Filmozercy.com | Forum
Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD (/watek-nfsfan83-kolekcja-%E2%80%93-ostatni-bastion-dvd)



RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 03-08-2019

(03-08-2019, 12:51)djgromo napisał(a):  Wkleję jeszcze raz:

Polecam obejrzeć reportaż z CES 2019 z gościem od konsorcjum Blu-Ray:





Sprzedaż Playerów UHD miała 44% wzrostu w 2018 roku i szacują, że w 2019 liczba zwiększy się o kolejne 30%.
15% playerów Blu-Ray sprzedanych w 2018 to playery UHD. Planują, że w 2019 będzie to już 25% sprzedaży.

Filmy UHD miały 83% wzrostu sprzedaży w 2018 i planują wzrost o 45% w 2019.
11% filmów Blu-Ray w 2018 to wydania UHD. Planują, że udział w sprzedaży będzie zwiększał się dwukrotnie w ciągu 2 lat: 22% w 2020 i 40% w 2022.

Planować to oni mogą, bo chętnie by przygarneli więcej $$$ ale jak będzie czas pokaże...


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - djgromo - 03-08-2019

Ja tam kupuję więcej niż rok temu więc swoją normę wyrabiam Wink

A jak ktoś ma wiarygodne dane, które stoją w sprzeczności z filmikiem to chętnie zobaczę. Wątpię, że trend który podwaja wartość dwukrotnie co dwa lata się załamał.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Daras - 03-08-2019

(03-08-2019, 12:39)Mierzwiak napisał(a):  @Daras
No tak, ale koniec końców to jest tylko złudzdnie. Brakujące detale nasz mózg sobie "dopowiada".

W sumie tak. Ale w przypadku planów dalekich to już nie działa. Wink Mózg się lasuje i zaczynamy utyskiwać, że coś nie wyszło na BD / UHD.

Po wakacjach spróbuję zrecenzować w stosownym dziale czarno biały film DVD. Rekonstrukcję zrobiono w 4K i od początku istnienia formatu Digital Video Disc niczego lepszego nie widziałem. Ziarno, bitrate itp. - palce lizać. Nie żartuję. Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 03-08-2019

Ok, mi chodzi tylko o jedną rzecz jak często tutaj były mówione, że w Polsce sprzedaje się mniej BD, gdzie różnica cenowa miedzy DVD a BD była większa, to w USA była minimalna, i powinno być BD 52,6 % a DVD 39%.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - misfit - 03-08-2019

(03-08-2019, 13:04)djgromo napisał(a):  a tam kupuję więcej niż rok temu więc swoją normę wyrabiam Wink

A jak ktoś ma wiarygodne dane, które stoją w sprzeczności z filmikiem to chętnie zobaczę. Wątpię, że trend który podwaja wartość dwukrotnie co dwa lata się załamał.

Chodzi o to, że mimo powiększającej się sprzedaży filmów na UHD BD to łącznie Blu-ray cały czas traci. Po I połowie tego roku jest to spadek o blisko 17% rdr (sprzedaż filmów na BD i UHD BD liczona razem). Najwięcej w historii. DVD też ma się "świetnie" ze spadkiem o blisko 24% rdr.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 03-08-2019

(03-08-2019, 12:46)Nfsfan83 napisał(a):  No to jak to USA i ceny BD prawie jak DVD i nie ma większej sprzedaży BD??? no co jest nie tak Wink
Szkoda że zamiast śmieszkować nie pomyślisz przez chwilę, heh.

Weedług Ciebie ogólny wyższy wynik dla DVD oznacza że każdego filmu sprzedaje się wiecej egzemplarzy na DVD?

Pierwszy lepszy przykład z brzegu:
https://www.blu-ray.com/news/?id=25312

W pierwszym tygodniu od premiery Kapitan Marvel, Blu-ray stanowił 73% sprzedanych egzemplarzy.
A Madea Family Funeral, dla którego był to drugi tydzień, na BD sprzedał zaledwie 24% kopii.

