Filmozercy.com | Forum
Telewizory LG OLED seria 8 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Telewizory LG OLED seria 8 (/watek-telewizory-lg-oled-seria-8)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 05-04-2023

Vincentowa recenzja LG G3 MLA i przy okazji porównanie do LG G2 i QD-OLED Samsunga.





RE: Telewizory LG OLED seria 8 - erytho - 27-06-2023

widze ze tu misfit sie podnieca seria C2 a tam matryce padaja i plyty glowne jak we wczesniejszych seriach Smile
niby panel evo jest poprawiony ale jednak cos tam nadal nie gra
kiedys analizowalem usterki serii CX i C1 (polska produkcja) i wyszlo mi ze najwiecej paneli padlo we wloszech i hiszpanii co moglo wynikac ze wzgledu na zbyt wysoka temperature otoczenia
zrobilem tez analize usterek CX/C1 (meksykanska produkcja) i tam najwiecej awarii bylo w texas oraz california czyli znow bardzo cieple stany poludniowe
w obu wypadkach nie mozna bylo ustalic czy w domach gdzie byla usterka dzialala klimatyzacja czy tez jej nie bylo wcale.
najmniej usterek bylo w UK,DE,H czy skandynawii
oledy LG sa OK jednak mi sie wydaje ze SONY jednak jest krok do przodu lub najmniej pol kroku.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 27-06-2023

(27-06-2023, 10:35)erytho napisał(a):  widze ze tu misfit sie podnieca seria C2

A to coś nowego. Wcześniej mi "zarzucano", że za dużo mankamentów OLEDów LG wymieniam, w tym mojego C2 Wink

PS. Nie bardzo mnie interesuje awaryjność LG w Teksasie czy Kalifornii z meksykańskiej produkcji. Patrząc jednak po tym forum, gdzie co druga osoba ma LG, to chyba nie jest źle pod tym względem.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - erytho - 27-06-2023

LG to jest najtanszy oled z najlepszych czyli price ratio bardzo dobre na rynku europejskim
zapomnialem dodac ze powazne awarie w krajach o umiarkowanym klimacie dotykaly glownie gamerow a nie pasjonatow kinowych(!)
moj oled mial po zimie problemy z delaminacja matrycy ale to po czesci moja wina bo stal w pomieszczeniu slabo ogrzewanym i byl sporadycznie uzywany
udalo sie jednak ponownie skleic warstwy matrycy poprzez rozgrzanie ekranu i uzycie szmatki frotte
teraz od czasu do czasu wrzucam jakis film nawet go nie ogladajac by sie ekran "wygrzewal"
(moj ulubiony "wygrzewacz" to jack ryan sezon 1 lub "dziewiecioro nieznajomych" z kidman na amazon prime)


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 27-06-2023

Czym są te "poważne awarie" i skąd ktoś wie do jakich celów jeden czy drugi delikwent wykorzystywał swój telewizor?
Zresztą nieważne, dyskusja nie bardzo ma sens póki nie ma informacji jaki procent sprzedawanych sztuk ulega awarii, najlepiej w zestawieniu na poszczególnych producentów.

Mój wcześniejszy LG C7 po ponad roku miał wymianę panelu, bo pojawił mi się jaśniejszy pionowy pasek widoczny na jednolitym tle, który np. często zauważałem na meczach piłki nożnej. Nie miałem pewności czy w ogóle mi coś takiego uznają w LG, ale nie było z tym problemu. Do tego serwisant przyszedł dość krótko po zgłoszeniu i dokonał wymiany panelu u mnie w domu, więc ani przez godzinę nie było takiej sytuacji żebym był bez telewiora. No i później leciała od nowa gwara 24 miechów na ten podzespół. Wciąż mam tego C7, drugi panel ma już prawie 5 lat i póki co, odpukać, jest ok.
Moje pozytywne doświadczenie z serwisem miało też znaczenie co do ponownego wyboru LG przy przesiadce na nowy TV. Z C2 póki co jestem bardzo zadowolony, poza jedną wiadomą sprawą - ASBL aktywujący się głównie w długich, ciemnych scenach. Dotyczy to wszystkich OLEDów od LG - i nie tylko. W ogólnym rozrachunku rzecz aktywuje się w niewielkiej ilości filmów, do tego można sobie z tym radzić bez wchodzenia do menu serwisowego. Ale nie powiem, bywa to wkurwiające. W C3/G3 to poprawili, a w międzyczasie pojawiło się w C2 gdzieś z 7 aktualizacji, ale wciąż bez zmian w tej sprawie. Myślę, że poprawka jednak się pojawi, ale moja szklana kula podpowiada mi, że stanie się to dopiero w przyszłym roku...
BTW w G2/G3 na panel dają 5 lat gwarancji, więc można wywnioskować, że raczej są pewni jego trwałości Smile


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - erytho - 29-06-2023

20 lub 30 na 1000?
jesli chodzi o ta pewnosc bezawaryjnosci nowego panelu C2 to tez nie jest tak wesolo
widzialem 3szt ktore nie mialy nalotu sklepowego a trafily na wymiane panelu mniej niz w 6msc od daty produkcji na nalepce
oczywiscie bylo jak piszesz ze serwis stanal na wysokosci gwarancji i oledy "zregenerowal" firmowo Smile
troche mnie to zdziwilo bo panel evo niby poprawiono i nie jest juz tak cienki jak wczesniej co mialo prowadzic do problemow termicznych
druga rzecz ze nikt wlasciwie nie pisze o awariach wczesniejszych TV oledow ktore mialy panele od LG display a wyprodukowal je ktos trzeci


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mierzwiak - 02-08-2023

Po modelach C3 i G3 LG oficjalnie wyłącza ASBL (czyli przyciemnianie ekranu w bardzo ciemnych, a czasem nawet i stosunkowo jasnych scenach których TV nie rozpoznaje jako niestatyczne) również w modelach C2 i G2:

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1690971864


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 02-08-2023

U mnie na razie nic nie ma, ale pewnie na dniach się pokaże. Świetna wiadomość.

EDIT: Dobra, nie chciało mi się czekać i pobrałem wersję 03.33.65 z lg.com. Na pierwszy ogień poszła wiadoma scena z Diuny i nic się już nie przyciemnia. Tym samym zadowolenie z użytkowania telewizora wzrosło o jeden punkcik Smile


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mr.Hankey - 02-08-2023

Sporo lat im to zajęło, ale podobno lepiej późno niż wcale.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - erytho - 12-08-2023

widzieliscie ten filmik typa ktory twierdzi ze skyworth ma matryce LG ?



https://www.youtube.com/watch?v=9gDOI3nSNMc