Filmozercy.com | Forum
Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania (/watek-zapowiedzi-wydan-z-filmami-4k-uhd-zagraniczne-wydania)



RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - sebas - 29-09-2020

Bardzo dobra wiadomość. Oby nie zapomnieli o polskiej wersji językowej w wydaniu na Europę.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - misfit - 29-09-2020

Dołączona płyta BD to też ma być remaster.
Większość scen w Zakładniku była kręcona jedną z pierwszych kamer cyfrowych 1080p więc ciekawe jakie korzyści przyniesie nowe wydanko - mam nadzieję, że wycisną więcej niż Disney/Fox w przypadku Ataku klonów.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - sebas - 29-09-2020

@misfit
A to nie była ta sama kamera, co w przypadku Ataku Klonów? Ja bym nie przekreślał tego, że będzie lepiej. Klony mają bardzo dużo CGI (wg mnie za dużo) i to też wpływa na to jak odbiera się "jakość" obrazu.
Myślę, że będzie lepsza kompresja. Dodatkowo, film w większości dzieję się w nocy i nawet te wczesne cyfrówki dawałay fajny obraz w takich scenach. Tutaj dodatkowo będzie można zadziałać coś ciekawego z HDRem.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mr.Hankey - 29-09-2020

Świetna wiadomość, biorę w ciemno.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - misfit - 29-09-2020

Tak, te same kamery. I jeśli imdb tutaj nie wprowadza w błąd to zapis był również w HDCAM co równa się dodatkowym ograniczeniom m.in. jeśli chodzi o rozdziałkę lumy i chromy.
Mimo wszystko Atak klonów pokazał, że jakieś tam korzyści z HDR w kwestii poszerzonej rozpiętości tonalnej mogą być z tej kamery HDW-F900, stosunkowo niewielkie w porównaniu do Panavision Genesis (m.in. Zombieland czy Predators i zapis w HDCAM SR), ale jednak jakieś są.
Dlatego ciekawi mnie ile Paramount będzie w stanie wycisnąć z Zakładnika - przekonamy się w grudniu.


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mierzwiak - 29-09-2020

Zakładnika kręcono częściowo kamerami F900, częściowo Viperem i częściowo na taśmie 35 mm Smile

Polecam lekturę: https://theasc.com/magazine/aug04/collateral/


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - misfit - 29-09-2020

Tak, w 35mm były głównie kręcone sceny we wnętrzach (ok. 20% całości), reszta w 1080p.
Jeśli chodzi o Vipera to tak jak można przeczytać w tym artykule to wszystko dopiero raczkowało i wielką zagadką dla mnie jest na ile tutaj uda się uzyskać coś ponad SDR.
Ogólnie w tym przypadku nastawiam się pesymistycznie żeby później ew. było miłe zaskoczenie, a nie na odwrót Wink


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - Mierzwiak - 29-09-2020

Mam to w 1080p na iTunes, po cichu liczę że Paramount zaktualizuje to w miarę szybko bo zżera mnie ciekawość Smile (no i będzie Dolby Vision, czemu nie na płycie? Heh)


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - paniron - 12-11-2020

Na vinegar syndrome, można już zamawiać Beastmaster za 40$

Region Free 4k Ultra HD / Blu-ray combo
• Newly scanned & restored in 4k from its 35mm interpositive
• 4k UHD presented in HDR
• Limited edition VSU magnet clasp hard case containing a Slipcover and a 40-page bound book
• Newly produced multi-part feature length making-of documentary
• Select extras ported over from previous DVD releases
• Additional extras to be announced
• Reversible Blu-ray sleeve cover artwork
• English SDH subtitles

[Obrazek: VSU-001_case_inside_FLASH_2400x_new_900x...1601265782][Obrazek: VSU-001_case_front_FLASH_2400x_new_900x....1601265782]


RE: Zapowiedzi wydań z filmami 4k uhd - zagraniczne wydania - piti198 - 13-11-2020

Będzie jeszcze wydany "Serpico" na 4k? Bo steelbooki na niemieckim i francuskim amazonie już wyszły. A o innych wydaniach nie słyszałem. Ktoś coś wie na ten temat?