Filmozercy.com | Forum
Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD (/watek-nfsfan83-kolekcja-%E2%80%93-ostatni-bastion-dvd)



RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 23-11-2019

jakość tv spada z roku na rok, poczytajcie sobie fora różna hdtvpolska czy hdtv kupują ludzie tv za 5 tys w górę i jakiś cloudingi, a to mu muli a to aplikacje wyłączają!!!

#Wolfman jak to była obronna to nie wiem kogo broniłeś, ale w jednej rzeczy się z Tobą zgodzę zawsze piszesz, że obecne koroporacje dymają nas ile mogą i to prawda. Najlepszy przykład tyle się mówi o elektro śmieciach które są potem składowane w krajach i tego nie da rady przetworzyć. Ale nie zrobią tv który min np 7 lat po działa, albo jest możliwość w wymiany elementu, ciągle coś nowego robią abyś nie mógł naprawić.

Bym osobiście nawet dal powiedzmy za 40 cali te 2400 zł jakbym wiedział, że mam pewność, że kupię coś dobrego.

#Gieferg a Ty ze skrajności w skrajność, a dziwne, że wiele crt Sony Trinitron do dziś działa Wink u ludzi i co można można.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 23-11-2019

LCD 15 lat temu były nieoglądalnym gównem, takim samym nieoglądalnym gównem są tanie modele dzisiaj. Chcesz dobrego obrazu to dopłacasz, ale ty i tak nie wiesz co to jakość więc to bez znaczenia.

Gdybyś miał chociaż nikłe pojęcie o niej, to ogladałbyś DVD na CRT albo telewizorze plazmowym, a nie jakimś LCD- ścierwie z załosnym kontrastem którego miejsce jest co najwyżej na wysypisku.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 23-11-2019

nie spinaj się tak, serio, szkoda nerwów

to według twoje logiki rozumowania co ludzie oglądali w 2010? same Blu ray filmy aby to wyglądało dobrze, jak to niby takie gówno i każdy materiał SD na nim wygląda źle?

druga sprawa miej nie do mnie pretensje ale do producentów, że załatwili dobre crt nawet HD miałeś w USA np Sony FD Trinitron WEGA KD-34XBR960 34" 1080i CRT Television

a wprowadzili LCD.

I teraz pytanie jaka kolej jest, najpierw BD filmy dali a potem LCD czy na odwrót LCD i aby tv dawały przewagę wprowadzili filmy na BD? niech "mądre" głowy z tego forum się wypowiedzą


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 23-11-2019

Wklejasz gazetkę z 2004 roku, podejmuję temat i piszę o tym jaki obraz był na LCD 15 lat temu, a ty nagle piszesz o roku 2010. Wszystko gra?

Niech będzie. Co oglądali ludzie w 2010 roku? Nie wiem, co mnie to obchodzi? Wiem że u mnie stał CRT, a potem od chyba 2008 plazma, a gdy ta padła kupiłem jeden z najlepszych modeli LCD ze średniej półki (Samsung H6400), po nim był bardzo dobry QLED (bardzo dobry do SD, co najwyżej taki sobie do HDR) a teraz OLED.

Po raz milionowy, chociaż i tak nie dotrze do twojego rozumku: większość ludzi w dupie ma jakość, większość ludzi nie korzysta nawet z DVD i dla większości ludzi priorytetem jest cena (a to cena zadecydowała o śmierci plazm i przewadze LCD), a nie obraz, czego sam jesteś przykładem a z czego nawet nie zdajesz sobie sprawy. Komedia!

Telewizor "ma grać". Wyświetla obraz? Ano wyświetla i tyle.

Cytat:Sony FD Trinitron WEGA KD-34XBR960 34" 1080i CRT Television
I był to telewizor tańszy w produkcji, o niższej cenie i zajmujący mniej miejsca w pokoju niż LCD, tak?

Pytanie o kolejność LCD / BD przemilczę, ale jesteś dzisiaj w wyjatkowej formie, jestem pod wrażeniem.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mr.Hankey - 23-11-2019

(23-11-2019, 13:30)Nfsfan83 napisał(a):  pochwal się swoim super wypasionym tv chętnie zobaczę
A co to niby miałoby wnieść do tematu? Poza tym pisałem o tym w wielu miejscach na forum jaki TV mam obecnie, jak również jaki miałem poprzednio. Wysil się trochę jeśli Cię to tak bardzo interesuje.
O jakim ataku piszesz? Kupiłeś gówno, a chwalisz się na forum co najmniej jakbyś zrobił interes życia, to nie dziw się, że zostałeś wyśmiany. I jeszcze te nieszczęsne zdjęcia mające pokazać nam tę fantastyczną jakość... Skupujesz elektrozłom, jakiej reakcji się spodziewałeś? Jeszcze jak pisałem gdyby to była plazma, to byłby w tym jakiś sens, ale 500zl wydane na stare, dziadowskie LCD, to równie dobrze mogłeś napisać, że je spuściłeś w kiblu.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 23-11-2019

(23-11-2019, 16:13)Mr.Hankey napisał(a):  Kupiłeś gówno, a chwalisz się na forum co najmniej jakbyś zrobił interes życia
[Obrazek: giphy.gif]


