Filmozercy.com | Forum
Revolut - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Na luzie (https://forum.filmozercy.com/dzial-na-luzie)
+--- Wątek: Revolut (/watek-revolut)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Revolut - darayavahus - 16-04-2018

Ze względu na to, że jednak spora część tutejszych użytkowników kupuje filmy za granicą to chciałem Wam polecić pewną usługę. Może ktoś juz nawet miał okazję tego używać.

Jest to coś na zasadzie konta walutowego, a najważniejszy jest fakt, że mają bardzo dobre kursy wymiany. Np teraz euro sprzedają za ok 4,17zł, gdzie np mbank w którym mam konto 4,2926zł. Za HP który kosztował 86,7 euro zapłaciłem 360,95zł, a w mbanku bym zapłacił jakieś 372zł także można dzięki temu trochę zaoszczędzić. To drugi raz kiedy z tego korzystałem i jak na razie jestem zadowolony.

Gdy zakładałem konto w Revolucie to akurat była promocja i za wyrobienie karty nic nie brali, normalnie kosztuje to 10zł. Po założeniu konta trzeba tam przelać 20zł, a pierwszą transakcję kartą wykonać z PINem.
To chyba tyle z takich podstawowych informacji.


RE: Revolut - Mateusz - 16-04-2018

Tyle samo Euro kosztuje na kantorze Aliora. Za założenie kart EUR, GBP i USD nic nie płacisz. Chwalę sobie od dłuższego czasu ich usługi. Big Grin


Revolut - Nie_zbieram_ale_lubie - 16-04-2018

Revolut to temat ciekawy, nie tylko dla robiących zakupy online, ale też dla podróżników i turystów. Akurat kursy wymiany walut nie są najbardziej atrakcyjnym elementem usługi, bowiem pomimo iż udaje się ominac złe przeliczniki jakie oferują banki, bądź dodatkowe opłaty z tytułu wymiany walut i wypłaty lokalnej waluty za granicą, może się zdażyć, że lokalnie oferowany kurs będzie lepszy niż giełdowy (czego doświadczam właśnie od 2 tyg w Azji.
Pierwsza, najwazniejsza sprawa, usługodawca oferuje dwa IBANy - EU i UK, z możliwością trzymania na koncie, konwersji oraz darmowych transferów miedzybankowych w 25 walutach i 3 popularnych kryptowalutach.
Następnie karty płatnicze w systemie Visa i Mastercard, które możemy błyskawicznie top-upować, dodatkowe karty dla partnerów, dzieci, czy pracowników, którym można ustawić limity, karty wirtualne i jednorazowe karty wirtualne. Istnieją też rozbudowane możliwości podnoszące bezpieczeństwo użytkowania kart, które inicjalizowane są niezwłocznie, przy użyciu mobilnej aplikacji.
Należy pamiętać, aby lepiej nie dokonywać transakcji wymiany walut w weekendy, badź poza godzinami giełdowymi, bo nakładana jest dodatkowa opłata (+0.5%)


RE: Revolut - misfit - 04-04-2019

Wgłębiam się trochę w temat o Revolucie i pytanko do korzystających z ich usług - rozumiem, że po założeniu konta mamy jedną kartę do wszystkich walut.
W razie potrzeby kupujemy sobie waluty jakie chcemy i jeśli wykonujemy jakąś transakcję kartą np. w USD to z automatu pobierane są pieniążki z konta USD, jak w GBP to z konta GBP, itd.
Co w przypadku gdy np. na koncie USD jest zbyt mała kwota w stosunku do płatności, ale np. na koncie złotówkowym są wystarczające środki ? Płatność nie przejdzie i musimy wejść do aplikacji i dokonać wymiany walut czy może odbywa się to jakoś inaczej ?


RE: Revolut - kondzioff - 04-04-2019

Misift, w takim przypadku zostanie pobrana kwota z konta złotówkowego po aktualnie obowiązującym kursie Revoulta. Ja nawet w większości wypadków nie wymieniam z góry, tylko płacę ze złotówkowego.


RE: Revolut - misfit - 04-04-2019

Czyli dużo wygodniejsza opcja niż np. z kantora walutowego Aliora, z którego od kilku lat korzystam. Kursy widzę, że też mają troszkę lepsze.
Z drugiej strony z Aliora jak z każdego banku mamy ochronę kapitału, ale w Revolucie jakby co to nie chomikowałbym kasy lecz zasilałbym konto w razie potrzeby... No nic, jeszcze to sobie przemyślę, ale chyba go popróbuję Smile


RE: Revolut - MasterThief - 04-04-2019

Polecam wypróbować Revoluta. Sam z niego korzystam od ponad roku i robienie transakcji zagranicznych i/lub podczas wyjazdów jest o wiele wygodniejsze Wink


RE: Revolut - Glaeken - 05-04-2019

Zastanawiałem się kiedy na forum pojawi się temat Revoluta i proszę Wink

Też nalezę do zadowolonych użytkowników wirtualnej karty Revoluta. Fizyczną kartę Revoluta też mam ale na razie nie korzystałem.


Revolut - Nie_zbieram_ale_lubie - 06-04-2019

Korzystam ekstensywnie od roku (4 miesiące w podrozy) Praktycznie wszystkie zakupy online w GBP, a te stanowia wiekszosc moich zakupow online, ròwnież płatności przy pomocy karty, za granicą, w innych walutach. Jedynie wymiana gotòwki, pomimo tego iż Revolut oferuje lepsze współczynniki wymiany niż banki, może być nieopłacalna w pewnych krajach (np Azji Pd-Wsch), gdzie lokalne punkty wymiany walut oferują lepsze kursy wymiany. Mam wrażenie, że już to kiedyś napisałem, ale warto pamietać, że wymiana (zakup walut) dokonywana wieczorami i podczas weekendu, wiaże się z dodakowym kosztem w wysokosci 0.5%.


RE: Revolut - misfit - 11-04-2019

Konto założone, pierwsze transakcje kartą wirtualną też już za mną. Karta fizyczna z kolei dzisiaj przyszła. So far, so good.
Myślicie, że coś się zmieni w funkcjonowaniu revoluta po brexicie ? Smile