Filmozercy.com | Forum
Kolekcjonowanie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kolekcjonowanie (/watek-kolekcjonowanie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Kolekcjonowanie - sebas - 28-11-2018

(28-11-2018, 12:20)Ethan napisał(a):  Cięzko mi to odnieść do rynku filmowego.
Myślę, że w przyszłości będzie łatwiej to zrobić. Drogie filmy z dużych wytwórni coraz częściej będą wybierane w wersji streamingowej. Kino niezależne, artystyczne, filmy z "dawnych lat" będą w streamingu słabo dostępne (tak jak i dzisiaj), ale za to łatwe do zdobycia od wydawców w stylu Arrow, którzy zaczną na tym jeszcze lepiej zrabiać.

Proponuję nie mieszać do tego religii. To czy, ktoś jest więrzący bądź nie nie ma znaczenia. Większość przykazań z dekalogu jest uniwersalna i dotyczy każdego człowieka. Uczciwość i jej przestrzeganie nie dotyczy tylko osób wierzących. W sądzie, jak skazują za kradzież, to nie sprawdzają, czy złodziej był wierzący, czy ateista. To nie ma nic do rzeczy w świetle prawa.

(28-11-2018, 14:23)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Niepotrzebna dyskusja o piractwie wzięła się z waszych zmartwień skąd kto posiada daną kopię.
Nie do końca. Zaczęło się od tego, że ktoś uważał za delikatnie mówiąc "głupków" tych, którzy jednak zdecydowali się tę kopię zdobyć legalnie (czyt. zapłacić za nią w taki czy inny sposób).
Ja nie mam problemu z tym, że ktoś ma filmy na dysku. Sam bym mógł kupić taki film, jakby mi go sprzedali w jakości jaka mnie interesuje i konkurencyjnej cenie...


RE: Kolekcjonowanie - Ethan - 28-11-2018

nie ma żadnego racjonalizowania. po prostu wytknąłem absurdalność wiary na tej płaszczyźnie (VII przykazanie). przecież nikogo nie powinno to jakoś dotknąć, bo PRAWIE wszyscy jesteśmy wolni tutaj od piracenia. Posiadamy legalne kolekcje, korzystamy z form streamingowych.

Dla mnie jako osoby na bakier z wiarą nie przeszkadza nawet czyjeś piracenie. Ale w momencie gdy rozmawiał z Katolikiem, a on stwierdza, że jestem "głupi" bo zbieram filmy, płacę za inne legalne źródła, a przecież można inaczej, wiedząc, że przy tym, że twierdzi: Bóg, Honor, Ojczyzna z radością nazwę go złodziejem.

A przecież może być sytuacja, że jest sobie jakiś On/Ona. Ma dajmy na to 14/15lat i zaczyna lubić kino. Rodzice nie dają kieszonkowego, bo jest mnóstwo wydatków, w szkole mnóstwo obowiązków, zarobione przez weekend pieniądze trzeba przeznaczyć na kurtkę na zimę itd. I taki ktoś ściąga, poznaje filmy, wybitnych twórców, a z tyłu głowy siedzi mu to, że jak już zacznie swoją ściężkę zawodową, to będzie notorycznie chodził do kina czy zbierał filmy (czy to fizycznie czy w inny sposób) to mi to nie przeszkadza totalnie. Nie oceniam, a nawet gdzieś tam się skromnie uśmiecham, bo fajnie gdy ktoś wybiera kino/filmy za swojego przyjaciela, bo to też dobry nauczyciel. Uczący często tolerancji, spojrzenia na świat z innej perspektywy. Wywodząc się z bardzo religijnej rodziny do dzisiaj bardzo szanuję nowotestamentowe spojrzenie na świat. A i "straszne" bajki ze Starego Testamentu na równi kształtowały mi wyobraźnie z Mitologią Parandowskiego.


RE: Kolekcjonowanie - sebas - 28-11-2018

(28-11-2018, 14:37)Ethan napisał(a):  Ma dajmy na to 14/15lat i zaczyna lubić kino. Rodzice nie dają kieszonkowego, bo jest mnóstwo wydatków, w szkole mnóstwo obowiązków, zarobione przez weekend pieniądze trzeba przeznaczyć na kurtkę na zimę itd. I taki ktoś ściąga, poznaje filmy, wybitnych twórców, a z tyłu głowy siedzi mu to, że jak już zacznie swoją ściężkę zawodową, to będzie notorycznie chodził do kina czy zbierał filmy (czy to fizycznie czy w inny sposób) to mi to nie przeszkadza totalnie. Nie oceniam, a nawet gdzieś tam się skromnie uśmiecham, bo fajnie gdy ktoś wybiera kino/filmy za swojego przyjaciela, bo to też dobry nauczyciel. Uczący często tolerancji, spojrzenia na świat z innej perspektywy.
OK, ale ten ktoś w końcu dorasta i zaczyna zarabiać - czyli jakaś kasa powinna być. Powinno więc pojawić się kupowanie w takiej czy innej formie.
Wielu jednak dalej uważa, że to głupota płacić, skoro można mieć za darmo. Po co się więc wysilać. I żeby była jasność, niech sobie tak uważają. To ich sprawa. Ja nikogo nie zamierzam pouczać i umoralniać. Tylko ciekawe co by powiedzieli, gdyby im ktoś z pod bloku podprowadził furę. Jemu też się nie chciało przepłacać. Wolał tąńsze rozwiązanie...


