Filmozercy.com | Forum
Kolekcjonowanie - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Kolekcjonowanie (/watek-kolekcjonowanie)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33


RE: Kolekcjonowanie - Dziel - 02-03-2020

Od jakiegoś czasu kupuję głównie filmy 4K w steelbookach. Stawiam na jakość a nie na ilość Wink Jeżeli mam do wyboru film, który mnie interesuje i jest dostępny w steelbooku to wolę dopłacić i kupić steelbook. Chciałbym w tym roku zdobyć większość filmów godnych uwagi w steelbookach Wink
Oczywiście kupuję również zwykłe plastikowe wydania albo boxy jeżeli trafią się fajne okazje.


RE: Kolekcjonowanie - Pai-Chi-Wo - 02-03-2020

Zbieram wydania BD importowane pudełkowe z grzbietem 11mm. Najbardziej się cieszę z wydań których nie ma na blu-ray.com. Mam kilka takich.
Drugi temat to zagraniczne wydania polskich filmów. Trzeci temat to polskie koprodukcje. Często jestem skazany na DVD.


RE: Kolekcjonowanie - HAL 9000 - 03-03-2020

(02-03-2020, 20:52)Glaeken napisał(a):  Czy jest sens posiadać ogromną kolekcję gdy ponad 50% tytułów nigdy już się nie obejrzy?

Nie wiem jak u innych kolekcjonerów ale u mnie większość tytułów to filmy do których chcę wracać. Oczywiście są wyjątki, gdy przegapiłem jakiś film w kinie, znajomi polecali a jeszcze dostał jakieś nagrody czy nominacje, na dodatek była okazja nabyć za 10-20 PLN.
Więc byłem zainteresowany, zaryzykowałem zakup i ZONK Big Grin

Tak miałem z "Uciekaj!" (Get Out) i "Czarne bractwo" (BlacKkKlansman).

Widziałem, tragedii nie było ale raczej nie wrócę, więc przy jakiejś okazji się pozbędę żeby nie zajmowały miejsca.
Zawsze może być gorzej np. nietrafiony seans kinowy.

Staram się nie zamykać tylko na to co już znam.

Jest ryzyko, jest przyjemność Big Grin


RE: Kolekcjonowanie - Gieferg - 03-03-2020

Jak do czegoś nie mam zamiaru wracać to się pozbywam, chyba, że to coś niewarte zachodu - np DVD, które opchnę za max 10 zeta jak dobrze pójdzie i jeszcze będę musiał ganiać na pocztę, żeby to wysłać.


RE: Kolekcjonowanie - Glaeken - 03-03-2020

(03-03-2020, 17:03)Gieferg napisał(a):  np DVD, które opchnę za max 10 zeta jak dobrze pójdzie i jeszcze będę musiał ganiać na pocztę, żeby to wysłać.
Sam mam pakiet złożony z 4 filmów na podwójnym dvd który za cholerę nie chce mi się sprzedać już 2 lata a z ceny zejść nie chcę bo dymanie na pocztę (kolejki!) czy paczkomatu (przeładowane!) w wielkim mieście kosztuje czasem sporo czasu i nerwówki (+ dodatkowe koszty jeżeli się poruszam autem).


RE: Kolekcjonowanie - malin1976 - 04-03-2020

Płyty blu ray się cienko sprzedają na olx a co dopiero dvd . Pokazuje mi obecnie na blu ok 3500 wyszukań a niedawno było w okolicach 3000 . Popyt spada , ceny lecą na ryj . Coraz więcej nic nie wartego szrotu ludzie wystawiają . Perełki coraz trudniej wychwycić bo sprzedają już nie na sztuki a całe pakiety .


Kolekcjonowanie - Glaeken - 04-03-2020

Zależy kto i co sprzedaje, a przede wszystkim jak sprzedaje. Jeżeli ktoś robi marne zdjęcie zbiorowe ok. 50 filmom na blu ray (z czego 45 tytułow to najpowszechniejsze wydania w PL z MM) i każda sprzedaje po 5pln to faktycznie "psuje rynek".

Wysłane z Samsung Galaxy S8+ przy użyciu Tapatalka


RE: Kolekcjonowanie - malin1976 - 04-03-2020

Obserwuję olx długi czas i to nie psucie rynku tylko pozbywanie się wszystkiego . Tzw koniec kolekcjonowania . Nakupowali Avengersów po czy stwierdzili że to jednak filmy na raz hehe


RE: Kolekcjonowanie - Glaeken - 04-03-2020

Pozbywanie się wszystkiego byle jak i za grosze jest głupotą i/lub lenistwem... no chyba, że ktoś musi się pozbyć ze względów np.: finansowych, przeprowadzki itp. I owszem czasami jest to psucie rynku kolekcjonerskiego bo ktoś nieświadomie może sprzedawać film który chodzi na rynku za dziesiątki lub nawet setki złotych. Nie dość, że sam sobie strzela w kolano to jeszcze znacznie zaniża cenę innym wystawiającym.


RE: Kolekcjonowanie - Nfsfan83 - 04-03-2020

dziwne kurde, że jak ja coś szukam to unikaty za grubą kasę Smile i to DVD