Filmozercy.com | Forum
Ceny filmów w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Ceny filmów w Polsce (/watek-ceny-filmow-w-polsce)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Ceny filmów w Polsce - ifeelveryblah - 24-01-2019

Jak broni MM Smile Wszędzie na świecie opłaca się sprzedawać filmy tylko nie u nas. Ty chyba jednak pracujesz w MM i ostro wypożyczasz filmy Smile Co do tego pozbywania się asortymentu to chyba tak o kilka lat za późno, przynajmniej jeśli chodzi o te starsze filmy. No ale lepiej późno niż wcale.


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 24-01-2019

(24-01-2019, 17:17)ifeelveryblah napisał(a):  Ty chyba jednak pracujesz w MM i ostro wypożyczasz filmy
Kto by nie wypożyczał? Tym bardziej, że znam całe grono osób co ogląda raz i nie wraca do filmu. Przy zarobkach w Polsce i licząc na to, że przeciętny leming ma kupować te filmy w tych cenach to nie przejdzie. Z kalkulatorem w ręku można sobie wyliczyć, że z każdą podwyżką co roku coś musi odpaść z zakupów. Zazwyczaj odpadają dobra, które można ukraść, lub wypożyczyć masowo z jednej platform. Smile Zamiast ich zakupu


RE: Ceny filmów w Polsce - Ethan - 24-01-2019

Tak jak wspomnialem, dobry znajomy pracuje w mm olsztynskim i mam info na bieżąco. Poznalismy sie sto lat temu gdy jeszcze bawilem sie w przedstawicielstwo w firmie Vision Wink


RE: Ceny filmów w Polsce - Mister Tadeo - 24-01-2019

Chodzi o dystrybutora Vision? O, to ciekawa sprawa. Możesz coś napisać, dlaczego zwinęli interes? Firma z tradycjami. Ponad 20 lat na rynku. VHS, dystrybucja kinowa, potem DVD (w tym seria QDVD), trochę pobawili się w Blu. Współfinansowali wiele polskich filmów. Mieli też na koncie kilka kasowych przebojów (np. Pan Tadeusz, Dzień świra). Co się zatem stało?


RE: Ceny filmów w Polsce - ifeelveryblah - 24-01-2019

(24-01-2019, 17:39)Wolfman napisał(a):  
(24-01-2019, 17:17)ifeelveryblah napisał(a):  Ty chyba jednak pracujesz w MM i ostro wypożyczasz filmy
Kto by nie wypożyczał? Tym bardziej, że znam całe grono osób co ogląda raz i nie wraca do filmu. Przy zarobkach w Polsce i licząc na to, że przeciętny leming ma kupować te filmy w tych cenach to nie przejdzie. Z kalkulatorem w ręku można sobie wyliczyć, że z każdą podwyżką co roku coś musi odpaść z zakupów. Zazwyczaj odpadają dobra, które można ukraść, lub wypożyczyć masowo z jednej platform. Smile Zamiast ich zakupu

Ja nie wypożyczałem, a przepracowałem w MM 1.5 roku. Dla mnie to całe wypożyczanie multimediów i sprzętu to patologia. Od cholery mi wracało co tydzień tego towaru do foliowania.


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 24-01-2019

Mnie też ciekawi, kto przejął po nich licencje? Była duża wyprzedaż ich filmów blu. Sprzedawca mi napisał bym kupował , bo zwijają interes. Myślałem , że chodzi o jego biznes na alledrogo, a tu chodziło o Vision.


RE: Ceny filmów w Polsce - Mister Tadeo - 24-01-2019

Sporo filmów z serii QDVD od Vision ukazała się później pod szyldem Kino Świat, który wydał na Blu Rambo 1 i Terminatora 2. Reszta katalogu do tej pory pewnie nie znalazła licencjobiorców.


RE: Ceny filmów w Polsce - zibiboniek1 - 25-01-2019

Filmy w PL byłyby tańsze gdyby rząd obniżył stawkę VAT z obecnych 23% do 8%(stawka VAT za bilet do kina) lub jak książki z filmem 5% film to film (tzn. kultura) a czy obejrzymy go w kinie czy w domu nie powinno robić różnicy.


RE: Ceny filmów w Polsce - marioking - 26-01-2019

Watpie żeby stawki vat były problemem, filmy w europie są objete podobnym normalnym podatkiem vat i jakoś mogą być tansze... po drugie nie ma racjonalnego powodu by to zrobić, gdyby chodziło o jakies dobra niezbedne do przezycia albo w celu społecznym, ale nie by ludzie taniej mogli filmy kupowac Tongue to defacto dobra luksusowe...


RE: Ceny filmów w Polsce - Nfsfan83 - 26-01-2019

chętnie bym więcej kupował w empiku ale ich chamskie ceny to przesada. Staroć dvd 29.99 kurde to kupię parę w pakiecie na olx czy allegro z przesyłką mi wychodzi np 3 dvd + koszt wysyłki = 50 zł i co z tego, że używane, często lepsze wydania.

Starocie dvd max 19.99 zł najlepiej 14.99 Smile to by im schodziły jak nic.