Filmozercy.com | Forum
Słuchawki do TV - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Słuchawki do TV (/watek-sluchawki-do-tv)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


Słuchawki do TV - frantic85 - 19-05-2018

Mam zamiar zakupić słuchawki bezprzewodowe, aby spokojnie późnymi wieczorami odpalić sobie film na Blu/muzyke na CD/zagrać na konsoli... Czy ktoś z was korzysta z takiego "kina domowego" i jakie polecacie słuchawki, narazie wypatrzyłem model JBL T450BT za ok200zeta. Nie chce kupować byle czego za 50zł, zalezy na dobrej jakości dżwięku na słuchawkach głównie pod filmy BR.


RE: Słuchawki do TV - kondzioff - 19-05-2018

Pozwolę sobie podpiąć się pod wątek Smile. Również poszukuję słuchawek nastawionych głównie na oglądania filmów i muzykę filmową. Jednak szukam słuchawek przewodowych, będę podłączał je do wzmacniacza. Budżet tak maksymalnie 400 zł. Zależy mi bardzo na wygodzie, takie które nie będą męczyły głowy po 2-3 godzinach. Będąc w Saturnie, jeżeli chodzi o wygodę, bardzo przypasowały mi Bose QuietComfort 35 (niestety ta cena...) i Sony MDR-XB950AP - miękkie, wykonane z przyjemnego dla ucha materiału pady. Jak na razie moją uwagę zwróciły wspomniane Sony (nie wiem jak by nadawały się do filmów, z tego co wyczytałem mają mocny bas) i po buszowaniu w internecie ISK HD9999, ale nie miałem okazji ich przetestować na żywo.


RE: Słuchawki do TV - Wolfman - 19-05-2018

Ja korzystam z Sony MDR-DS6500, no i w sumie jakiegoś guana poniżej 400 zeta nie polecam. Czasem film/serial mocniej mnie wciąga i się wkręcam niż przez głośniki. Ostatnio oglądałem Wikingów na słuchawkach, wkręciłem się w soundtrack to i serial lepiej mi się oglądało Smile


RE: Słuchawki do TV - Daras - 20-05-2018

Na przestrzeni lat korzystałem z wielu słuchawek. „Tajemnicami” dźwięku interesuję się od lat 70 – tych / 80 – tych. Z czystym sumieniem polecam słuchawki Sony MDR HW 700 DS. Choć ich cena jest wysoka, to w tej sytuacji możemy mówić o inwestycji na długie lata (solidna budowa, obsługa popularnych standardów dźwięku itd.).

Kilka uwag napisałem w innym miejscu:

(...)
3. Meritum. Ostatecznie dźwięk sprawdziłem na zestawie Sony MDR HW 700 DS. W takim eksperymencie zapewne dużo zależy od wrażliwości uszu, niemniej z przyjemnością wypunktuję swoje spostrzeżenia:

a. Podczas odsłuchu wielokrotnie zmieniałem opcję 9.1 na 5.1. Chciałem wychwycić wszelkie różnice pomiędzy dwoma formatami.

b. Kurczę, było nieźle. Naprawdę. Oczywiście tego typu słuchawki nie zastąpią prawdziwego zestawu wielokanałowego, jednak dają one interesującą namiastkę home cinema. Ponoć w projekcie Sony VPT brał udział nagrodzony Oscarem spec od efektów kinowych (nie pamiętam jego nazwiska).

c. Największe wrażenie zrobiły na mnie dźwięki docierające spoza pleców. Pod tym względem stawiam znak równości pomiędzy Sony VPT a Dolby Headphone.

d. Dziś nie wiem czy Monolith zaserwował ścieżkę upowszechnioną w innych krajach. Jednak w moim odczuciu słychać wyraźną różnicę pomiędzy ustawieniem 5.1 a 9.1. W drugiej opcji strzały itp. rozbrzmiewały znacznie „dalej” od miejsca odsłuchu. Także ich lokalizacja nie budziła zastrzeżeń (rozbrzmiewało więcej dźwięków w relacji do konfiguracji 5.1).

To tyle. Testowane przeze mnie słuchawki nie zastąpią porządnego zestawu kina domowego. Jadnak dla osób unikających plątani kabli wypust Sony stanowi ciekawą prpoozycę. Także podczas projekcji nocnych (gdy śpią domownicy) można poczuć klimat kina. No i te wyraziste basy!

Osoby zainteresowane tematem zachęcam do przeczytania tej dyskusji:

https://hdtvpolska.com/forum/topic/34793-wysokiej-klasy-słuchawki-wielokanałowe-51-pomoc-w-wyborze/


http://forum.filmozercy.com/watek-niezniszczalni-the-expendables-seria?page=3

EDIT:
Dodam, że dla posiadania powyższego zestawu warto rozważyć zakupy na raty / kredyt.


