Filmozercy.com | Forum
Telewizory LG OLED seria 8 - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział techniczny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-techniczny)
+--- Wątek: Telewizory LG OLED seria 8 (/watek-telewizory-lg-oled-seria-8)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - prodarek - 19-04-2022

Trochę tak... ale nie zgodzę się co to testów "Maćkowe" bo to co oni tam robią to lizanie dupy każdemu producentowi, format ok fajnie to wygląda wszystko robione według szablonu ale treść.. ten philips to u nich naj naj naj... bo niech spróbują napisać złe to nowych telewizorków na testy nie będzie. Zresztą ten drugi koleżka tam jest fanem ambilight także philips naj musi wypaść Smile

Ale dzięki za rady coś tam(nie hdtvpolska) sobie poczytam i pooglądam.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 19-04-2022

Napiszę tak - Koper ma top wiedzę (i sprzęt) i nie tylko jeśli chodzi o polskie standardy. Ale zgodzę się, że często brakuje w jego testach info o tych powiedzmy niuansach, których już np. Vincent zwykle nie pomija. Stąd też testy Vincenta cenię sobie bardziej. Piszę tutaj o wyświetlaczach, bo gdy wchodzimy np. w rejon recenzji wydań UHD BD to z każdym rokiem ten nasz pocieszny Azjata powoduje u mnie coraz większe zniesmaczenie Wink


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - slavekg - 03-01-2023

Mam pytanie o funkcję "Lokalne przyciemnienie LED" w LG OLED serii 8 (ale pewnie też innych) - oglądacie z włączoną tą funkcją?
Jej plus jest taki, że czernie są faktycznie czarne; olbrzymi minus, że jasne części ekranu są nienaturalnie podświetlone pionowymi pasami. Oczywiście można ją wyłączyć, ale wtedy czernie nie są takie czarne.
Jakie są najlepsze ustawienia? Tak, żeby czernie były czarne, ale żeby nie przyciemniać zbytnio pozostałych kolorów?
Zazwyczaj oglądam w trybie 'Ekspert (jasny)'.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 03-01-2023

Nie kojarzę takiej funkcji, gdzie ona dokładnie się znajduje?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mierzwiak - 03-01-2023

Przecież to jest opcja z telewizorów LCD. Komuś się chyba tematy pomyliły.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - slavekg - 03-01-2023

Wszystkie ustawienia -> Obraz -> Zaawansowane ustawienia -> Jasność -> Lok.przyciemn.LED


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 03-01-2023

Czytałeś post Mierzwiaka? Masz jedynego na świecie OLEDa z taką funkcją Wink


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Diocletian - 06-01-2023

Da radę kupić oryginalny pilot do C9, czy trzeba szukać zamienników?


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - Mierzwiak - 06-01-2023

Wpisz sobie "Pilot LG Magic" w dowolnym sklepie. Nawet te nowsze powinny być kompatybilne z modelami od 2018 roku wzwyż.


RE: Telewizory LG OLED seria 8 - misfit - 06-01-2023

Na dziś puściłem sobie Wściekłe psy z UHD BD na C2 - spodziewałem się rzeźni ASBL i... była rzeź Big Grin
Nie liczyłem dokładnie, ale chyba z 10 razy brałem do ręki pilota od LG gdy zauważyłem, że jasność obrazu zaczyna spadać (przytrzymanie na chwilę przycisku ustawień od razu przywraca jasność do normalności - przynajmniej na jakiś czas Wink ), więc całkiem niezły wynik zważyszy na czas trwania filmu.
Raz postanowiłem z ciekawości, że nie będę reagował i zobaczę jak bardzo obraz się ściemni - no i ściemnił się do absurdalnie niskich poziomów (scena od ok. 30 minuty) Smile

Postanowiłem, że po zakupie nowego TV przez rok się trochę z tym pomęczę zanim wbiję do menu serwisowego, no i poza tym sobie nienajgorzej z tym radzę (po jasności napisów ładnie widać kiedy ASBL się załącza), ale ogólnie trochę żenua, że przez tyle lat LG nie jest w stanie wyprostować tej nadmiernej agresywności ASBL w "zwykłych" filmach.