Filmozercy.com | Forum
Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD (/watek-nfsfan83-kolekcja-%E2%80%93-ostatni-bastion-dvd)



RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - sebas - 27-11-2019

(27-11-2019, 03:10)Gieferg napisał(a):  Bo?
Bo wiele z filmów na DVD które posiada było bardzo słabo wydane, a na BD jest dużo lepiej (przykładowo Mad Max 2, Death Machine).

(27-11-2019, 03:10)Gieferg napisał(a):  Przeszedłem na Blu w 2010 roku, sprzedałem może z 15-20% kolekcji DVD, reszty dalej używam, bo zwyczajnie szkoda mi było kasy na kupowanie po raz kolejny większości tych filmów (do tej pory nie dobiłem z ilością BD do tego ile miałem filmów na DVD). Część wydań została ze względu na dodatki, których nie ma na blu czy nawet na opakowania.
Ja podmieniłem na BD znacznie więcej i dalej to robię. Poza tym, ja napisałem:

(27-11-2019, 01:49)sebas napisał(a):  Skutek byłby taki, że znacząca część kolekcji, którą budowałeś z takim mozołem, i jak sądzę na którą wydałeś niemało pieniędzy, musiałaby zostać wystawiona na sprzedaż.
Fragment mojej wypowiedzi, jaki zacytowałeś, sugeruje coś odrobinę innego.

(27-11-2019, 03:10)Gieferg napisał(a):  Dodam że w latach 2008-2010 też się opierałem przejściu na nowy format, ale kilka problematycznych wydań DVD przełamało ten opór (atakująca wściekłą pikselozą scena na Stark Expo w Iron Manie 2 była kroplą, która przelała czarę goryczy)i potem żałowałem, że nie zrobiłem tego wcześniej
Zgadza się. Tylko, że nasz drogi Nfsfan83 kupuje płyty jeszcze z pierwszych wydań, a tam to film potrafił być wciśnięty na płytkę jednowarstwową. Sprawdzałem jak taki film prezentuje się teraz, na przykładzie "Conspiracy Theory" z Melem Gibsonem (gdy się ten film ukazał na DVD, to w niemieckim czasopiśmie "Video" oznaczono go jako referencję pod względem jakości obrazu). Rezultat - bardzo słaba jakość, jak na dzisiejsze standardy. Na tyle słaba, że przeszkadza w odbiorze filmu. Nfsfan83 kupuję (z tego co wywnioskowałem), filmy do których wraca dość regularnie. Myślę, że z uwagi na to oraz fakt, że ma takich wydań sporo (a większość z tych tytułów jest bez większego problemu dostępna na BD i to w takiej samej lub nawet niższej cenie), to decyzja wydaje się, jak dla mnie, dość prosta. Podmiana.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Gieferg - 27-11-2019

Niby tak, z tym, że sam mam tylko na DVD sporo filmów, do których często wracam ("Ostatni Mohikanin", "Rain Man", "Rocky" I,II,III,V,Balboa itd., "Running Man", "The Crow") a z różnych względów jakoś nie pali mi się do ich ponownego kupowania.

Cytat:Fragment mojej wypowiedzi, jaki zacytowałeś, sugeruje coś odrobinę innego.
Chodziło o słowo "musiałaby". Nikt go do tego nie zmusi. Mógłby co najwyżej odczuć taką potrzebę, a wtedy ta część kolekcji "mogłaby" zostać wystawiona na sprzedaż Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 27-11-2019

Kurczę tylko uwag... nie wiem co odpisać. Serio ja mam swoje, Wy swoje. Zgadzam się, że wydania niektóre moich DVD są słabe i nie tyle bym chciał wymienić je na BD ale na DVD z nowym materiałem.

Tak zdarzyło mi się kupić pierwsze wydania DVD na początku, ale teraz już wiem co i jak sprawdzać aby zakup był jak najlepszy.

Najwięcej wydałem chyba 70 zł za film to Pure Luck, wiem, nie hity jakiś ale chciałem go mieć na BD nie ma w USA nagrywają chyba na DVD R. A tak to wydaję max 25-30 zł za nówkę.

Jak wiecie dodaję lektora do filmów i dodawanie lektora szybciej i sprawniej idzie mi z DVD. Po 1 ile miejsca trzeba mieć na dysku (25-50 gb), a i tak bym robił BDRip-a a nie jak Gieferg nagrywał na płytę, wolę plik na dysku przenośnym, poza tym nie po to kupuję film tłoczony aby potem nagrać go na nośnik który może paść.

