Filmozercy.com | Forum
Disney - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dystrybutorzy (https://forum.filmozercy.com/dzial-dystrybutorzy)
+--- Wątek: Disney (/watek-disney)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


Disney - lis22 - 22-12-2018

Zapytam tutaj, bo nie znalazłem lepszego wątku: film Disneya "Krzysiu, Gdzie Jesteś?" wyszedł u nas tylko na DVD? Disney jest w Polsce na jakimś wstecznym biegu, czy co? Najpierw dźwięk w "Avengers Infinity War", teraz to ...


RE: Blu ray w Polsce - Mateusz - 22-12-2018

Tak, w Polsce jest tylko DVD. Film zebrał z kin na całym świecie niecałe 200 milionów i Disney uznał, że nie ma sensu ładować się na mniejszych rynkach w wydania Blu-ray. Na tych większych zrezygnował z wydania 4K UHD. Zresztą w tym roku ten film nie był jedynym takim przypadkiem.


RE: Blu ray w Polsce - lis22 - 22-12-2018

Kurka, miałem nadzieję obejrzeć film na Blu-Ray, ale w DVD nie będę się pchał przy tv UHD ... Gdzie można ewentualnie nabyć BD? Amazon.uk?


RE: Blu ray w Polsce - Mateusz - 22-12-2018

Tutaj sklepy z UK: http://filmozercy.com/filmoskop/edition/1000275


RE: Blu ray w Polsce - MasterThief - 22-12-2018

Podejście Disneya jest co najmniej dziwne Big Grin SOLO i The Nutcracker poradzili sobie również słabo, a mimo to wyszły/wychodzą nawet wersje UHD, gdzie SOLO bez problemu w Polsce wyszedł na Blu-ray/3D. Krzysiu, gdzie jesteś? Z kolei nie wychodzi akurat w Polsce nawet na Blu-ray (choć na polskim iTunes oczywiście nie ma problemu z zakupem wersji Full HD), gdzie to nie jest przecież ostatnia ich wpadka w ostatnim czasie na naszym rynku. Na dodatek pomału chyba rezygnują z 3D u nas, na co dowodem może być brak takowych wersji dla Ant-man and the Wasp i Iniemamocni 2. Mogliby chociaż zamiast 3D dać nam w końcu oficjalnie 4K, ale to pewnie marzenie ściętej głowy Smile


RE: Blu ray w Polsce - Mateusz - 22-12-2018

Solo to jednak SW i jeśli spojrzymy na czyste liczby, to film zgarnął niecałe 400 milionów z kas kin. W tym wypadku akurat Disney mógł liczyć na to, że domowe nośniki i zagorzali fani SW nieco podratują klapę filmu i po części im się to udało, bo zgarnęli około 40 milionów. Bardzo ciekawe jest to, jak się zachowają w przypadku Dziadka do orzechów. Na razie te zapowiedzi 4K UHD pojawiły się chyba tylko w USA i też nie są do końca potwierdzone. Ciekawe też co wypuszczą w Polsce, bo taka Pułapka czasu nawet się DVD nie doczekała. Big Grin


RE: Blu ray w Polsce - MasterThief - 22-12-2018

Akurat Dziadek do Orzechów w wersji m.in. UHD ma już zaplanowaną premierę w USA na bodaj 29 stycznia, ale podejrzewam, że 4K wyjdzie tylko w USA (ewentualnie jeszcze w Australii). W Europie bym się nie spodziewał raczej tego wydania. Jest nawet oficjalna okładka UHD.

[Obrazek: 220948fro_qwnpnnp.jpg]


RE: Disney - Mateusz - 22-12-2018

W to wydanie 4K UHD z Dziadkiem do orzechów cały czas trudno mi uwierzyć, no ale to Disney, tego nie ogarniesz. Christopher Robin zarobił więcej i to przy mniejszym budżecie i w sumie miał jakiś potencjał, żeby na rynku domowym zainteresować tych, którzy wychowali się na animacjach, a wydania 4K UHD nie dostał.


RE: Disney - Wolfman - 22-12-2018

Ciekawe jakie to muszą być koszta, bo przecież tłoczenie płytki to grosze, by wydać takie wydanie na Eu. W sumie nie zależy mi specjalnie na ich filmach. To samo do bólu i znudzenia, nic dziwnego , że wykupili SW i Marvel, ta odtwórcza firma jedzie z odgrzewanymi kotletami od pół wieku i nic nowego nie wymyślą. Ale ciekaw jestem kosztów, im bogatsza korpo tym pewnie większe koszta


RE: Disney - lis22 - 27-12-2018

(22-12-2018, 21:04)Wolfman napisał(a):  Ciekawe jakie to muszą być koszta, bo przecież tłoczenie płytki to grosze, by wydać takie wydanie na Eu. W sumie nie zależy mi specjalnie na ich filmach. To samo do bólu i znudzenia, nic dziwnego , że wykupili SW i Marvel, ta odtwórcza firma jedzie z odgrzewanymi kotletami od pół wieku i nic nowego nie wymyślą. Ale ciekaw jestem kosztów, im bogatsza korpo tym pewnie większe koszta

Nie przesadzaj, przez lata Disney dostarczał i nadal dostarcza wiele świetnych animacji, a ich filmy fabularne były dobre za czasów Disneya ale ostatnimi czasy większą wagę przykuwali do animacji, choć ja lubię te "live action" znanych animacji w odświeżonej formie - wczoraj byłem na "Mary Poppins Returns" i film bardzo mi się podobał ale obawiam się, że zbyt wiele czasu zwlekali z kontynuacją i film nie zarobi tyle, ile chciałby Disney, a co za tym idzie, i ten film może mieć u nas problemy z wersją Blu-Ray ...