Filmozercy.com | Forum
Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania (/watek-zapowiedzi-wydan-z-filmami-4k-uhd-zagraniczne-wydania)



RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Glaeken - 19-07-2020

Moim zdaniem koronawirus wykazał, że na streamingu można zarobić więcej (i szybciej) niż na nośnikach. A i koszty zapewne są dużo mniejsze. Rynek nośników i tak już mocno kulał, ani BD ani UHD nie zawojowały świata jak się spodziewano.

Już niedługo nie tylko T2 z lektorem PL będzie chodził za 500 pln na aukcjach Wink Ci którzy pogrzebali sobie w koszach za parę lat mogą mieć całkiem drogi zbiór.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mierzwiak - 19-07-2020

Co ma do tego koronawirus skoro nie zmienił on dokładnie nic w kwestii ukazywania się filmów na nośnikach? Mało tego, sprzedaż na odległość tylko zwiększyła obroty w tym czasie więc gdzie tu związek między wirusem a nagłym porzuceniem (jakieś dowody?) przez miliony ludzi nośników fizycznych?

Sprzedaż nośników to wciąż miliony dolarów, nikt z tego nie zrezygnuje dopóki nie zacznie to przynosić strat a skoro Criterionowi i innym niszowym dystrybutorom opłaca się wydawać niszowe tytuły, to dlaczego miałoby nie oplacać się wydawanie mainstreamu?


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Wolfman - 19-07-2020

Jak wskazują jeszcze bardziej niszowe wydania to nawet 1000 sztuk się opłaca wydać na blu ray.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - KamilOnline - 19-07-2020

(19-07-2020, 18:41)Mierzwiak napisał(a):  Sprzedaż nośników to wciąż miliony dolarów, nikt z tego nie zrezygnuje dopóki nie zacznie to przynosić strat a skoro Criterionowi i innym niszowym dystrybutorom opłaca się wydawać niszowe tytuły, to dlaczego miałoby nie oplacać się wydawanie mainstreamu?

Poza tym całkiem spora część osób kupujących nośniki korzysta równocześnie z usług VOD (na przykład dla ekskluzywnych seriali). Dla studia czysty zysk, za daną rzecz otrzymuje pieniądze dwa razy.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Ethan - 19-07-2020

Niedługo przestanie się to opłacać kolejnym po Imperialu (mówię o Polsce, ale jak sie okazuje i takiej Grecji). Best, Dasan, Filmostrada - to kolejni w kolejce. Ostatnią próbą szukania punktu zaczepienia było/jest wrzucenia tego do Biedronek. Zaraz się jednak okaże, że Biedronki nie maja prawa zwrotu do tego towaru i więcej nie zamówią, a i sama odsprzedaż dvd i gier tyłka tam nie urywa. Jedynie Universalowi wyszły akcje z winylami w Biedrze, ale to inna historia. Media Markt nie dość, że ma kłopoty finansowe to jeszcze ogranicza dział z nośnikami. Empiki wiadomo jak to na czas płacą faktury Wink i ile też mają tego na półce. Jeżeli znikną punkty stacjonarne, zniknie kupowanie przez przypadkowych, "rednackowych" klientów, które stanowi pewnie około 50-60% udziału. Do tego punkty stacjonarne dają jakiś obrót gotówką (gdyby chodziło tylko o sprzedaż 1 do 1 nikt by sie w to nie bawił), nawet jeżeli opiera się to na zamówieniu 15 sztuk, a potem zwrocie 13, bo tak to obecnie wygląda. Sprzedaż przez internet nie będzie się im opłacać, chyba, że dvdmax to jakoś zagospodaruje, ale wątpię żeby wydawcy mieli taki zysk aby to ciągnąć. Myślę, że nieco dłużej funkcjonował będzie Galapagos, bo jednak SW, kreskówki, Marvele i DC. Chociaż pewnie najdłużej przetrwa działający pewnie w oparciu o 3 osoby Mayfly Smile Ktoś poprowadzi sklep i ogarnie facebooka, ktoś to wypali czy zleci wytłoczenie. Kilka sztuk się sprzeda. Vision wiedział najszybciej, że ten rynek się kończy. A byli najmocniejszym obok Imperiala graczem. Pamiętam rozmowy z ludźmi od nich, że trzeba się przebranżawiać. Oczywiście mogę się mylić, ale gdybym miał duże pieniądze i mógłbym obstawić, to powiedziałbym: nie liczcie na to, że ktoś przejmie Imperiala, na zasadzie wydawania ich katalogu. Niestety. Będzie wzmacnianie streamingu, jeszcze mocniejsze gdy nie funkcjonują kina. Chciałbym przypomnieć, że zyjemy w kraju, w którym ludzie żydują (bez podtekstów) 20zł na spotify'a i wolą dawać zarabiać jakimś januszom biznesu na allegro. Ludzie kolekcjonujący to głównie 40 plus (zarówno muzyczni, jak i filmowi), a to pokolenie będzie wymierać. Smutne. Należy się zatem cieszyć, że można chociaż pooglądać piękne wydania jakie duża część użytkowników wkleja tutaj, a sprowadza stamtąd.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Glaeken - 20-07-2020