Wniosek?

Cytat:albo czemu UHD tak mało przecież to takie świetne wydania ( to nie ironia rodz prawie jak taśma filmowa)
Ty tak na serio?

Przeciętnego człowieka nie obchodzi jakość filmu, zwłaszcza w czasach gdy ogladają je na telefonach czy tabletach. To już Blu-ray jest formatem bardziej dla pasjonatów, o UHD, które wymaga zainwestowania w całkowicie nowy, najlepiej porządny sprzęt (coś na co jak widać trudno wpaść)
UHD to nisza i nawet jeśli sprzedaż faktycznie będzie rosła, bo raczej będzie, to i tak pozostanie przede wszystkim formatem dla ludzi, którzy mają świadomość co to jest i co im daje. Powodzenia w powiedzeniu losowej osobie że na UHD może obejrzeć odrestaurowaną z oryginalnych negatywów zeskanowanych w 8K Odyseję kosmiczną.

(03-08-2019, 12:51)Bipo napisał(a):  Tak na marginesie, czytam te wasze posty o kolorach odnośnie danego filmu i wydania a czy ktoś z Was ma skalibrowany TV lub projektor aby mieć jakieś źródło odniesienia...?
Miałem skalibrowaną plazmę, OLEDa planuję skalibrować jeszcze w tym roku.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - sebas - 03-08-2019

(03-08-2019, 11:44)Nfsfan83 napisał(a):  Jeszcze słówko odnośnie kolorków w Max 4.
Nie wiem czemu na siłę ciągniesz ten wątek. Przecież Twoja ocena kolorystyki poszczególnych Mad Maxów na DVD i BD obnaża Twoją rażącą niekonsekwencję. Kolorki na DVD z "dwójką" są OK, ale te same kolorki w Fury Road już nie.

(03-08-2019, 11:12)Nfsfan83 napisał(a):  ale też nie podniecam się każdym napisem na ścianie jak oglądam ten film.
Ja się tym nie podniecam. Po prostu podziwiam pracę ekipy filmowej. Patrzę na film jako złożenie wielu składowych - scenariusz, reżyseria, aktorstwo, scenografia, kostiumy, efekty wizualne, dźwięk itd... Na DVD dużo z tego się traci. Z Twoich wypowiedzi tutaj jasno wynika, że film to dla Ciebie po prostu "papka" do zapychania wolnego czasu. Wszystko jedno co, wszystko jedno jak, byle coś tam migało na ekraniku... Tylko po co ta cała "filozofia" o "analogowej" duszy, lepszych kolorkach itp?

(03-08-2019, 13:10)Daras napisał(a):  Digital Video Disc
Tak w ramach sprostowania. Tak na prawdę, to nie ma takiego formatu jak Digital Video Disc. Jest Digital Versatile Disc, potocznie zwane DVD. Jego wersja zaadoptowana na potrzeby filmów nosi nazwę DVD-Video. Utożsamianie DVD wyłącznie jako nośnika dla filmów to skrót myślowy. DVD miało być w swojej koncepcji uniwersalne. Film, dane, później muzyka... Zresztą, zobacz co widnieje na logo DVD na Twoim odtwarzaczu.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mefisto - 03-08-2019

(02-08-2019, 21:13)sebas napisał(a):  Aż muszę sprawdzić czy, rzeczywiście wygląda to lepiej od nowego remastera. Mam oba wydania.

Nie chodzi o to, czy wygląda lepiej. Chodzi o to, że mimo ewidentnych błędów tamtego wydania (chyba wszyscy pamiętamy tą żenującą naklejkę w środku o tym, że sorry, ale nie zmieścił nam się teledysk w dodatkach Big Grin ), dla mnie pozostaje ono dalej najlepszym wydaniem tego filmu. Jakość DVD i owszem, ale był tam zawarty oryginalny film bez późniejszych zmian, jego naturalna kolorystyka oraz interesujące mnie sceny rozszerzone + fajne opakowanie, dodatki, książeczka. Gdyby blu nie zwalono, a Cameron nie bawił się w Lucasa-poprawiacza, to już na pewno remaster dawno stałby u mnie na półce. Zresztą dlatego też pozbyłem się tamtego wydania, bo miałem nadzieję, że update będzie konkretny. A tymczasem T2 dołącza do smutnej listy filmów, których nie mogę jak człowiek obejrzeć, bo w takiej czy innej kwestii musieli coś spierdolić.

