Filmozercy.com | Forum
Kolekcjonowanie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kolekcjonowanie (/watek-kolekcjonowanie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Kolekcjonowanie - Ethan - 26-11-2018

Mi się wydaje, że większość nie zrozumie wpisu Sebasa, bo już widzę łechtanie własnego ego jakością wydań fizycznych, a Sebas po prostu wypunktował głupoty Użytkownik usuniętya względem jakości netflix vs BD (zresztą wcześniej pisał o tym Misfit, ale Użytkownik usunięty sprytnie pominął tą część). I oczywiście jakość jest lepsza, ale żeby być wielkim miłośnikiem kina nie trzeba mieć na półce wielkiej kolekcji BRD czy samych wydań UHD. Znam filmożerców, którzy w ogóle nie mają fizycznie żadnych nośników, za to którzy dzielnie uczestniczą w przeglądach filmowych vide Nowe Horyzonty czy Sputnik, łażą co drugi dzień do kin studyjnych. Dlaczego zbierałem DVD? Bo po udanym seansie TV czy kinowym zaprzyjaźniałem się z filmem i chciałem mieć go obok. Dlaczego z niektórymi tytułami przesiadam się na BRD? Bo nie chcę w przyszłości, oglądając film na projektorze, oglądać ludzików z minecrafta. Co nie zmienia faktu, że i tak główną zaletą filmu jest (ma być) jego treść. Oglądałem kilka blockbusterów na sprzęcie z wysokiej półki (u znajomego) i tylko ziewałem. I naprawdę jakość z Netflixa i tak może robić wrażenie na ludziach, którzy przeżyli epokę VHS.


RE: Kolekcjonowanie - Szczepan600 - 26-11-2018

Ok, ale czy podążanie za najlepszą jakością seansu, a uwielbienie dla treści filmu i aktywne życie kinomaniaka jakoś się tu wykluczają? Bo trochę to brzmi jakby to były jakieś dwa obozy :-)


RE: Kolekcjonowanie - sebas - 26-11-2018

(26-11-2018, 12:33)Ethan napisał(a):  Dlaczego zbierałem DVD? Bo po udanym seansie TV czy kinowym zaprzyjaźniałem się z filmem i chciałem mieć go obok. Dlaczego z niektórymi tytułami przesiadam się na BRD? Bo nie chcę w przyszłości, oglądając film na projektorze, oglądać ludzików z minecrafta. Co nie zmienia faktu, że i tak główną zaletą filmu jest (ma być) jego treść.
Pełna zgoda. O to min. chodzi.

@Szczepan600
Nie sądzę. Powodów posiadania filmu na płycie jest kilka, a hierarchia ich ważności jest inna dla kazdego z nas. Dla mnie najważniejsza jest to, że mam pod reką, swoje. Z jakością mogę iść na kompromisy.
Wybitny film jest tak samo wybityn na UHD jak i na VHS. Ktos może jednak mieć ochotę oglądać go na UHD, bo zobaczy go w orginalnym  AR, Z lepszym dźwiękiem i obrazem co pozwoli mu jeszcze lepiej docenić kunszt autorów muzyki  i zdjęć...


RE: Kolekcjonowanie - Mierzwiak - 26-11-2018

(26-11-2018, 10:49)sebas napisał(a):  Dla UHD vs. streaming, rezultat dla streamingu będzie równie niekorzystny.
Sprawdź sobie chociażby film
  • Jupiter Ascending czas trwana 2:04. Rozmiar filmu z audio 76,22GB, bitrate dla obrazu 61744kbps
Na netflixie będzie to odpowiednio:
  • rozmiar 14,46GB (za audio gorszej jakości), bitrate obrazu i audio razem 16311Kbps.
Byłbym ostrożny z takimi przykładami, bo tego filmu w 4K (ani żadnego innego niebędącego (współ)produkcją Netfliksa) tam nie ma i nie będzie. Zaraz się dowiesz że jesteś kłamcą który nie wie co pisze Smile


RE: Kolekcjonowanie - sebas - 26-11-2018

(26-11-2018, 12:50)Mierzwiak napisał(a):  Byłbym ostrożny z takimi przykładami, bo tego filmu w 4K (ani żadnego innego niebędącego (współ)produkcją Netfliksa) tam nie ma i nie będzie.
Serio? Nie wiedziałem. Według Użytkownik usuniętya to w streamingu jest "gdzieś" wszystko... więc nie widzę problemu Smile Netflix daje te 7GB na godzinę bez względu na tytuł, więc jaki by to film/serial nie był, tego nie przeskoczy.


