Filmozercy.com | Forum
Telewizory LG OLED seria 8 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Telewizory LG OLED seria 8 (/watek-telewizory-lg-oled-seria-8)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mr.Hankey - 30-09-2020

Jeszcze byś trafił gorszą matrycę z dużym bandingiem i dopiero byłby płacz. Smile


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Uatu_TheWatcher - 30-09-2020

Osobiście, posiadając model odbiornika TV, "LG OLED E8", o przekątnej matrycy ekranu 65 cali, staram się ,,zachować spokój" z ustawieniami parametrów obrazu na nie wiadomo jaki poziom. Sęk w tym, że każdy telewizor typu OLED (inne pewnie też), nawet przy tym samym modelu ma inną matrycę (inaczej wyprofilowaną etc.); przykładowo przy nakładzie 1000 sztuk modelu "LG OLED E8" matryca każdego z nich będzie się delikatnie różnić od pozostałych egzemplarzy... i tak razy 1000. Mało tego, mamy inne gusta i upodobania odnośnie tego jak ma wyglądać przekazywany przez odbiornik obraz: czy ma być jak najbardziej wierny wizji twórcy tego, co widzimy na ekranie, czy wolelibyśmy ostrzejsze kontury i tło, wyższe wartości kolorów jasnych, czy głębię koloru i kształtów w pochłaniającej wszystko czerni. Nie ma idealnych ustawień obrazu i nigdy nie będzie (używam modyfikacji, które często zmienia, ustawień obrazu: KINO i TECHNIKOLOR-EKSPERT), a to o czym piszemy na forum: te nasze ustawienia wartości obrazu w różnych parametrach - nie ma żadnego znaczenia, logiki i sensu, jeśli i tak nie wykona się profesjonalnej kalibracji. Możliwe, że z takiej niedługo skorzystam dla mojego "LG OLED E8 65", chyba że kupię 77-calowy OLED i zainstaluję go na bocznej ścianie.

W przypadku wyboru ustawień dźwięku w tym telewizorze korzystam z opcji "Kino"; telewizor leży na skromnej ścianie o wymiarach 2,5 x 3,5 m (dosłownie na środku jej wysokości i szerokości; tak było najlepiej i najkorzystniej dla wzroku, wygody oglądania i estetyki samego wyglądu telewizora zawieszonego na chwytaku). Na ścianie, na której umieszczony jest telewizor nie leży nic poza nim, żeby nie tłumić fal dźwiękowych, ani nie nakładać ich na siebie. Na ścianie przyległej - z lewej strony przy telewizorze, pierwsza szafka leży dopiero w odpowiedniej okolicy, około metra od styku ze ścianą na której leży telewizor. To może się wydawać dziwne, ale takie ustawienie telewizora w pokoju i rozmieszczenie tego, co w tych moich skromnych czterech ścianach się sytuuje, naprawdę ma wpływ na dźwięk wydobywający się z telewizora, zważywszy na to, jak specyficznie umieszczone są głośniki w "LG OLED E8"

Czy ktoś z Was ma może do polecenia do tego typu telewizora, o którym piszę, także do tego typu rozmieszczenia sprzętu na ścianie jakiś dobry soundbar / zestaw kina domowego? Czy w ogóle miałoby to sens, z racji tego, że mój pokój, w którym odbiornik TV się mieści ma wymiary: 3,5m szer. (ściana z TV) x 4,5m dług. x 2,5m wysok.?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mr.Hankey - 06-02-2022

Przenoszę tutaj żeby nie zaśmiecać innego wątku.

(06-02-2022, 12:03)misfit napisał(a):  ASBL już po kilku minutach u mnie się uaktywnia.
Czy problem występuje u Ciebie również w treściach HDR? Bo jestem niemal pewien, że u mnie problem dotyczy tylko treści Dolby Vision...


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mierzwiak - 06-02-2022

U mnie i HDR i Dolby Vision, chociaż kiedyś odniosłem wrażenie ze w DV nie, ale ostatnio właśnie Diuna wyprowadziła mnie z błędu.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mr.Hankey - 06-02-2022

Masz jakiś przykład z treścią HDR? Sprawdziłbym u siebie, bo tak jak pisałem, do głowy przychodzą mi tylko problemy w przypadku DV.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - HAL 9000 - 06-02-2022

(06-02-2022, 12:03)misfit napisał(a):  No ja z ciekawości sprawdziłem rozdział 16 i ASBL już po kilku minutach u mnie się uaktywnia. Ciekawym czy na OLEDach Panasa jest podobna przypadłość w długich, ciemnych scenach.
U mnie na Panasie nie ma czegoś takiego, sprawdziłem rozdział 16 i już jest wystarczająco ciemny, bez dodatkowego przyciemniania Tongue
W których modelach LG to występuje?
Jak wygląda w praktyce takie przyciemnianie, ASBL uaktywnia się po kilku minutach i nagle robi się ciemniej w ułamku sekundy, czy dłużej to trwa? Gdy jest już ciemniej, zrobi się pauzę, a potem wróci do oglądania, to ASBL dalej jest aktywny, czy robi się jaśniej?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mierzwiak - 06-02-2022

(06-02-2022, 20:38)Mr.Hankey napisał(a):  Masz jakiś przykład z treścią HDR? Sprawdziłbym u siebie, bo tak jak pisałem, do głowy przychodzą mi tylko problemy w przypadku DV.
Jeśli masz ostatniego Pottera to polecam scenę w lesie gdy Voldemort go "zabija". Po scenie z Dumbledorem wracamy do lasu, podchodzi do niego Narcyza Malfoy. Ekran mi się tam masakrycznie przyciemnił.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 07-02-2022

(06-02-2022, 12:40)Mr.Hankey napisał(a):  Czy problem występuje u Ciebie również w treściach HDR? Bo jestem niemal pewien, że u mnie problem dotyczy tylko treści Dolby Vision...

Mogę sobie wymusić HDR10 w Diunie, rozpocząć oglądanie od ciemnego 16 rozdziału i chwilę po tym gdy wchodzi jasne ujęcie wschodu słońca (~138 minuta) obraz dostaje jasnościowego boosta. Wtedy też ASBL odpuszcza. Efekt bez znaczenia czy to jest DV, HDR10 czy HDR10 z DTM w LG - w każdym przypadku mam tak samo.

(06-02-2022, 21:55)HAL 9000 napisał(a):  Jak wygląda w praktyce takie przyciemnianie, ASBL uaktywnia się po kilku minutach i nagle robi się ciemniej w ułamku sekundy, czy dłużej to trwa? Gdy jest już ciemniej, zrobi się pauzę, a potem wróci do oglądania, to ASBL dalej jest aktywny, czy robi się jaśniej?

Ściemnianie obrazu odbywa się stopniowo, więc tego się nie odczuwa, poza naprawdę beznadziejnymi przypadkami. Najłatwiej zauważalne jest to dopiero jak po takiej długiej ciemnej scenie pojawia się jasne ujęcie - wtedy po chwili obraz się gwałtownie rozjaśnia.
Pauza raczej niczego nie zmieni, ale czasami wystarczy w OPPO naciśnąć info na pilocie czy odpalić menu w LG i po chwili ASBL odpuszcza - na kilka minut... Smile


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - fire_caves - 11-03-2022

Dzieją się jakieś czary z nowymi OLEDami LG:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10158428518641821&id=176141556820&m_entstream_source=feed_mobile&anchor_composer=false


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 11-03-2022

Piszą, że wystarczy zmienić region na jakiś inny, np. Norwegia, Niemcy.