Filmozercy.com | Forum
Kolekcjonowanie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kolekcjonowanie (/watek-kolekcjonowanie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Kolekcjonowanie - Daras - 13-12-2018

(13-12-2018, 00:07)Pai-Chi-Wo napisał(a):  W angielskim wydaniu też są polskie napisy.

No więc właśnie. Z tego właśnie powodu kupiłem wersję angielską. Natomiast pod pytaniem retorycznym wyrażającym skonfudowanie podałem link, w którym jest informacja o braku dystrybucji filmu w Polsce. Confused Niezmiennie omija nas masa ciekawych wydań...


RE: Kolekcjonowanie - Pablo0909 - 13-12-2018

(13-12-2018, 15:30)Daras napisał(a):  No więc właśnie. Z tego właśnie powodu kupiłem wersję angielską. Natomiast pod pytaniem retorycznym wyrażającym skonfudowanie podałem link, w którym jest informacja o braku dystrybucji filmu w Polsce. Confused Niezmiennie omija nas masa ciekawych wydań...

Cash baby, cash Wink


RE: Kolekcjonowanie - Daras - 14-12-2018

Cash? Wink

https://www.youtube.com/watch?v=fjfKy_Qhu4Y


RE: Kolekcjonowanie - Pai-Chi-Wo - 14-12-2018

Daras, czy oglądałeś film Towarzysze broni 1937
https://www.filmweb.pl/film/Towarzysze+broni-1937-32549
czy warto go mieć na półce?
https://www.amazon.co.uk/Grande-Illusion-Spanish-Release-Ilusion/dp/B079J8RCV4/ref=sr_1_4?s=dvd&ie=UTF8&qid=1544746890&sr=1-4&keywords=La+Grande+Illusion++blu+ray


RE: Kolekcjonowanie - Daras - 14-12-2018

Wygląda na to, że tego filmu nie obejrzałem. Ale mam w kolekcji „Na zachodzie bez zmian” (1930), w sumie też o wydźwięku pacyfistycznym. W Polsce można kupić estetyczną edycję jubileuszową blu ray. Smile Polecam. Jest tam scena, która przeszła do historii sztuki kinematograficznej.
Obrazy wojenne z tamtych czasów mają klimat. Autentyczne uzbrojenie, oryginalne mundury itp. robią swoje. Na tej samej zasadzie z dreszczykiem emocji można obejrzeć np. „Cud nad Wisłą” (1921)!


RE: Kolekcjonowanie - Pai-Chi-Wo - 14-12-2018

Co do La Grande Illusion, wiadomość o tym że film był zakazany, przyspieszyła tylko moją decyzję zakupową. Big Grin
PS Nie to żebym szedł tematami wojennymi czy antywojennymi, raczej trafiłem na tę samą epokę kina co tamten
Lost Horizon. A film przede wszystkim musi mi sie podobać i zachęcać do powtórek. Tylko wtedy warto mieć.
Ale raczej wolę sprawdzać, czytaj oglądnąć  Big Grin przed zakupem drukowanego paździerza.
P.S. Temat tak zaszłej epoki klasyków by się tu przydał. Smile


RE: Kolekcjonowanie - Bykovsky - 16-12-2018

(12-12-2018, 13:20)Użytkownik usunięty napisał(a):  
(11-12-2018, 10:14)Kris napisał(a):  Skoro tu wypowiadamy się też o piractwie, to dramatem jest oczywiście CDA, a na dodatek taki news, że niektórzy producenci TV instalują CDA w swoich smart tv, na dodatek w wersji premium... masakra.....
https://www.dobreprogramy.pl/cda-premium-na-smart-tv,News,98946.html

O i fajnie. Zamiast walczyć z wiatrakami, próba zalegalizowania i ucywilizowania. Metoda marchewki zawsze sprawdza się lepiej, niż metoda kija. Tak jak w przypadku np. gier komputerowych, gdzie skutecznym narzędziem walki z piractwem okazało się urealnienie cen.

Urealnienie cen? Gdzie? Na jaką platformę?
Ceny gier na PC podrożały przez ostatnie kilka lat do poziomu gier na konsole. Różnica jest taka, że na PC masz tylko wirtualny kod, a na konsoli płytę Blu-ray i pudełko, którą możesz ewentualnie sprzedać lub, tak jak tytuł tego wątku sugeruje, postawić na półce do kolekcji.
Dodajmy do tego Season Pass dodający z góry już wycięte DLC i cena gry wychodzi ci 400 zł. To jest urealnienie?
Chyba że mówisz o ostatniej aktualizacji na Steam, gdzie dla Polski pojawiły się ceny w PLN niż w EUR jak w całej UE - jednak gry aż tak bardzo nie potaniały, ale dobre i to.

To co robią producenci (głównie za sprawą wydawców) gier, to przechodzi czasami ludzkie pojęcie.
Wyobrażacie sobie, żeby obejrzeć cały film, musielibyście dokupywać dodatkowe sceny? Albo Aby mieć napisy, trzeba by było uiścić taką mikrotransakcję...