RE: Kolekcjonowanie - Szczepan600 - 26-11-2018

Oczywiście pytanie zawsze brzmi: Dlaczego film jest wybitny? Nowy Blade Runner to kino mierne fabularnie, ale jest osiągnięciem wizualnym. Jeżeli faktycznie chcemy celebrować jego wybitne elementy, to jednak seans z BD jest tu wskazany. Inaczej dostajemy "pół-wybitność". Jasne, pytanie jak daleko chcemy te zdjęcia analizować i czy to konieczne, ale wydaje mi się, że gatunek widowiska jest jednak istotny przy wyborze nośnika dla niego. No i jest jeszcze kwestia samego odbioru dzieła, wizji twórców i obsesji, by być blisko niej. Zaryzykuję, że wiele seansów z VHS/DVD to po prostu inne filmy niż to, co na BD. Różnica w kolorach, ostrości, AR, a czasami nawet braku cięć bywa ogromna. Dlatego mam wrażenie, że wielu kinomanów jest na takim poziomie gdzie chce by prawidłowość treści szła w parze z prawidłowością techniczną. I chociaż sam wciąż (czasami) oglądam z DVD, to w pełni rozumiem to dążenie i uważam za bardzo uzasadnione. Tylko, że nie zawsze wierzyłem w rozdzielanie formy od treści.


RE: Kolekcjonowanie - Pai-Chi-Wo - 26-11-2018

(26-11-2018, 12:46)sebas napisał(a):  Nie sądzę. Powodów posiadania filmu na płycie jest kilka, a hierarchia ich ważności jest inna dla kazdego z nas.

(26-11-2018, 12:18)wolfman napisał(a):  Więc tak to jest główny powód, a drugim możliwość obcowania z tym ładnym kolorowym metalem Big Grin

W sobote byłem na wyprzedażach i miałem w ręku pierwszy raz  steelbooka ... bardzo tanio - nie kupiłem.
I teraz cały czas o tym myślę. żeby w środę jeszcze raz tam pojechać a nóż jeszcze będzie.
Na własnej skórze przekonałem sie jakie to zaraźliwe jest Smile
Dziekuje bardzo zostaję przy Amarayach.  Smile Na tej samej zasadzie musze wyrzucić ok "kilka" płyt BD do śmieci
bo to nie moje kino a kupiłem po taniości.

Trzeba robić tak aby zdąrzyć przed lekarzem.
(no to teraz pójda gromy jak z jasnego nieba  Huh )


RE: Kolekcjonowanie - Wolfman - 26-11-2018

(26-11-2018, 12:41)Szczepan600 napisał(a):  Ok, ale czy podążanie za najlepszą jakością seansu, a uwielbienie dla treści filmu
Nie powinno, Blade runnera kupię i w 8K Big Grin, uwielbiam film i wydam znowu na lepszą jakość jak przebije 4k


RE: Kolekcjonowanie - Bykovsky - 26-11-2018

Sebas poraz kolejny pięknie zaorał i zmasakrował gościa. Wiadomo, że on będzie się upierał że nie, no chyba że my wszyscy przyjmiemy tutaj zdanie, że to Użytkownik usunięty nas wszystkich zaorał i tak ma być i koniec kropka.

Ja tak jak już wspominałem, kupując coś, chcę to mieć. Już branżę gier rozwaliły wszelkie produkty cyfrowe, cięcie gier na DLC, mikrotransakcje a teraz wchodzą abonamenty. Nie, ja nie chcę płacić w nieskończoność za coś, czego być może nawet nie wykorzystam (płatne za miesiąc, a może być czasu brak na korzystanie). Oby tylko branża filmowa się tak nie rozwaliła.

Z posiadaniem ja łączę po części jakość. Ale jako że mam sprzet taki, jaki mam, to kupuję to na co technicznuie mogę sobie pozwolić, z naciskiem na to, aby ta jakość była najlepsza. Podzielam opinię Szczepana, że może to iść w parze.


RE: Kolekcjonowanie - Wolfman - 26-11-2018

(26-11-2018, 12:59)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Na własnej skórze przekonałem sie jakie to zaraźliwe jest
O tak, w szczególności , że mają lepsze okładki niż amaray. Zazwyczaj Smile. Dodatkowo pewne tłoczenia. Kup np Dziedzictwo, małe arcydzieło sztuki

(26-11-2018, 13:03)Bykovsky napisał(a):  Użytkownik usunięty nas wszystkich zaorał i tak ma być i koniec kropka.
On będzie uważał na odwrót, takie dyskusje to pułapka i strata czasu.