Filmozercy.com | Forum
djgromo - kolekcja 4K + seriale - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Nasze kolekcje (https://forum.filmozercy.com/dzial-nasze-kolekcje)
+--- Wątek: djgromo - kolekcja 4K + seriale (/watek-djgromo-kolekcja-4k-seriale)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - KaMario - 25-02-2019

Ja ustawiłem sobie typową sinusoidę, czyli podbiłem basy i soprany oraz nieco obniżyłem średnicę - dla każdego kanału z osobna i dla każdego tak samo, oprócz suba - ten kanał zostawiłem tak, jak amplituner ustawił. Trzeba poeksperymentować, bo każdemu też z nas co innego odpowiada. Do własnych ustawień najbardziej mi odpowiadających też doszedłem po kilkukrotnych zmianach (nie odbyło się to tak od razu i tak szybko).
Standardowo amplitunery zawsze będą ustawiały barwę dźwięku na flat, bo przecież zgodnie z audiofilskimi założeniami - tak jest prawidłowo, bo to kolumny głośnikowe powinny oddawać jak najbardziej naturalny dźwięk wprost bez zniekształceń naszymi preferencyjnymi ustawieniami. Problem tylko polega na tym, że ustawienia trybu flat nigdy mi nie odpowiadały, bo zawsze dźwięk był dla mnie zbyt płytki, posiadał nieco za mało basu (co zmieniło się wraz z nabyciem subwoofera), za mało wysokich tonów i stanowczo zbyt dużo średnich, przez co dźwięk stawał się bardzo natarczywy dla mojego ucha, szczególnie właśnie w dialogach i w wokalach.

Osobiście też mam kolumnę centralną wstawioną w regał obok telewizora (może ma trochę mniej ciasno) i po korekcie ustawień EQ nie narzekam na barwę dźwięku z tego kanału. Moja kolumna centralna też ma bass-reflex wentylowany z tyłu.
Ostatnio wczoraj oglądany VENOM pokazuje jak super może być dźwięk z centralnego - głos Venoma brzmi znakomicie, w pierwszym momencie nawet się przestraszyłem, nie spodziewając się efektu Big Grin a filmu wcześniej nie widziałem.


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - djgromo - 25-02-2019

OK. Ja chyba źle rozumiałem co oznacza flat. Myślałem, że to nie chodzi o płaską barwę (neutralność) tylko przystosowanie dźwięku do małych mieszkań, żeby bassy nie dudniły.  Wydawało mi się, że to tryb reference należy do najbardziej poprawnego.


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - Kris - 25-02-2019

U mnie np. na ampli Onkyo system mikrofonowy całkiem nieźle ustawił kolumny, ale i tak musiałem podgłośnić tyły... Natomiast korekcja basów czy sopranów nie była konieczna.


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - KaMario - 25-02-2019

(25-02-2019, 09:01)Kris napisał(a):  OK. Ja chyba źle rozumiałem co oznacza flat. Myślałem, że to nie chodzi o płaską barwę (neutralność) tylko przystosowanie dźwięku do małych mieszkań, żeby bassy nie dudniły. Wydawało mi się, że to tryb reference należy do najbardziej poprawnego.
Dokładnie, tryb flat oznacza płaską neutralną barwę dźwięku.
Moja Yamaha do tego jeszcze po pomierzeniu odległości ustawienia głośników uznała, że pomieszczenie jest na tyle niewielkie, iż odcięła mi subwoofer Big Grin Podczas korekcji ustawień musiałem zmienić przypisanie wielkości kolumn przednich z dużych na małe, aby uruchomić/uaktywnić przekaz sygnału LFE dla dźwięków o niskiej częstotliwości. Widocznie system uznał, że będę miał wystarczająco basów tylko z kolumn przednich Wink


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - djgromo - 18-04-2019

Ostatecznie w sprawie kina i nowych głośników wyłączyłem kalibrację Audyssey całkowicie (zostawiłem tylko odległość) i teraz wreszcie to brzmi jak powinno.

Kilka tytułów, które udało mi się ostatnio kupić okazyjnie:

[Obrazek: V20MNKW.jpg]


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - djgromo - 07-05-2019

Małe uzupełnienie Marvela o brakujące pozycje.

[Obrazek: 6Sv6f19.jpg]

[Obrazek: MO2IJml.jpg]

[Obrazek: VL9X3nJ.jpg]

[Obrazek: szcrlUs.jpg]

[Obrazek: AqT5Hd2.jpg]

[Obrazek: 0zyKhTy.jpg]

[Obrazek: 8bU80K3.jpg]

[Obrazek: fMDYMp8.jpg]


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - MasterThief - 07-05-2019

Daj znać jak z jakością Winter Soldier i Civil War na UHD. Mam zwykłe Blu-ray w steelbookach i nie wiem czy dokładać sobie jeszcze płyty 4K Smile


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - djgromo - 07-05-2019

To nie ma tak, że dokładać czy nie dokładać.
Bierzesz wersję 4K i jedziesz z koxem Cool Big Grin Big Grin Big Grin


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - MasterThief - 07-05-2019

Wezmę tylko jeśli się okaże, że warto Tongue


RE: djgromo - kolekcja 4K + seriale - djgromo - 07-05-2019

Wczoraj jeszcze trafiłem na taką wersję Endgame Wink Końcówka 6-tego sezonu jakby co.

[Obrazek: vqizAyr.jpg]