Filmozercy.com | Forum
Robin z Sherwood / Robin Hood - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Seriale (https://forum.filmozercy.com/dzial-seriale)
+--- Wątek: Robin z Sherwood / Robin Hood (/watek-robin-z-sherwood-robin-hood)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Robin z Sherwood / Robin Hood - Gieferg - 11-09-2014

[Obrazek: robin-z-sherwood.jpg]

Mój ulubiony serial został w Polsce wydany jak należy (no, prawie, mam jedno zastrzeżenie). Z początku były dostępne tylko amaraye z pojedynczymi płytami zawierającymi po 3 odcinki (oraz po jednym 2DVD na koniec II i III serii), nie mogłem się jakoś zebrac by to w końcu kupić i okazało się, że dobrze, że sie nie spieszyłem - pojawiło się wydanie w digipacku, które nie zwlekając zamówiłem.

Wydanie w digipacku zawiera identyczne płyty jak wcześniejsze wydanie w amarayach z tym że o wiele ładniej się to prezentuje wizualnie. Jesli chodzi o materiały dodatkowe zawarte na DVD to są one całkiem konkretne i w sporej ilości. Niestety w polskim wydaniu zabrakło jednej istotnej rzeczy - wyseparowana ścieżka muzyczna w kilku odcinkach obecna w wydaniu angielskim tu się nie pojawia. Zważywszy na to jak dużą zaletą tego serialu była muzyka wykonana przez Clannad i jak jest jej mało na oficjalnie wydanym soundtracku jest to spora wada.

Poza tym w zasadzie nie ma na co narzekać. Oto jak się prezentują dodatki:

Cytat:SERIA PIERWSZA i DRUGA:

DVD1
- komentarze Richarda Carpentera i Iana Sharpa do odcinków 1 i 2
- Na planie Robina z Sherwood cz.1
- Sceny nieudane

DVD2
- komentarz do odcinka "Błazen królewski"
- Na planie Robina z Sherwood cz.2

DVD4
- komentarz do odcinków Miecze Waylanda cz.1 i 2

DVD5
- Na planie Robina z Sherwood cz.3
- Legenda trwa dalej...
- Sir Guy z Gisbourne
- Galeria

SERIA TRZECIA

DVD1
- sztuka walki na planie
- magazyn Showtime
- Komentarz Jasona Connery, Clive Mantle i Marka Ryana do odcinków "Syn Herna" cz 1 i 2

DVD2
- Na planie Robina z Sherwood cz.4
- Sceny nieudane
- komentarz J.Connery i Marka Ryana do odcinka "Szeryf z Nottingham"

DVD3
- London News-Telewizja sniadaniowa

DVD4
- wywiad z zespołem Clannad
- fotografie Esty Charkham

DVD5
- Na planie Robina z Sherwood cz.5

Najciekawszy jest 5-częsciowy dokument "Na Planie Robina z Sherwood" z którego można się dowiedzieć bardzo dużo o realizacji serialu. Komentarze zbytnio interesujące nie są, zawierają głownie zachwyty nad tym jak wspaniałe jest dane ujęcie i jak to świetnie ktoś zagrał w dsanej scenie. Szkoda też, że lektor który czyta sezon pierwszy (Tomasz Orlicz) w drugim i trzecim został zastąpiony przez innego, który mu do pięt nie dorasta, tak czy inaczej żaden z nich nie jest tym, który czytał ten serial gdy go puszczano w TV (mam tu na myśli Szczotkowskiego z wersji TVP). A szkoda.

Serial ukazał się także na blu-ray:

Sezon 1&2 - http://www.blu-ray.com/movies/Robin-of-Sherwood-Set-1-Blu-ray/21855/#Review
Sezon 3 - http://www.blu-ray.com/movies/Robin-of-Sherwood-Set-2-Blu-ray/33888/


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - misfit - 30-06-2015

Potwierdzam, że seria 1 i 2 na BD (te z Michaelem Praedem) posiadają polską wersją językową.
Seria 3 - tylko angielska wersja.

