Filmozercy.com | Forum
Bender - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: Bender (/watek-bender)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Bender - Bender - 22-11-2018

Mały up
[Obrazek: 130.jpg]


RE: Bender - misfit - 22-11-2018

High five za Bergmana. Kilku rzeczy zazdroszczę, w tym m.in. Rushmore, ale mam nadzieję, że do czasu Smile

Niebo nad Berlinem zostało niedawno odrestaurowane - póki co na BD dostępne tylko u Niemców (chodzi o te wydanie), ale tam są zdaje się tylko niemieckie napisy więc zgaduję, że Tobie (i nie tylko) nie przypasuje.


RE: Bender - Bender - 22-11-2018

Jeśli chodzi o Niebo, to wziąłem właściwie to co było, głównie ze względu na to, że po prostu tego nie widziałem. A jak rozumiem to nie jest jakiś udany transfer?

A Rushmore dopiero co wyszedł w B więc nie ma pośpiechu.
Fajnie też, że w końcu Tokyo Godfathers wyszło. Satoshi Kon zasługuje na zdecydowanie więcej uznania niż ma. Natomiast jak do jeża podchodzę do Star Treka. Po tym wszystkim co się naczytałem, zwłaszcza od fanów ST, nie obiecuję sobie wiele. No ale zobaczymy. Jakoś w ogóle nie mam zaufania do nowych seriali SF.
Olgądam Expanse i równocześnie którąśtam repetę Battlestar Galactica. I BSG może wygląda miejscami archaicznie, niemniej nadal odstawia Expanse o kilka długości.


RE: Bender - misfit - 23-11-2018

Miałem starsze niemieckie wydanie Nieba (ten sam master co Criterion, zapewne też te UK) - głównie po ziarnie i krajobrazach widać, że to jest starszy transfer, ale ogólnie ujdzie. Nie wiem jak duże zmiany są w tej odrestaurowanej wersji, ale dowiem się przy najbliższej okazji gdy w końcu załapię się na amazon.de na darmową wysyłkę.

Co do BSG vs Expanse to myślimy podobnie... mam w planach powtórkę całości w najbliższych latach i mam nadzieję, że będę się bawił tak samo dobrze. Przy okazji przypomniałeś mi, że mam do nadrobienia trzeci sezon Expanse, cierpliwie czekałem aż się pojawi na Netfliksie, a tymczasem widzę, że w ogóle zniknął :/


RE: Bender - Wolfman - 23-11-2018

W BSG za dużo religijnego mambo-jumbo, serial dobry, przetrwał też zapewne dzięki tanim efektom i kostiumom. Expanse wykupił Amazon więc tam możesz obejrzeć i jest już na nośnikach fizycznych, jak dla mnie naprawdę niezły z oceną się wstrzymam jak zobaczę 2-4. W sumie to dobrze się stało, że ktoś wyda kolejne sezony. Btw niemieckie wydanie Expanse posiada slipcover, drugi sezon kupiłem z Australii tanio z ładnym 3D slipcover, 3 sezon w Usa z kartonową obwolutą


RE: Bender - sebas - 23-11-2018

(22-11-2018, 22:37)Bender napisał(a):  Natomiast jak do jeża podchodzę do Star Treka. Po tym wszystkim co się naczytałem, zwłaszcza od fanów ST, nie obiecuję sobie wiele. No ale zobaczymy.
Bardzo słusznie. Dla mnie to było olbrzymie rozczarowanie. Obejrzałem raz na netflixie. Miejscami słabe CGI, ale to nie byłby problem jakby fabuła była OK. Bardzo słaba główna postać, dużo niekonsekwencji w kreowaniu jej charakteru. Odcinki tak skonstruowane, że w dalszym ciągu nie wiem, kto jest sternikiem,  "działonowym", czy głównym mechanikiem. Wiem za to jaka jest orientacja seksualna Pana Doktora i Pana od Super Napędu Sporowego. Podkreślano to do znudzenia. Niezła jest za to scenografia, postać Saru, kapitana Gabriela Lorca i kapitan Georgiou. Niektóre pomysły na fabularne twisty bardzo fajne, ale nie w pełni wykorzystane. Główna oś fabuły, czyli wojna z Klingonami, przerobiony po łebkach...
(22-11-2018, 22:37)Bender napisał(a):  równocześnie którąśtam repetę Battlestar Galactica
Nowego, czy starego? W Twojej kolekcji widziałem, że masz chyba oba... Pytam,  bo nowe BSG ma zdaje się bardzo dobrą promocję na zavvi i zastanawiam się, czy kupić. Kupiłem pierwszy sezon nowej BSG na DVD w empiku za 20zł, tak na spróbowanie i pierwsze odcinki OK. Obraz niestety bardzo słaby.
(23-11-2018, 11:31)misfit napisał(a):  mam do nadrobienia trzeci sezon Expanse, cierpliwie czekałem aż się pojawi na Netfliksie, a tymczasem widzę, że w ogóle zniknął :/
Z tego co mi wiadomo, to nie ma i nie będzie. Netflix zrezygnował z wsparcia produkcji sezonu czwartego. Jak rezultat, nie udostępni też trzeciego, a dwa pierwsze miały zniknąć. Prawa do serii 4. przejął amazon. Najprawdopodobniej tam wylądują też pozostałe sezony...


RE: Bender - Bender - 23-11-2018

W sumie to mumbo jumbo jako kontra do czystego sci fi pociągnęła ten serial. W Expanse serialowi brakuje duszy. Jest chłody i niezbyt angażujący emocjonalnie. W BSG już po miniseries interesował mnie los bohaterów. W E skończyłem drugi sezon i nadal moje uczucia do nich są co najwyżej letnie, bo storyline skupia się głównie na samym opowiedzeniu historii, co nie wystarczy, żeby film / serial był fajny. Samo story, bez dobrego character development, nieważne jak dobre, jest na raz. A już taki zabiegami jak twisty, to wręcz gardzę, choć nawet BSG się przed nimi nie obroniło. (Final six to już była kompletna bzdura)

@ sebas Nowego BSG. Monopol na serialowe remotki ma już u mnie Star Trek Wink


RE: Bender - Wolfman - 23-11-2018

(23-11-2018, 12:28)sebas napisał(a):  Najprawdopodobniej tam wylądują też pozostałe sezony...
Już tam są, napisałem powyżej. BSG jak oglądać to nowy. Ani obraz, ani efekty specjalne nie są tam mocną stroną.


RE: Bender - misfit - 23-11-2018

Trzeci sezon Expanse jest aktualnie dostępny na amazonie w pl wersji ?

(23-11-2018, 12:19)wolfman napisał(a):  W BSG za dużo religijnego mambo-jumbo

To mi akurat nie przeszkadza, natomiast pani Prezydentowa jest strasznie irytująca, na tyle, że obrzydziła mi teraz oglądanie Tańczącego z wilkami Wink


RE: Bender - sebas - 23-11-2018

(23-11-2018, 12:35)wolfman napisał(a):  Już tam są, napisałem powyżej.
Teraz widzę. Pisaliśmy posty w tym samym czasie, więc Twojej odpowiedzi wtedy jeszcze nie widziałem.

(23-11-2018, 12:34)Bender napisał(a):  Monopol na serialowe remotki ma już u mnie Star Trek
Dla mnie najlepszy jest Star Trek Enterprise. Trzy razy obejrzany w całości (a wybrane odcinki nawet więcej razy).