RE: Słuchawki do TV - kondzioff - 20-05-2018

Propozycje zacne, ale te ceny niestety grubo ponad mój budżet, zwłaszcza że planuję wymianę tv i odtwarzacza. Chociaż apetyt rośnie z każdą chwilą poszukiwań Smile


RE: Słuchawki do TV - Nfsfan83 - 20-05-2018

Panasonic RP HTF295E - a spróbuj tych, używam ich do muzyki ale może Ci podpasują i cena nie za duża. Nie wiem czy są dostępne jeszcze gdzieś, ale polecam.

https://www.ceneo.pl/3298667#tab=reviews


RE: Słuchawki do TV - kondzioff - 20-05-2018

Musiałbym odsłuchać, ale podejrzewam że skoku jakościowego w stosunku do moich obecnych HD201 nie uświadczę.


RE: Słuchawki do TV - sebas - 20-05-2018

Nareszcie jakiś temat o audio!

frantic85, fajnie by było znać górną granicę Twojego budżetu, żeby coś konkretnie doradzić i nie przestrzelić. Będę więc zgadywał, że mówimy o 200-250zł. U Kolegi kondzioff jest to natomiast 400zł.

frantic85 Co do  JBL T450BT, to nie widzę, żeby wspierały aptX. Czyli transmisja będzie odbywała się profilem A2DP (czyli kodek SBC - mocno stratny). Może się okazać, że zagra to gorzej niż to, czego aktualnie słuchasz.

frantic85, kondzioff Po pierwsze, to żeby słuchawki na BT dobrze zagrały, to niestety potrzeba wsparcia dla AptX. Zwykły Bluetooth nie da tu rady. Dodatkowo, tanie słuchawki po BT mogą mieć profil A2DP  cały czas otwarty (nie ma jak zweryfikować kto się łączy), wiec może dojść do takich sytuacji, że ktoś Wam się będzie podłączał do tych słuchawek wbrew Waszej woli (ludzie czasem robią takie głupie żarty).

Po drugie, należy sobie zadać pytanie, czy bezprzewodowe słuchawki są Wam w ogóle potrzebne. Serio. To po prostu kosztuje. W tym przedziale cenowym, o jakim rozmawiamy, zaryzykowałbym stwierdzenie, że słuchawki z BT za 200 zagrają jak przewodowe za 100zł. W słuchawkach bezprzewodowych mamy dodatkowo wzmacniacz, przetwornik cyfra-analog, baterię, większą "obudowę" z przyciskami no i transciver Bluetooth. Jeżeli obsługuje aptX, to jeszcze koszt licencji wypada doliczyć. To wszystko wlicza się w cenę. Z tego co napisaliście, to słuchawki służyć Wam będą przede wszystkim do filmów i słuchania muzyki. W trakcie takich "aktywności" nie spodziewałbym się aż takich żywiołowych reakcji, żeby kabel był jakimś problemem. Jak za krótki, to można kupić przedłużacz. Z kablem zawsze będzie lepsza jakość za tę samą cenę. BT to poza tym dość problematyczny interfejs. Zdarzają się problemy z kompatybilnością miedzy urządzeniami.

Jeżeli jednak z jakichś względów o których nie napisaliście, ten BT jest aż tak bardzo potrzebny, to widzę inną opcję. Sam transmiter BT z wbudowanym wzmacniaczem i przetwornikiem cyfra-analog. Przykładowo:
http://www.mp3store.pl/article/fiio-btr1-bluetooth-amp-ean.6953175790297,2017201042631110955.html

To maleństwo wspiera AptX, więc jakość dźwięku powinna być OK. Ma przyzwoity DAC i wzmacniacz, więc słuchawki które już macie zagrają lepiej. Zgaduje, że obecnie korzystacie z nich bez dedykowanego wzmacniacza/DACa więc  mogą grać lepiej niż wam się wydaje. Wyjścia słuchawkowe w odtwarzaczach, konsolach i TV są bardzo słabej jakości. Jak w przyszłości kupicie lepsze słuchawki, to będzie go można w dalszym ciągu używać.

Generalnie lepsza opcja i bardziej rozwojowa to słuchawki przewodowe plus dedykowany wzmacniacz z własnym przetwornikiem cyfra-analog. Sam korzystam z takiej konfiguracji. Sprawdza się w przypadku słuchania muzyki jak i oglądania filmów.

Słuchawki bezpieczniej wybrać klasyczne - stereofoniczne. Lepiej sprawdzą się przy muzyce (a to zgaduję będzie większość ich pracy). W filmach też wstydu nie będzie  (choć uczciwie należy przyznać, że słuchawki "imitujące" zestaw głośników 5.1 dadzą zapewne lepsze efekty przestrzenne).


RE: Słuchawki do TV - Wolfman - 21-05-2018

(20-05-2018, 12:24)Nfsfan83 napisał(a):  Panasonic RP HTF295E
Miej litość to ma być dźwięk soczysty, a nie pierdzenie do ucha.


RE: Słuchawki do TV - kondzioff - 21-05-2018

sebas ja właśnie jak pisałem skłaniam się ku słuchawkom przewodowym, źródłem będzie wzmacniacz. Poleciłbyś jakieś konkretne modele słuchawek?