RE: Kolekcjonowanie - misfit - 28-11-2018

Każdy ma własne sumienie i wedle niego postępuje. Jeśli jednak ktoś "chwali" się publicznie tym, że ściąga 2-3GB ripy (do tego uważa je tak samo czy nawet lepsze jakościowo od oryginału) oraz korzysta za darmoszkę z Netfliksa i tym podobnych serwisów (nie trzeba być Sherlockiem aby domyślić się na jakiej zasadzie działa te "omijanie systemu") to niech później nie ma pretensji, że zostanie wyśmiany.


RE: Kolekcjonowanie - Bender - 28-11-2018

(28-11-2018, 14:25)Pai-Chi-Wo napisał(a):  Z faktami się nie racjonalizuje, jeśli posiadasz w domu reprodukcję obrazów światowej klasy malarzy, to masz w domu kolekcję...
jeśli zrobisz kopię swoich oryginalnych wydań i je odsprzedasz nadal masz kolekcję a reszta to detale.

Wtedy masz kolekcje falsyfikatów i piratów. I tyle. Z którejkolwiek strony byś na to patrzył. Smile


RE: Kolekcjonowanie - Kris - 03-12-2018

Na Spiderswebie można poczytać jak wygląda kolekcjonowanie 2.0 młodego pokolenia;-)
Taki cytat: „Od lat muzykę i wideo czerpię wyłącznie z serwisów streamingowych. Nigdy nie posiadałem i nie wyobrażam sobie posiadać kolekcji płyt DVD czy też cyfrowych plików wideo kupionych na własność. Odkąd pierwszy raz zapłaciłem za Spotify, pozbyłem się wszystkich płyt z muzyką i całej cyfrowej kolekcji nagrań – nie są mi one do niczego potrzebne, skoro za 20 zł miesięcznie mogę mieć dostęp do niemal całej muzyki tego świata. Na domiar „złego” (w kontekście recenzji sprzętu) od lat nie posiadam telewizora.”
Cytat pochodzi z recenzji NASa:

https://www.spidersweb.pl/2018/12/qnap-hs-453dx-opinia.html


RE: Kolekcjonowanie - shaman72 - 03-12-2018

Wszyscy się tak zachowują jakby nigdy nie ssali....


RE: Kolekcjonowanie - Bender - 03-12-2018

Zależy co do ssania masz na myśli. Bo jeśli chodzi o muzę i filmy, to nie miałem przyjemności. Smile Nawet nie wiem jak się chodzi na torenty czy jak im tam.

A co do stream-generacji. To spoko, wolna wola. Różnica między nami polega na tym, że on sobie nie wyobraża, a ja owszem. Wink


RE: Kolekcjonowanie - Szczepan600 - 04-12-2018

(03-12-2018, 21:55)shaman72 napisał(a):  Wszyscy się tak zachowują jakby nigdy nie ssali....
Nie, wszyscy się zachowują jak dorośli ludzie, którzy nawet jeżeli coś pobierali to już mają takie głupoty za sobą :-) Jest blisko 2019, a nie 1999 czy od biedy 2009 ... piracenie to już zwyczajnie obciach na maksa.


RE: Kolekcjonowanie - shaman72 - 04-12-2018

(04-12-2018, 01:39)Szczepan600 napisał(a):  
(03-12-2018, 21:55)shaman72 napisał(a):  Wszyscy się tak zachowują jakby nigdy nie ssali....
Nie, wszyscy się zachowują jak dorośli ludzie, którzy nawet jeżeli coś pobierali to już mają takie głupoty za sobą :-) Jest blisko 2019, a nie 1999 czy od biedy 2009 ... piracenie to już zwyczajnie obciach na maksa.

Zgadzam się z Tobą.Z takich rzeczy się wyrasta i dojrzewa do normalnego nabywania dóbr, ale nie piszcie, że nikt nie pobierał czy kopiował bo, to zwykła ściema.
Mamy takie czasy, że mamy dostęp do rzeczy o których kiedyś nam się nie śniło.Mając normalną pracę możemy nabyć rzeczy o któryś kiedyś marzyliśmy (filmy) i to w jakości, która „łeb urywa”.Miłego dnia.Pozdrawiam