Dlatego filmy na DVD tłoczonych, a audio na przenośnych mam paru.

To teraz pytanie woleliście abym oglądał BDRipy 4 gb czy kupował oryginalne DVD??? chce być człowiek uczciwy Wink to jeszcze źle.

Nie mam zamiaru, sprzedawać mojej kolekcji, dużo czasu na to poświęciłem. Poza tym jak wróciła moda na winyle może kiedyś wróci , na DVD. Z drugiej strony, nigdy nie widziałem reklamy filmów Blu Ray w tv.

Wolfman mówi, że przepłacam to teraz np T2 wydanie Kino Świat BD jakie ceny chore na allegro? a taką wersję kolorystyczną T2 tylko akceptuję, Aliens oki nawet tani a Blade Runner DC na BD nie wiem gdzie można dostać.

Sebas masz rację piksel SD np na 32 calach FHD będzie miał rozmiar np 2x2 mm ale już na 60 calach 4x4 mm to wiem. Jak napisałem, ja nie lubię dużych tv 40 cale mi styka. Są ludzie i ludziska, ja ten drugi widocznie.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - lukee - 27-11-2019

(27-11-2019, 15:02)Nfsfan83 napisał(a):  Poza tym jak wróciła moda na winyle może kiedyś wróci , na DVD.
Vinyl to zupełnei coś innego, ludzie nie kupują go dla jakości dźwięku tylko dla namacalności nośnika, innego włączania, opakowania. Płyta dvd, blu ray czy 4k jest tylko nośnikiem który wkładasz w odtwarzacz i nic więcej z nią nie robisz. Przy wydaniach dvd i innych nośników nie ma wielkiej różnicy w opakowaniu. Różnicą jest jakość obrazu i dźwięku. Po co ludzie mieli by wracać do gorszych jakości?


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Nfsfan83 - 27-11-2019

Robaczki weźcie pobierzecie i odpalcie z pendrive:

https://drive.google.com/open?id=1Oi2JKMuJqq_Fc_rnMry2fB_CjRzFvIwu

tak dla ciekawości, było gdzieś wspomnienie, że Alien 3 na BD szału nie ma to zobaczcie jak to wygląda.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Juby - 27-11-2019

(27-11-2019, 15:07)Nfsfan83 napisał(a):  (...) Zgadzam się, że wydania niektóre moich DVD są słabe i nie tyle bym chciał wymienić je na BD ale na DVD z nowym materiałem.

(...) teraz już wiem co i jak sprawdzać aby zakup był jak najlepszy.

(...) Najwięcej wydałem chyba 70 zł za film (...)

[Obrazek: giphy.gif]


Że też wam się chce tyle dni ciągnąć tę dyskusję. Jestem pod wrażeniem. Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 27-11-2019

Spokojnie Big Grin. Ja już o tym napisałem wcześniej. Powoli dochodzimy do stanu rzeczy i przyczyny tego. Widać w grę wchodzą pewne trudności i zawiłości, które blokują naszego kolegę do wstąpienia błękitno-czarnej sekty . Ten problem kolego Nfsfanboy mógłbyś rozwiązać w rozmowie na priv z kolegą Gieferg. Zakładam, że ma anielską cierpliwość i duże pokłady dobroci ukryte gdzieś tam w środku, o których sam nic nie wie i chętnie pomoże rozwiązać problem jak dodać rysia do blu-ray
Nikt już nie będzie inwestował w nowe transfery dvd za granicą raczej, więc wałkowałbyś jedno i to samo do śmierci.


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - sebas - 27-11-2019

(27-11-2019, 15:11)Nfsfan83 napisał(a):  Alien 3 na BD szału nie ma
Podobnie jak na DVD.

(27-11-2019, 15:39)Wolfman napisał(a):  Zakładam, że ma anielską cierpliwość i duże pokłady dobroci ukryte gdzieś tam w środku
Zaiste, ogromne. Smile


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - Wolfman - 27-11-2019

Nfsfanboy jak kupisz odtwarzacz bd w tym roku to dostaniesz gratis ode mnie jakąś płytę bd z filmem. Napiszesz potem oglądamy filmy w kolekcji. ok?


RE: Nfsfan83 kolekcja – ostatni bastion DVD - malin1976 - 27-11-2019

Ale po co mu odtwarzacz blu ray skoro ten format mógłby spokojnie przeskoczyć bo to też już jest przeżytek przecież . Za rok wymieni kolekcję a Ty mu powiesz że jest w czarnej dooopie . Tak nie wolno !!!