ray w Polsce - Kris - 16-04-2018

Problem jest także w tym, że tzw. "szary człowiek" nie widzi potrzeby kupowania filmu, a tym bardziej jego kolekcjonowania. W końcu prędzej czy później zobaczy za darmo w telewizji, ew. wcześniej również za darmo na cda, a nieliczna garstka uświadomionych na netfliksie. Większość ludzi, których znam filmów nie zbiera, czasami z przypadku coś kupią, bo akurat była promocja w markecie i można było kupić dvd z komedią za kilka złotych. Większość z nich jest przyzwyczajona do koszmarnego obrazu SD wyświetlonego na telewizorze HD, który oczywiście nie jest w żaden sposób skalibrowany i zwykle wszystkie ustawienia kontrastu, koloru są w nim na maksa...
Film dla większości jest po prostu rozrywką po ciężkim tygodniu czy dniu a nie jakimś tajemniczym misterium, w którym podziwiamy piękno kadrów i detale obrazu.


RE: Blu ray w Polsce - darayavahus - 16-04-2018

(16-04-2018, 08:27)Dariusz Janeczek napisał(a):  — Także na naszym rynku sprzedaż BD jest niższa niż DVD – mówi Dariusz Janeczek, PR Manager firmy Imperial-Cinepix, dystrybuującej w Polsce produkcje 20th Century Fox, MGM, Paramount, Dreamworks i Sony. — Płyty Blu-ray stanowią, uśredniając, około 15 proc. wszystkich sprzedawanych płyt z filmami.
Ciekawi mnie dlaczego wytwórnie czy dystrybutorzy nie zabiją starego nośnika jakim jest DVD.
W grach odchodzi się od DVD, konsole które mają największy udział w rynku zrezygnowały z DVD wraz z odejściem X360.
Gdyby nie było DVD to ludzie musieliby kupić BD.


RE: Blu ray w Polsce - Mierzwiak - 16-04-2018

Jak sobie wyobrażasz grę pokroju Uncharted 4, której instalacja zajmuje na dysku PS4 około 50 giga, wydaną na DVD?

Filmy na DVD przynoszą wciąż największe zyski (ogólnie, bo jest masa filmów które na BD sprzedają się najlepiej) więc nikt dobrowolnie nie zabije tego nośnika. Z VHS było inaczej bo było to przejście z technologii analogowej na cyfrową. DVD to wciąż nośnik cyfrowy.


RE: Blu ray w Polsce - darayavahus - 16-04-2018

Nie chcę nic mówić ale gdy PS3 miał BD to X360 DVD i to co wychodziło na PS3 na jednej płycie na Xksie było na kilku płytach, np FF XIII był na 3 płytkach.
Ale to był normalny krok ewolucji, tekstury są w wyższej rozdzielczości i potrzebowały więcej miejsca to upycha się je na większym nośniku.
Tak samo powinno być z filmami. Większy bitrate więc potrzebny większy nośnik.

A to tylko kwestia chęci, stare Windowsy też zabija się nie tworząc na nie oprogramowania.


RE: Blu ray w Polsce - Daras - 16-04-2018

A ja nie wytrzymałem i przeczytałem jeszcze raz wczorajszy wpis Wolfmana z godz. 16.59. I pal licho czy zgadzam się z jego uwagami, czy nie. Kolega podkreślił sprawy istotne. Skłonił do refleksji, także (może podświadomie) zachęcił do dyskusji. No i to zdanie pod koniec o pociągu donikąd. A co tam, masz u mnie za tego posta punkt reputacyjny. Smile

https://www.youtube.com/watch?v=TV2em3YsNtk

P.S.
Statystyki, które przytoczył Misfit z serwisu poral.eu wielkiej tragedii nie pokazują. Ale...


RE: Blu ray w Polsce - Nfsfan83 - 16-04-2018

Ja ciągle nie rozumiem fanów BD co wam przeszkadza DVD??? Jest dla jednych "koneserów" BD dla innych "zwykłych" śmiertelników DVD Smile z tym, że jak pisałem wcześniej film na DVD powinny być o co najmniej od 30% do 50% tańszy od filmu na BD.


RE: Blu ray w Polsce - lis22 - 16-04-2018

Cóż, internet jest dzisiaj powszechny i większość ludzi, których znam, ogląda filmy w kinie (jeśli się uda ich wyciągnąć do kina) oraz w internecie.
Ba! część nie widzi różnicy pomiędzy DVD a Blu-Ray, a filmy ogląda w SD, nie widzi też różnicy pomiędzy tv HD, FHD i UHD, nie wie nic o rozdzielczości, itp.
Ludzie ci uważają tez, że film ogląda się tylko raz, więc po co go w ogóle kupować? Podobnie z płytami CD - po co, skoro jest MP3?
Niestety, nie dziwota, że nie chcą u nas wydawać filmów na UHDBD (Disney).


RE: Blu ray w Polsce - NWWStation - 16-04-2018

Brak filmów na BD mnie boli, bo płyt DVD już właściwie nie trawię (widzę różnicę + starsze rzeczy mają remastery tylko na BD, więc na co mi DVD, które tego nie otrzymały?). Ale UHD na razie jest dla mnie za drogie zarówno pod względem nośników i zestawu do cieszenia się taką jakością. Chociaż nad odtwarzaczem UHD się trochę zastanawiam, bo podobno nie ma blokady regionalnej. Więc mógłbym nawet zagraniczne zwykłe płyty BD oglądać.


RE: Blu ray w Polsce - Gieferg - 16-04-2018

Cytat:Chociaż nad odtwarzaczem UHD się trochę zastanawiam, bo podobno nie ma blokady regionalnej. Więc mógłbym nawet zagraniczne zwykłe płyty BD oglądać.

Odtwarzacze UHD nie mają blokady, czy płyty UHD jej nie mają? Bo to jednak spora różnica.


RE: Blu ray w Polsce - Mateusz - 16-04-2018

(16-04-2018, 13:53)NWWStation napisał(a):  Chociaż nad odtwarzaczem UHD się trochę zastanawiam, bo podobno nie ma blokady regionalnej. Więc mógłbym nawet zagraniczne zwykłe płyty BD oglądać.

To płyty UHD nie mają regionalnej blokady. Odtwarzacz kupiony w Polsce czy Europie blokadę regionalną na płyty BD z USA będzie oczywiście miał. Wink