Filmozercy.com | Forum
Ceny filmów w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Ceny filmów w Polsce (/watek-ceny-filmow-w-polsce)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Ceny filmów w Polsce - Pablo0909 - 29-01-2019

Miałem dobre chęci i chciałem kupić "Ziemię obiecaną" w Polsce. Wszędzie ceny z kosmosu, ale zdecydowałem się nie patrzeć na ceny, więc wlazłem na stronę jednej ze złodziejskich firm, handlującej filmami. Koszt- 275 PLN z przesyłką. Coś mnie tknęło i rozejrzałem się po amazonach. Co się okazało- ta sama firma,co w Polsce ale cena już inna- 220 PLN z przesyłką. To chyba raczej sklepy/firmy same windują te ceny, a nie dystrybutorzy. Chyba, że istnieje jakaś teoria spiskowa, żeby zniszczyć nasz rodzimy handel płytami. Sam już nie wiem, w każdym bądź razie, film zamówiony Big Grin


RE: Ceny filmów w Polsce - Daras - 29-01-2019

(29-01-2019, 15:02)Pablo0909 napisał(a):  ...w każdym bądź razie, film zamówiony Big Grin

I pomyśleć, że jeszcze „nie tak dawno” jeden z pracowników (?) DMMS ogłosił na forum Kino Polska sprzedaż płyt po dobrej cenie. Cool Może go jakoś namierzysz.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=12254

Notabene, zalogowaliśmy się tam w podobnym okresie. Bernard odpowiedział mi na kilka wątpliwości dotyczących audio w ichnich wydaniach DVD / BD*. Ludzie, kiedy to było. Blush

Masz u mnie punkcik reputacyjny za posta informującego o zamówieniu „Ziemi obiecanej” (1974). Toż Ty prawdziwy pasjonat! Smile Gratuluję! Nie pytaj w rewanżu ile dałem za polskie rekonstrukcje nabyte w Japonii. Wink

„Ziemia obiecana” to jedyna jak dotąd polska rewitalizacja z historycznym dźwiękiem surround (przynajmniej jeśli chodzi o nośniki materialne)! Podobno sam Andrzej Wajda dołożył starań aby takie audio okrasiło plytę.

* Cytat:
Odbyła się tu kiedyś dyskusja w sprawie sposobu opisywania dźwięku na okładkach, bo firma DMMS nie wykazała się rzetelnością (wszędzie przeczytamy o audio 5.1, a nie zawsze tak jest w rzeczywistości). 
Ponad rok temu napisałem co następuje: 

Daras napisał:
Może kogoś to zainteresuje. 
Według mojej oceny w poniższych filmach BD wydanych przez dmms aktywne są następujące kanały: 

1.„Człowiek z Marmuru” - dźwięk 1.0. (głośnik centralny) 
2.„Człowiek z Żelaza” - dźwięk 1.0. (głośnik centralny) 
3.„Sanatorium pod Klepsydrą” - dźwięk 2.0 mono (L ,R) 
4.„Rękopis Znaleziony w Saragossie” - 3.0 mono (L, C, R). Takie rozwiązanie sugerowałem dla filmów mono. 
5.„Ziemia Obiecana” - dźwięk 5.1 surround (L, C, R, S) 

Po pierwszym obejrzeniu zrekonstruowanej „Ziemi” sądziłem, iż aktywne były tylko trzy przednie głośniki z dźwiękiem przestrzennym (skupiłem się bardziej na obrazie oraz fabule). Jednak prawda jest taka, że w scenach obrazujących pracę w fabryce dają o sobie znać głośniki efektowe (tylne)  
Dźwięk w tym filmie jest naprawdę porządny. W mojej ocenie, choć tego nie potwierdzę, „Ziemia Obiecana” to drugi (po „Potopie”) polski film w wersji surround
.

http://forum.kinopolska.pl/viewtopic.php?t=11569&postdays=0&postorder=asc&start=2775&sid=f616e70db817999fb320b2afc61f46a9


RE: Ceny filmów w Polsce - Pablo0909 - 29-01-2019

Daras, od dawna miałem kupić ten film. Za każdym razem były te same myśli- "a może taniej dostanę?" Big Grin Od jakiegoś czasu zmieniłem "taktykę" Cool Big Grin - pojawia się film, o którym wiem, że za 5 lat z przyjemnością obejrzę, to go kupuję Smile


RE: Ceny filmów w Polsce - Mister Tadeo - 29-01-2019

(29-01-2019, 15:02)Pablo0909 napisał(a):  Co się okazało- ta sama firma,co w Polsce ale cena już inna- 220 PLN z przesyłką. To chyba raczej sklepy/firmy same windują te ceny, a nie dystrybutorzy. Chyba, że istnieje jakaś teoria spiskowa, żeby zniszczyć nasz rodzimy handel płytami. Sam już nie wiem, w każdym bądź razie, film zamówiony

Cena tak wysoka bo nakład już dawno wyczerpany. Normalna praktyka na rynku, nie tylko w Polsce.
A tak przy okazji, mam do sprzedania Ziemię obiecaną na BD (wydanie DMMS). Nie wiem, czy już zapłaciłeś za film, ale jeśli jeszcze nie, a byłbyś chętny na kupno filmu o wiele taniej, to zapraszam na priv. Mam też do opchnięcia Rękopis znaleziony w Saragossie (BD od DMMS).