Skorzystałem z 40% rabatu na networkonair.com i za całość zapłaciłem £31.20 +  £4.20 wysyłka.
Jakby kogoś interesowało to promocja jest ważna jeszcze przez kilka dni.

Poniżej kilka fotek tego wydania.

[Obrazek: da2cd3418894839.jpg]  [Obrazek: 9c44b3418894836.jpg]  [Obrazek: 2de75f418896849.jpg]  [Obrazek: 944104418894831.jpg]  

[Obrazek: 48a392418896845.jpg]  [Obrazek: ae4df9418896848.jpg]  [Obrazek: 6c4131418896851.jpg]  [Obrazek: 1994fe418896841.jpg]

Przeźroczysta nakładka a la ta z S3 Gry o Tron.
Seria 1-2 - 3 płyty BD + 1 DVD (dodatki).
Seria 3 - 3 płyty BD + 1 DVD (dodatki).
Materiałów dodatkowych nie wypisuję bo cała zawartość jest widoczna na zdjęciach tyłu okładek.

Do serii 1-2 została dołączona też kilkudziesięciostronicowa książeczka:
[Obrazek: 3ea3b0418894843.jpg]  [Obrazek: bdc849418894845.jpg]


Obraz nie powala z nóg, ale trudno oczekiwać czegokolwiek innego po serialu z lat 80-tych, w dodatku kręconego w 16mm.
Nie mam wydania DVD więc nie napiszę czy upgrade w takim wypadku ma sens - jak ktoś ma takie możliwości to może zrobić zrzuty ekranu wydania dvd w png z informacją, z którego odcinka i czasu trwania każdy z nich pochodzi, a ja je już dopasuję do tych samych scen z BD i się wrzuci całość na screenshotcomparison.com


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - TomaszG - 30-06-2015

Fajny zakup Smile Miałeś jakiś dodatkowy kod czy już cena trochę poszła do góry?


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - misfit - 30-06-2015

Nie, tylko tego 40%, który jeszcze kilka dni będzie dostępny.
Jak się zarejestrujesz z polskim adresem to nie wiem czemu, ale odliczają VAT i z £18.72 robi się £15.60.


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - Gieferg - 30-06-2015

Myślałem swego czasu o upgradzie, ale seria trzecia bez PL = thanks, but no thanks. Mam zamiar to oglądać z córką.


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - Sokal - 30-06-2015

Lepiej chyba obejrzeć 1 i 2 na bd i 3 na dvd, niż 1-3 na dvd - IMHO.

Chyba że obraz/dźwięk wcale nie są lepsze na bd.


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - Gieferg - 30-06-2015

Obraz jest lepszy, ale szału nie ma. Poza tym nie lubię robić częściowych upgrade'ów. Ostatnio każdy powód dobry, żeby coś skreślić z listy zakupowej, pewnie dlatego liczy ona całe dwie pozycje spośród rzeczy do tej pory wydanych (+7 tych, co mają wyjść w tym roku) Smile

W dodawanie wersji PL do seriali też się nie bawię. Raz to zrobiłem i mam dość.


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - TomaszG - 01-07-2015

Ja robię upgrade serii 1-2, są najlepsze, a cena w tej promocji jest bardzo dobra Smile


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - Dario - 01-07-2015

(30-06-2015, 16:41)misfit napisał(a):  Jak się zarejestrujesz z polskim adresem to nie wiem czemu, ale odliczają VAT i z £18.72 robi się £15.60.

Ile szła przesyłka, czym oni to wysyłają kurier poczta?


RE: Robin z Sherwood / Robin Hood - misfit - 01-07-2015

Powinna dojść po 7-10 dniach. Mi paczkę dostarczyła poczta za pokwitowaniem odbioru.