RE: Kolekcjonowanie - djgromo - 16-12-2018

Na steamie w Rosji mają 2-3 razy niższe ceny niż w Polsce bo tam panował klimat jak z westernów. Valve wiedziało, że lepiej mieć procent z niskiej ceny i zarobić cokolwiek lub nie zarobić nic. Na zachodzie ceny gier dążą do konsolowych, ponieważ tak na logikę czemu taki np battlefield ma być tańszy na jedną platformę niż na drugą. W imię czego? Gra jest ta sama. Ktoś powie, że na konsoli można grę sprzedać, tak tylko w wersji pudełkowej. Nawet tam sprzedaż elektroniczna jest w okolicach połowy wszystkich sztuk i jej udział ciągle rośnie. Mi się wydaje, że gracze PC to często takie święte krowy, którym się wydaje że im się wszystko należy. Albo, że ciągle żyją przeszłością i mówią jak to dobrze było 20 lat temu. Realia się zmieniły.

Ja kiedyś grałem dużo na PC. Jak powstał steam i można było mieć wszystkie gry w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu to myślałem że to świetne rozwiązanie. Potem przyszedł Origin, potem UPlay, potem Battlenet itd... Nastąpiło takie rozdrobnienie, że mnie osobiście tak odrzuciło od grania na PC, że przesiadłem się na dobre na konsole. Tutaj przynajmniej w ramach danej generacji biblioteka gier jest spójna i nie trzeba się bawić w przelogowywanie 5-ciu kont żeby w coś zagrać. Najbardziej kibicuję MS i ich idei konsoli ze wsteczną i przyszłą kompatybilnością. Jedno konto MS i wszystkie (większość) gry co wyszły i je już mieliśmy odpalą się na nowych konsolach od MS. Biblioteka idzie za nami.

To co dzieje się z usługami streamingowymi z filmami i serialami to dokładnie kalka z walki steama z originem i całą resztą. Nastąpi takie rozdrobnienie, że żeby obejrzeć co się chce w danym momencie to trzeba będzie opłacać kilka abonamentów. Dopóki był sam Netflix, zwłaszcza na zachodzie to miało to jeszcze sens. Już niedługo ludzie będą tym zmęczeni. Druga sprawa, że prawa do streamingu cały czas się zmieniają i nawet jeśli w danym roku coś jest dostępne na Netflixie to za chwilę z niego może zniknąć jak np. Expanse. Ktoś powie, że Netflix działa w ramach abonamentu i to nie to samo jak kupno czegoś na własność. W tym roku było głośno jak jeden użytkownik Apple TV "stracił" dostęp do filmów które zakupił. Sprawa była zawiła i ostatecznie się okazało, że po jego przeprowadzce usunęli mu z konta filmy które kupił na ich platformie, bo tam gdzie będzie mieszkał Apple nie ma praw do streamingu. Tak wyglądają realia dystrybucji cyfrowej. Nigdy nie jest się posiadaczem tego za co zapłaciliśmy. Dlatego kiedy to możliwe to polecam się zbroić (fizycznymi wydaniami) bo być może przed nami ostatnie kilka lat kiedy będzie się w ogóle dało kupić filmy i seriale na nośniku fizycznym. Tego nam nikt nie zabierze.


RE: Kolekcjonowanie - Pai-Chi-Wo - 16-12-2018

(16-12-2018, 11:20)djgromo napisał(a):  Sprawa była zawiła i ostatecznie się okazało, że po jego przeprowadzce usunęli mu z konta filmy które kupił na ich platformie, bo tam gdzie będzie mieszkał Apple nie ma praw do streamingu. Tak wyglądają realia dystrybucji cyfrowej. Nigdy nie jest się posiadaczem tego za co zapłaciliśmy. Dlatego kiedy to możliwe to polecam się zbroić (fizycznymi wydaniami) bo być może przed nami ostatnie kilka lat kiedy będzie się w ogóle dało kupić filmy i seriale na nośniku fizycznym. Tego nam nikt nie zabierze.

Przecież już robią pod to podchody oferując do wydań tłoczonych ofertę BLURAY  + DOWNLOAD. Ale to pobieranie działa tylko przez określony czas a potem
dystrybutor mówi ci "bujaj się". A to oznacza że taki download dotyczy tylko premier. Taki download podejrzewam że poza krajem zakupu filmu tez nie będzie
działał bo w ten sposób chronią własne interesy.
Piractwo swoją droga ale tych złodzieji streamowych szczerze nienawidzę bo to są zawodowi złodzieje i tak jak banki zmieniają ci warunki umowy kiedy
tylko mają na to ochotę. Więc ja muszę posiadać zakupione dobro fizycznie, niezależne od podłączenia do internetu. Inaczej grosza nie zapłacę.

Ja nie gram ale mam pytanie. A jaką masz gwarancję że kupiona gra tłoczona będzie działać po roku? Przecież te gry wymagają logowania na serwerze
więc to jest to samo do czego oni zmierzają, że róznie dobrze mogłeś kupić na stronie kod i ją pobrać...
A co jeśli okaże się że zakup płyty to była opłacona licencja roczna a potem dupa? Gadałem z kuzynem że ze Steama też gry znikają... (?)

Co do filmów tłoczonych wydaje mi się że zawsze pozostanie będzie wybór tak jak wybór między książka drukowaną a ebookiem.

Jeśli będę kiedykolwiek w jakiś tam sposób przymuszany do opłat abonamentowych za streaming to ja już mam z tego  wyjście... Big Grin


RE: Kolekcjonowanie - Daras - 16-12-2018

Dygresja w sprawie usług streamingowych. Ponoć z Polski wycofuje się Showmax.