RE: Ceny filmów w Polsce - Daras - 29-01-2019

(29-01-2019, 17:07)Pablo0909 napisał(a):  Daras, od dawna miałem kupić ten film. Za każdym razem były te same myśli- "a może taniej dostanę?" Big Grin  Od jakiegoś czasu zmieniłem "taktykę" Cool  Big Grin - pojawia się film, o którym wiem, że za 5 lat z przyjemnością obejrzę, to go kupuję Smile

W tej kwestii myślimy dość podobnie. Ostatnio kupuję wyłącznie takie filmy, do których wiem że wrócę (choćby po 5 latach). Potrafię naprawdę długo czekać na obniżkę / promocję. Jednak gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują, iż zabraknie wznowień, wówczas płacę niekorzystną cenę i cieszę się „białym krukiem”.

Kurczę, ileż to razy wracałem do „Ziemi”. No, ale ja jeden wiem co jest jej potrzebne. Wink
Poniżej jeden z moich ulubionych fragmentów. Właśnie w podobny sposób ze dwa razy w komunie straciłem robotę. Cool I nie żałuję.

https://www.youtube.com/watch?v=Y61xqks3zjc


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 30-01-2019

(29-01-2019, 23:15)Daras napisał(a):  Potrafię naprawdę długo czekać na obniżkę / promocję. Jednak gdy wszelkie znaki na niebie i ziemi sugerują, iż zabraknie wznowień, wówczas płacę niekorzystną cenę i cieszę się „białym krukiem”.
No i stąd są ceny w Polsce jakie są. Liczy się sprzedaż na premierę Big Grin. Dzięki marnej sprzedaży na premierę, są słabe ceny i marna dystrybucja. Coś tam są na plus, ale ilość filmów wskazuje, że już coraz mniej. Ostatnio w podobny sposób trafił szlag dobre polskie studio od Ancestors legacy. Kiepska sprzedaż gry przyczyniła się do upadku, a crap Frostpunkt sprzedał się super w ponad 1mln, a gra to crap. Niestety brak reklam gry w Polsce zrobionej przez Polaków i mentalność, bo wydawcą był 1C zabiła dobre studio.
Do upadku sam się przyczyniasz kupując za grosze po premierze, lub kupując używkę Smile


RE: Ceny filmów w Polsce - Daras - 30-01-2019

Eeee, takiej mocy sprawczej to ja nie mam. Smile Odmawiam wzięcia (osobistej) odpowiedzialności za stopniowy upadek rynku BD w Polsce. Blush  
Niekiedy z tym wyczekiwaniem dzieją się dziwne rzeczy. Niech ktoś mnie poprawi jeśli coś źle kojarzę. Po upadku Pro – Motion, którą to firmę lubiłem choćby z fajne opcje napisów, skoczyła cena „Pulp Fiction” (1994). Czy krążek nie kosztował jakieś 200 zeta? Dziś zauważyłem kwotę 99,99 i wydaje się ona akceptowalna.
Dodam, że gdy mi zależy na określonym wydaniu, to karta kredytowa śmiga jak przecinak. Jednak najczęściej chodzi o wydania zagraniczne.


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 30-01-2019

(30-01-2019, 13:45)Daras napisał(a):  Czy krążek nie kosztował jakieś 200 zeta? Dziś zauważyłem kwotę 99,99 i wydaje się ona akceptowalna.
Jakbyś śledził forum, to byś wiedział,że ten sam sprzedawca ten sam towar miał za 6 funta na Amazon uk. Najwidoczniej jeden ze sklepów wykupił cały nakład wyprzedawanych tytułów. Firma Pro cen wysokich na premierę nie miała i dobre tytuły były w sprzedaży. Jednak nie wystarczyło to by się utrzymać, ktoś te filmy miał kupować. Nie było komu. Więc się zwinęli.


RE: Ceny filmów w Polsce - Daras - 31-01-2019

(30-01-2019, 14:59)Wolfman napisał(a):  Jakbyś śledził forum, to byś wiedział,że ten sam sprzedawca ten sam towar miał za 6 funta na Amazon uk.

Nie, no forum śledzę. Niemniej ograniczam się do wybranych wątków. Jest ich kilka, może kilkanaście. To i tak sporo czytania. Muszę sprawdzić w ustawieniach.

Tak z ciekawości. Przypomniałem sobie o kolejnym filmie w PL, który kosztował jakieś 200 PLN http://poral.eu/jui_kuen_2.php. Czy w Amazonach sprzedają tę samą wersję, czyli z polskimi napisami (kliknij buy now)?

https://www.theaterbyte.com/bluray-uhd-reviews/the-legend-of-drunken-master-blu-ray-review.html


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 31-01-2019

To jest amerykańskie wydanie z linku. Jest na Amazonie.com za drobne