Filmozercy.com | Forum
Telewizory LG OLED seria 8 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Telewizory LG OLED seria 8 (/watek-telewizory-lg-oled-seria-8)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - marciniozo - 12-03-2022

Jest problem z serwerami LG, dlatego z usługami smart tak się dzieje. Pracują nad tym. Oby jak najszybciej naprawili.

https://www.google.com/amp/s/www.komputerswiat.pl/aktualnosci/sprzet/telewizory-lg-sprawiaja-problemy-nie-dzialaja-aplikacje/99778f3.amp


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - slavekg - 26-03-2022

W jakim trybie obrazu w TV LG oglądacie filmy? Niby tryb "Filmmaker" reklamują jako najbardziej "zgodny z wizją twórców", niektórzy recenzenci go chwalą, ale dla mnie wygląda nienaturalnie. Nie dość, że ciemny (wiem, można rozjaśnić), to jeszcze ten żółtawy filtr. Tryby eksperckie wg mnie lepiej wyglądają, ale ten sam filtr. Przy filtrach kolorowych jeszcze w miarę to wygląda, ale czarno-białych nie da się w tych trybach oglądać. Tak samo w przypadku trybu Kino. Dla czarno-białych filmów chyba tryb Standardowy i Eco najlepiej wygląda.
W jakich Wy oglądacie?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - pearlzfan - 26-03-2022

Treści HDR: Cinema, SDR: ISF Expert Dark Room - zawsze. Innych trybów nie tykam.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - slavekg - 26-03-2022

A jakieś czarno-białe filmy oglądasz?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 26-03-2022

Nie ma znaczenia czy czarno-biały, czy nie, tryby Standardowy/Eco w 99% przypadków są zbyt zimne.

Więc są dwie opcje:
1. Po prostu jesteś przyzwyczajony do zimnego balansu bieli i taki obraz ci bardziej odpowiada (opcja najbardziej prawdopodobna).
2. Trafiła ci się mocno rozjechana sztuka, w której obraz w trybie Standardowym jest bliższy temperaturze barw 6500K niż tryby kinowe/eksperckie (opcja mało prawdopodobna).


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Reacher - 27-03-2022

Moja przygoda z LG OLED trwa dopiero od niedawna ale już widzę, że używał będę tylko trybów Kino, Filmmaker, Ekspert (bardziej odpowiada mi ten jasny). Wszystko w zależności od tego co w danym momencie oglądam. Tryby Eco, Standardowy, Żywy dla mnie są w ogóle nie do przyjęcia.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - slavekg - 27-03-2022

Moja dopiero się zaczęła. Zgadzam się, że filmy kolorowe wyglądają lepiej w tych trybach. Czy "prawdziwiej"? Nie wiem.
Natomiast dla mnie nie do przyjęcia jest, żeby film czarno-biały miał żółtawy ocień, jak taka delikatna sepia. Te prawdopodobnie będę oglądał w trybie Eco lub Standardowym (oczywiście wyłączając wszystkie redukcje szumów i wynalazki upłynniające ruch).


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - fire_caves - 01-04-2022

Teraz takie pytanie: mam Sony KD 43XF7005 i Xbox Series S. Z uwagi na fakt iż C1 właśnie staniało do 4200 zł w Euro zastanawiam się nad zmianą. Abstrahując od znacznej zmiany rozmiaru TV, czy jakość obrazu na C1 jest warta tych 4 tysięcy i czy Xbox pozwoli telewizorowi poszaleć. W kolekcji mam tylko 50 filmów w 4K, reszta na zwykłym BD. Nie mam telewizji w żadnej formie, jest Netflix i Amazon Prime i pewnie od czerwca Disney dla dzieciaków. Filmy oglądam w 95% w nocy (dzieciaki...).


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - eldian - 01-04-2022

(01-04-2022, 21:25)fire_caves napisał(a):  Teraz takie pytanie: mam Sony KD 43XF7005 i Xbox Series S. Z uwagi na fakt iż C1 właśnie staniało do 4200 zł w Euro zastanawiam się nad zmianą. Abstrahując od znacznej zmiany rozmiaru TV, czy jakość obrazu na C1 jest warta tych 4 tysięcy i czy Xbox pozwoli telewizorowi poszaleć. W kolekcji mam tylko 50 filmów w 4K, reszta na zwykłym BD. Nie mam telewizji w żadnej formie, jest Netflix i Amazon Prime i pewnie od czerwca Disney dla dzieciaków. Filmy oglądam w 95% w nocy (dzieciaki...).

Podpinam się pod pytanie Wink Mam ten sam dylemat.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mr.Hankey - 02-04-2022

Bezapelacyjnie C1 zmiecie tego Soniacza w każdym elemencie. Nie tylko filmy UHD będą cieszyć oko, ale standardowe dyski BD też zyskają nową jakość, zwłaszcza jak oglądasz w nocy, to opad szczęki gwarantowany. Jeśli nie potrzeba większej przekątnej, to ta oferta jest znakomita i nie ma się nad czym zastanawiać.