(19-07-2020, 18:41)Mierzwiak napisał(a):  Co ma do tego koronawirus skoro nie zmienił on dokładnie nic w kwestii ukazywania się filmów na nośnikach? Mało tego, sprzedaż na odległość tylko zwiększyła obroty w tym czasie więc gdzie tu związek między wirusem a nagłym porzuceniem (jakieś dowody?) przez miliony ludzi nośników fizycznych?
Oglądalność na vod w dobie koronawirusa wzrosła i to rekordowo. Sądzę, że streaming będzie rósł w siłę kosztem nośników fizycznych. Oczywiście nośniki fizyzyczne całkowicie nie znikną, dvd jest na to najlepszym dowodem, ale będzie ich coraz mniej. Wiele sieci sklepów pozbyło się półek z filmami (niska marża, słaba sprzedaż, to samo w chmurze = streaming) co jest kolejnym zwiastunem zmian. Tymczasem na streamingu masz lektora i napisy PL z ogromną bazą filmów, niektore w 4K i w atmosie w cenie czasem jednej płyty z filmem miesięcznie + content ekskluzywny... i już powstają kolejne i kolejne "kanały" streamingowe.
(19-07-2020, 18:41)Mierzwiak napisał(a):  Sprzedaż nośników to wciąż miliony dolarów, nikt z tego nie zrezygnuje dopóki nie zacznie to przynosić strat a skoro Criterionowi i innym niszowym dystrybutorom opłaca się wydawać niszowe tytuły, to dlaczego miałoby nie oplacać się wydawanie mainstreamu?
Bo mainstream jest też na vod i wcześniej czy później vod zacznie przeważać tym bardziej, że nośnik fizyczny to masa kosztów których streaming nie ma (materiały, wytłoczenie, magazynowanie, transport itp.). Kwestia dostępności do contentu (praktycznie od zaraz na kilku urządzeniach jednocześnie, w różnym miejscu z możliwością ściągnięcia) ma też kluczowe znaczenie.

IMHO filmy na nośnikach czeka taki sam los jak muzyki na cd czy książek na papierze - zawsze będą ale stopniowo przegrywają z Tidalami, Spotify, ebookami w miarę rozprzestrzeniania się i zwiększania "mocy" internetu/cloudów oraz zwiększania się świadomości ludzi o cyfryzacji materiałów na nośnikach oraz stopniowe przechodzenie na nie. Można to podpiąć pod naturalną ewolucję różnych mediów.
Cinema press video, video club, ekran, film, cinema... wszystkie te czasopisma upadły jak i wypożyczalnie vhs/dvd. Naturalna kolej rzeczy.

p.s. Criterion nie jest niszowy. To światowej klasy wydawca ambitnego kina i z pewnością sobie poradzą.



Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mierzwiak - 20-07-2020

(20-07-2020, 06:18)Glaeken napisał(a):  Sądzę, że streaming będzie rósł w siłę kosztem nośników fizycznych.
Będzie? Od lat sprzedaż nośników sukcesywnie spada a zyski ze streamingu rosną, pobudka:

https://www.cnbc.com/2019/11/08/the-death-of-the-dvd-why-sales-dropped-more-than-86percent-in-13-years.html

Tylko że to zyski w większości pochodzące z subskrypcji, a nie kupna konkretnych tytułów w wersji cyfrowej.


Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Glaeken - 20-07-2020

No to sam widzisz jak jest Wink

Nie wiem czy kupowanie cyfrowej wersji pojedynczego tytułu w dobie vod ma jakikolwiek sens.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mierzwiak - 20-07-2020

(20-07-2020, 10:15)Glaeken napisał(a):  Nie wiem czy kupowanie cyfrowej wersji pojedynczego tytułu w dobie vod ma jakikolwiek sens.
Sensu może nie mieć, ale już w dyskusji wziąć to pod uwagę trzeba, ponieważ kupno / wypożyczenie konkretnego tytułu to jedyna alternatywa dla nośników fizycznych w przypadku tytułów premierowych. (abstrahując od piractwa)


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Daras - 21-07-2020

Pomimo „pozornej” różnicy zdań chyba wszyscy myślimy podobnie. Najbliższa jest mi wypowiedź Ethana, niestety. Na przestrzeni miesięcy wielokrotnie pisałem w podobnym duchu, jak np. ostatnio.

Daras napisał:
(…)
Na marginesie. Od jakiegoś czasu zauważam smutną tendencję. Określone tytuły, w tym polskie, nie wychodzą u nas nawet na DVD! I nie tylko chodzi mi o „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” (2019) czy „Ukrytą grę” (2019). Coś się kończy na naszych oczach. Brak mi złudzeń, naprawdę. Płytki staną się kąskiem jedynie dla autentycznych kolekcjonerów.


https://forum.filmozercy.com/watek-format-4k-ultra-hd?page=91

Swoje stanowisko podtrzymuję – coś się kończy. Ale czy faktycznie na nasze zbieractwo przyszedł kres? Raczej nie. Historia lubi się powtarzać. Kilka słów gwoli wspomnień…

Pod koniec lat 80 – tych zostałem klientem największej w mieście wypożyczalni VHS. Byłem jej wierny do ostatnich dni, gdyż szefostwo weszło w nośniki DVD / BD. Jednak gdy zaprzyjaźniony właściciel zamontował w pomieszczeniu jakieś lotto, wiedziałem ku czemu zmierza biznes. Starannie omijałem kolejkę graczy i jako jedyny wybierałem filmy na sobotnie projekcje.

Z jakich powodów ludzie kiedyś masowo wypożyczali taśmy wideo? Oczywiście znacie odpowiedź. W dobie dwu kanałów telewizyjnych naród złakniony był światowego kina (pal licho, że często klasy B)! Jednak w dość krótkim czasie wielkie talerze na balkonach załatwiły sprawę. Nie było już potrzeby wychodzenia z domu. Dziś obserwuję powtórkę z rozrywki. W miejsce talerzy (obecnie ich nigdzie nie widzę) wskoczył internet. I to w zasadzie tyle od Darasa.

A co z naszym zbieractwem? Odpowiedzi znalazłem w Waszych postach. Mocno skurczony rynek skupi się na wąskiej grupie kolekcjonerów, a my na rynku. Raczej nie doczekam całkowitego zaniechania wypalania / tłoczenia krążków.

Forum jakby nabierze wartości. Chętnie będę pytał kolegów „detektywów” gdzie znajdę interesujące mnie tytuły w wersji PL. Tyle, że…

Daras napisał:
…nie mam pewności czy wydań klasyków w nowym formacie będzie więcej. Na nośnikach fizycznych tym bardziej. Kiepsko to widzę.

https://forum.filmozercy.com/watek-format-4k-ultra-hd?page=91

W pewnym sensie mój skromy post jest wstępem do pożegnania z hobby. Dziś powiedziałem żonie, że siłą rzeczy będę kupował coraz mniej krążków. Ona odparła: to będziesz więcej wydawał na mnie. Rolleyes