(02-08-2019, 15:47)sebas napisał(a):  Ile szczegółów malowania, "postarzania" ładowarki tracimy na DVD!

Heh, czasem działa to w drugą stronę. Pamiętam jak mi kiedyś Darth Maul mignął na dużym ekranie w HD i widać było jak na dłoni, że te jego różki to niczym lepione na plastelinę Smile Bywa i tak.

(03-08-2019, 11:44)Nfsfan83 napisał(a):  To tylko dla ciekawości, żebyście od razu mnie nie atakowali, że to i to. Do mnie takie kolory bardziej przemawiają.

Ale to nie Twój film! Taka jest wizja reżysera, tak film wygląda oryginalnie i należy to zaakceptować. Albo... nie oglądać. A nie pierdolić coś o jakości i naturalnych kolorach.

(03-08-2019, 12:46)Nfsfan83 napisał(a):  
(03-08-2019, 12:37)djgromo napisał(a):  Ostatni raz jak patrzyłem na ten graf to UHD miało poniżej 5 %.

[Obrazek: XCt64Pv.jpg]

No to jak to USA i ceny BD prawie jak DVD i nie ma większej sprzedaży BD??? no co jest nie tak Wink

Przecież to już był temat poruszany na forum - ten wykres jest ewidentnie zwalony i bynajmniej nie oddaje prawdy o rynku.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - sebas - 03-08-2019

(03-08-2019, 12:46)Nfsfan83 napisał(a):  No to jak to USA i ceny BD prawie jak DVD i nie ma większej sprzedaży BD??? no co jest nie tak  albo czemu UHD tak mało przecież to takie świetne wydania ( to nie ironia rodz prawie jak taśma filmowa)

Porównaj sobie czego się więcej sprzedaje:
https://www.the-numbers.com/home-market/bluray-sales/2019
https://www.the-numbers.com/home-market/dvd-sales/2019


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 03-08-2019

(03-08-2019, 13:15)Mierzwiak napisał(a):  Przeciętnego człowieka nie obchodzi jakość filmu, zwłaszcza w czasach gdy ogladają je na telefonach czy tabletach. To już Blu-ray jest formatem bardziej dla pasjonatów, o UHD, które wymaga zainwestowania w całkowicie nowy, najlepiej porządny sprzęt (coś na co jak widać trudno wpaść)
UHD to nisza i nawet jeśli sprzedaż faktycznie będzie rosła, bo raczej będzie, to i tak pozostanie przede wszystkim formatem dla ludzi, którzy mają świadomość co to jest i co im daje. Powodzenia w powiedzeniu losowej osobie że na UHD może obejrzeć odrestaurowaną z oryginalnych negatywów zeskanowanych w 8K Odyseję kosmiczną.
.

I i właśnie ja jestem, ten może nie przeciętniak na 100% ale tak na 50%, dla którego nie liczy się tak bardzo jak dla Was obraz, co nie oznacza, że nie wiem kiedy jest bardzo zły materiał a kiedy w miarę dobry.

sebas nie wymyślaj już, ja mówię o napisie jakimś a nie o tym, że nie doceniam pracy ekipy i tego jak np Cameron zrobił niesamowity klimat w Aliens - CGI tam nie ma, a czujesz ten film o wiele bardziej niż obecne przepełnione CGI produkcje s-f. Czasami coś piszę może nie tak ale liczyłem, że tacy "znawcy" złapią w mig o co mi chodziło. Ile audio zrobiłem synchro aby "tą papkę" obejrzeć w najlepszym klimacie... tego nie zrozumie nikt...