Filmozercy.com | Forum
Ceny filmów w Polsce - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Dział ogólny (https://forum.filmozercy.com/dzial-dzial-ogolny)
+--- Wątek: Ceny filmów w Polsce (/watek-ceny-filmow-w-polsce)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Ceny filmów w Polsce - Ethan - 06-02-2019

dlatego, że ta jakość jest wystarczająca dla 98%, a myślę, że więcej, ludzi. i tutaj jest pies pogrzebany


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 06-02-2019

(06-02-2019, 13:20)Ethan napisał(a):  Na świecie też coraz gorzej jeżeli chodzi o sprzedaż
Mnie to nie dziwi. Dobre remastery starych filmów nie rosną jak grzyby na deszczu, by było co wybierać garściami. Nowości skupione w większości na jednym czyli Dc i Marvel nie każdemu pasują, większość z nich jest dla młodej widowni. Więc jak chcesz obejrzeć raz to idziesz do kina , lub wybierasz platformę. Dobrze, że samo tłoczenie i produkcja jest tania, więc wychodzić przez kolejne lata dalej będą. Zredukowali nie rentowne sklepy i tyle.


RE: Ceny filmów w Polsce - Mierzwiak - 06-02-2019

(06-02-2019, 15:53)ifeelveryblah napisał(a):  Dlaczego gry w wersji cyfrowej mogą być jakościowo w stosunku 1:1, a jeśli chodzi o filmy to dostajemy jakąś skompresowaną papkę?
Tak głupie pytanie może zadać tylko osoba niemająca zielonego pojęcia o czym pisze. Polecam zostać przy sączeniu jadu (z dwóch kont) pod newsami o filmach Marvela.

---

Rozwodzenie się nad tym "Jak to moszlife? No ale jak? No jak??!!!" że jakość streamingu jest dla większości ludzi wystarczająca świadczy o jakimś totalnym oderwaniu od rzeczywistości. Patrzenie na ludzi i ocenianie ich przez pryzmat własnego hobby jest niepoważne. Przeciętnego człowieka nie obchodzą nośniki fizyczne i to się nie zmieni, więc regularne dziwienie się temu postrzegam jako co najmniej dziwne.

Netflix, zwłaszcza 4K, to i tak jakość lepsza od tego co oferuje telewizja (do tego bez reklam i, z pojedynczymi wyjątkami, z prawidłowymi proporcjami obrazu), divxy czy serwisy pokroju nieszczęsnego CDA.

Trochę o sprzedaży filmów w UK w 2018 roku:
https://www.hdtvtest.co.uk/n/4K-Blu-ray-Sales-Account-for-13-Percent-of-UKs-Blu-ray-Market


RE: Ceny filmów w Polsce - Wolfman - 06-02-2019

Tylko. że nawet gdyby. To za grę w cyfrze płacisz więcej niż za pudełkową za sztukę. Taki detal. Gdyby tak filmy kosztowały to byś wypożyczał seans wraz z panią do masażu jako darmowa usługa dodatkowa. Tymczasem taki film kupujesz za 15 -20 złotych w 4k w promocji. Nawet w krótkim czasie po premierze. Pudełkowej tak szybko tanio nie kupisz


RE: Ceny filmów w Polsce - Mefisto - 06-02-2019

Nie wiem tylko skąd znowu ta histeria, skoro we wcześniej wrzuconym newsie jak byk stoi "music".


RE: Ceny filmów w Polsce - Kirek - 06-02-2019

Co do podejścia do jakości to mogę podać przykład z pracy, w której mam co najmniej dwóch znajomych posiadających konto na Netflix, którzy pomimo posiadania telewizorów 4K mają wykupione abonamenty HD z argumentem po co przepłacać skoro dwa konta im wystarczają a jakość jest świetna.


RE: Ceny filmów w Polsce - Mierzwiak - 06-02-2019

(06-02-2019, 17:14)Mefisto napisał(a):  Nie wiem tylko skąd znowu ta histeria, skoro we wcześniej wrzuconym newsie jak byk stoi "music".
I co to za news skoro sprzedaż płyt CD sukcesywnie spada już od wielu lat.


RE: Ceny filmów w Polsce - Kris - 06-02-2019

Nie tylko Netflix ludziom wystarcza....taki przykład z dziś - kolega sie coś pyta, jak tam sie kupuje na amazonie, tłumacze mu i mówię, ze często kupuje tam filmy za grosze.. A on taki zdziwiony „Jak to - kupować filmy? Ale po co, przecież mam wszystko na kodi!” ;-)


RE: Ceny filmów w Polsce - Mr.Hankey - 06-02-2019

(06-02-2019, 15:53)ifeelveryblah napisał(a):  Tylko, że póki co jakość streamingu jest marna.
Do jakości obrazu Apple TV raczej ciężko się przyczepić. Netflix w 4K też wygląda coraz lepiej, więc jak dla mnie dramatyzujesz...


RE: Ceny filmów w Polsce - Ethan - 06-02-2019

dla ludzi wychowanych na diixach i avi takie netflixy to jak przejście dla nas z vhs na blu. A co do spadku sprzedaży muzyki. On jest i tak zdecydowanie mniejszy od spadku na filmie. Cd jeszcze ludzie do samochodu kupują chociaż już coraz częściej karta sd wystarcza. Znajomy z MM powiedział mi, że obrotowo to jest około 80-85% do 15/20% na korzysc muzyki. Moje wizyty w HMV i "podglądanie" brytyjskich klientów pokazywały to samo. Ludzie tłoczyli się zazwyczaj przy cd/winylach, a ja uskuteczniałem swoje buszowanie w samotności na filmach. Każdy miał w dupie Złodzei Rowerów, a mi ciekła slina Smile