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 23-11-2019

Temat powinien być "Miszcz tanich sensacji". Wrzucam na bieżąco zakupy to prawie zero reakcji Big Grin. Wystarczy, że Nfsfanboy wrzuci nowy wypasiony sprzęt to temat się sam rozwija.
W domu posiadam wciąż do filmów 3D, uwielbiam Avatar tylko w 3D. Poczciwego Panasa 55 cali z okularami aktywnymi. Nie jest to dziś żaden wydatek bo dałbyś max 1000. Tv od 2012 chodzi po dziś dzień i ani razu w naprawie nie był. Sztuką, a może i chęcią jest poczytać coś samemu, a jeśli tego brak, to od czego ma się przyjaciół z forum? Mierzwiak myślę, że gdybyś go dodał do znajomych to chętnie by coś doradził i nie spuściłbyś w kiblu 500 złotych.
Moje początki z lcd ówcześnie to Szajsung za 8000 to było w 2006 na premierę Ps3 i Helikopter w ogniu na bd. Dvd wyglądało na nim średnio i nie zdecydowałbym się nawet tego formatu oglądać i nazywać to jakością, a posiadałem wtedy ponad 300 dvd w kolekcji. Testowałem na dobrym crt LG dvd i na lcd Szajsunga i testy wychodziły na korzyść crt. Niezależnie jakie bajki się nawciska to stare formaty i zwłaszcza transfery lepiej tam oglądać. Także odpalam Amigę na dobrym crt i tak zostanie.
Jakbyś kupił plazmę 3D w dobrym stanie to miałbyś możliwość testu nawet formatu 3D. Nie musiałbyś odstawiać tej błazenady pisząc o dvd i jakości oglądania na lcd. Mógłbyś przetestować i pochwalić lub nie blu ray 3D, jak i sam blu ray. Można by było podyskutować z Tobą o różnicy w oglądaniu na jednym i drugim.
Podczas gdy idziesz w zaparte robiąc innym dobrą pożywkę z tych zakupów. Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 23-11-2019

(23-11-2019, 16:53)Wolfman napisał(a):  Mógłbyś przetestować i pochwalić lub nie blu ray 3D, jak i sam blu ray. Można by było podyskutować z Tobą o różnicy w oglądaniu na jednym i drugim.
Przecież wiadomo, co by pisał.

Pisałem wielokrotnie, że nikomu nie odmawiam ogladania DVD. Nie każdego stać na lepszy sprzęt, nie każdemu zależy na lepszym formacie itp. itd.

Problem zaczyna się w momencie, gdy ktoś jeździ Fiatem 126p, a pisze o wrażeniach jakby jeździł Ferrari.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 23-11-2019

Mierzwiak niby taki bystrzak z ciebie, taki znawca a nie czytasz ze zrozumieniem, gazetka jest z 2010!!! nawet napisałem, chodziło o pokazanie ile on na początku kosztował.

Odnośnie Sony FD Trinitron WEGA KD-34XBR960 34" kosztował 2,200 $ w USA

https://www.cnet.com/reviews/sony-kd-34xbr960-review/ no ale albo chcesz mało miejsca albo dobry obraz... w tamtym okresie jeden z najlepszych tv

Dla was, którzy siedzą 1 m od tv i podniecają się każdym pikselem, obraz z tego tv może nie oglądalny, ale ja nie mam takich wymagań.

Porównanie Mierzwiaka w temacie o HBO Max i screeny z: Spider-Man: Uniwersum i Parker wciągany w portal nigdy nie mam takich artefaktów.

Bywają czasami jakieś niedoskonałości, ale tylko w trudnych scenach - ciemno, dym, deszcz to zdarzają się niedoskonałości ale nigdy aż tak. I zależy to od materiału wyjściowego.

Wrzuciłem post o tv tak, żeby podzielić się wiadomością, czy ja dopierdalam się jak widzę jakie gówno niektórzy kupują bo pudełko inne... nie bo mam na to wywalone, wasz wybór wasze szambo, ale DVD, że oglądam to od razu się robi problem.

brakuje tylko koszulek z napisem "konstytucja" Wink w myśl albo myślisz jak MY albo nie masz prawa mieć żadnych innych poglądów.

Wolfman nie zazdrość, serio mogę ci oddać te ich posty jak chcesz, albo kup trochę "eletkrozłomu" i też będziesz miał atak, 3D to martwy szajs. To po kiego wywaliłeś 8 kafli na coś na czym twoja kolekcja wyglądała średnio??? aby się przed "somsiadem" pochwalić??? W 2005 mogłeś mieć to Sony WEGA KV-32HQ150K jeden z najlepszych kineskopowych Sony technologia Super Fine Pitch FD Trinitron

https://en.wikipedia.org/wiki/FD_Trinitron/WEGA

Co do Plazm pomijając wypalanie różnych duchów, oraz zużycie prądu, jak pisałem ten tv jest dla starszej osoby. Ja siedzę na 40W705C LED.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Mierzwiak - 23-11-2019

Yup, mój błąd z tym 2004 oczywiście, pomieszał mi się 2010 z 40 calami Wink