Filmozercy.com | Forum
Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD (/watek-nfsfan83-kolekcja-%E2%80%93-ostatni-bastion-dvd)



RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 07-08-2019

Faktycznie, dawno tego nie kupowałem


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Kris - 07-08-2019

heh... jest tyle tego, że wystarczy tylko żebym rozróżnił steelbook, snapper i klasyczne pudełko dvdSmile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - czuubakka - 14-08-2019

@Nfsfan8, ile średnio wydajesz na film dvd? Do tego jeszcze koszty druku okładek, o ile mnie pamięć nie zawodzi? Z czystej ciekawości dopytuje, nie będę Cię przekonywał do zakupu blu-ray, kupuj chłopie co Ci się żywnie podoba...


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 14-08-2019

Ciężko powiedzieć ile średnio, czasami jak od pewnego sprzedawcy używki z UK w stanie od db do bdb to średnio nawet wychodziło 15 zł za sztukę. Teraz zaszalałem z empiku bo pewne filmy chciałem mieć, a np na allegro cwaniaczki miały ceny 50% większe, a to moje ostanie tyt z mojej listy marzeń. Ale nie więcej niż 50 zł (tzn np masz 1 DVD 60+1 DVD 40/2 = 50)

Okładki to grosze 1,25 zł max za okładkę. Ale to druk cyfrowy i papier 170. A czemu to robię, bo po 1 mam duszę artystyczną i nie mogę jak widzę jaki szajs dają w nowy re-edycjach, i robię pod klasykę albo plakat albo VHS.

Przykład np tutaj wydanie oryginalne PL Pewna Sprawa (okładka nie mówi i wprowadza błąd kto jest drugoplanową postacią) a wersja z plakatu jest lepsza o niebo:

[Obrazek: NoGZLyL.jpg]


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 20-08-2019

Mały update ale zawsze klasycznie:

Warlock 1 1989 DVD wydanie Second Sight - okładka nowa oraz Three Fugitives 1989 ( ostatni film do mojej kolekcji Martin Short) na zdjęciu grupowym z pozostałymi co mam z nim.

[img][Obrazek: 85S2sya.jpg][/img]


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 23-08-2019

Ciekawostka:

Szukając filmu Księga Dżungli DVD ostatnio nabyłem to:

[Obrazek: 539975_08764e1_1024x768..jpg]

[Obrazek: 539973_1a0c50f_1024x768..jpg]

bo jak wiadomo wersja z lektorem u nas została wydana w 4:3. I jak widzimy tutaj pisało widescreen 1.77. Jakie moje zdziwienie było, jak zobaczyłem, że ich widescreen to letterbox Sad ale nic mówi się trudno, poza tym to było na cele charytatywne więc i tak dobry uczynek Wink

I teraz najlepsze, jak widać jest oprócz wersji szwabskiej też wersja francuska i teraz bomba... wersja francuska nie dość, że jest inny czas to jest 2.35 Smile i lepszy transfer!!!

Normalnie mamy w DVD wydaniach, jedno video i parę ścieżek audio różnych a tutaj są dwie wersje filmy 1.77 i 2.35!!!

Oczywiście audio J. Szydłowski TVP już zrobione czekało.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 23-08-2019

Pewnie dvd jednowarstwowa, jak to z gazety z mega komprechą. Sam kupiłem parę kiedyś. Co Cię wstrzymuje przed vcd? Smile, toć lektora też dorobisz


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 23-08-2019

Sam jesteś jedno-warstwowy Smile ta moja wersja zajmuje 4, 09 GB ta francuska plus do tego szwabska... kto czytał
na VCD?

Screeny prosto z DVD:

[Obrazek: 38yMtiX.jpg]


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 24-08-2019

(23-08-2019, 20:11)Nfsfan83 napisał(a):  Sam jesteś jedno-warstwowy ta moja wersja zajmuje 4, 09 GB
No właśnie geniuszu. Normalna płyta to 8 gb jeśli mnie pamięć nie myli. Filmy z gazet to komprecha Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 24-08-2019

Tak geniuszu... po 1 dałem screeny z DVD (to ta lepsza wersja francuska ) po 2 wersja francuska (lepsza) plus szwabska to masz ok 7,5 gb więc płyta jest dwu-warstwowa. Są filmy na 4,35 gb z dobrym transferem a są na 8,5 gb ze złym Smile nie ma reguły.