Filmozercy.com | Forum
Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Pozostałe (https://forum.filmozercy.com/dzial-pozostale--16)
+--- Dział: Konkursy (https://forum.filmozercy.com/dzial-konkursy)
+--- Wątek: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com (/watek-konkursy-dla-uzytkownikow-forum-portalu-filmozercy-com)

Strony: 1 2 3


Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Mister Tadeo - 25-02-2019

Proponujemy nową zabawę dla Forumowiczów. Zasady są bardzo proste: wygrywa ten, kto w ciągu najbliższego tygodnia (do 3 marca 2019 roku włącznie) wykaże się inicjatywą w rozbudowie działów na Forum. Wiele filmów, które doczekały się licznych wydań, nie ma swego tematu (podobnie zresztą jest z muzyką filmową).
By poszerzyć naszą bazę, proponujmy konkurs na dodanie tematu i przygotowanie solidnego pierwszego posta, który będzie opisywał wydania jakiegoś konkretnego filmu, bądź grupy filmów jakiegoś konkretnego reżysera. To może potencjalnie wzbogacić wiedzę Forumowiczów i zachęcić do dyskusji.
Jeśli zwycięzca nie będzie chciał nagrody, wówczas przechodzi ona na osobę następną w kolejce itd.
Nie wykluczamy kolejnych konkursów. Jeśli nasza nowa inicjatywa spotka się z szerszą aprobatą Forum, będą kolejne edycje. Jeśli okaże się, że zwycięzcą następnej odsłony będzie osoba, która wygrała we wcześniejszym konkursie, to wtedy wygrywa użytkownik drugi na liście itd.
Dodałem ankietę, w której można oddać swój głos za lub przeciw konkursowi. Jeśli macie jakieś uwagi i propozycje, możecie je zamieścić w tym temacie.

Decydująca będzie ilość założonych tematów na forum (w czasie trwania konkursu). W przypadku takiej samej ilości tematów, nagroda trafi do użytkownika, który wcześniej zarejestrował się na forum.
Reszta rzeczy wyjdzie zapewne w trakcie trwania konkursów. Wtedy coś pewnie się zmieni. Tyle spraw organizacyjnych. Przejdźmy zatem do konkretów.

Na początek do wygrania najnowsza płyta Vangelisa - "Nocturne".

[Obrazek: 7sz0hyby.jpg]

Informacje o płycie znajdziecie na naszej Stronie Głównej:
http://filmozercy.com/wpis/nocturne-przeglad-ofert-nowej-plyty-vangelisa


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Marioo - 25-02-2019

Zagłosowałem na "tak" jako na ideę organizowania konkursów, ale konkurs, kto napisze najwięcej postów jest najbardziej nietrafionym pomysłem jaki tu widziałem. Zacznie się wysyp bezsensownych, krótkich postów, żeby tylko sztucznie nabić licznik.

Jeśli już organizować ciekawe konkursy, to ja bym widział takie, które wymagają jakiejś wiedzy. Wiem, że dziś można znaleźć wszystko w Internecie, ale może da się tak skonstruować zadanie konkursowe, żeby nie kończyło się wpisaniem pytania w googlach i otrzymaniem gotowej odpowiedzi w 5 sek. Może wprowadzić jakiś ranking z punktami (coś jak w typerze przy okazji MŚ w ubiegłym roku).

Znacie stronę https://whatthemovie.com/ , gdzie zgaduje się filmy na podstawie klatki z filmu? To jest przykład fajnego quizu/konkursu/zabawy.


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Gieferg - 25-02-2019

Cytat:Zasady są bardzo proste: wygrywa ten, kto w ciągu najbliższego tygodnia (do 3 marca 2019 roku włącznie) napisze najwięcej postów.

Sorry, ale to tak absurdalny pomysł, że nie wierzę w to, co czytam.


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - sebas - 25-02-2019

Konkursy-TAK, ale nie z takimi "zadaniami".  Będzie wysyp postów nie niosących żadnej istotnej treści.

Może coś takiego byłoby lepsze:
1. W dziale wydań wciąż brakuje wielu ciekawych tytułów. Może zaproponujmy konkurs na dodanie tematu i przygotowanie solidnego  pierwszego posta, który opisywał by wydania jakiegoś konkretnego filmu, czy grupy filmów jakiegoś konkretnego reżysera. To może potencjalnie wzbogacić wiedzę Forumowiczów i zachęcić do dyskusji.
2. Podobny pomysł, ale w dziale technicznym. Posiłkujemy się informacjami w zakresie technologii AV zdobytymi na różnych stronach internetowych. Warto by mieć coś w rodzaju kompendium wiedzy w dziale technicznym. Nowo dodany temat opisywałby jakieś konkrtetne zagadnienie, przykładowo: "Standardy kodowania dźwięku".


RE: Konkurs - wygraj nową płytę Vangelisa Nocturne na CD! - Łukasz - 25-02-2019

Ja tam nie chce płyty, ale sam pomysł nie jest wcale taki zły Big Grin Choć zgadzam się z przedmówcami, że warto, by kolejne konkursy wymagały od osób biorących w nich udział, nie ilości, a jakości postów Big Grin, czy może jednego konkretnego posta napisanego w temacie właśnie konkursowym. Nie musi to być esej, czy praca magisterska. Ważne, by zainteresował innych i oddawali na niego swoje głosy. Zwycięzcą zostawała by osoba, której tekst, post zdobył największą ilość głosów, punktów.


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Mister Tadeo - 25-02-2019

Sebas, to jest bardzo ciekawa propozycja. I chyba taką opcję przyjmiemy na początek. Temat powstał właśnie po to, żeby coś udoskonalić, zmienić na lepsze. Pozwoliłem sobie więc wykorzystać pomysł z punktu pierwszego. Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu. Dzięki zatem za podsunięcie ciekawego pomysłu. Zasady konkursu zostały zaktualizowane. Teraz lepiej?


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Łukasz - 25-02-2019

No lepiej Big Grin Fajnie, że taka inicjatywa się pojawiła Big Grin


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Lukop - 25-02-2019

Widzicie? Długo nie trzeba było czekać, kolega nawet nie kryje się z determinacją, by zdobyć tę nagrodę, od razu 2 krótkie posty jeden pod drugim:
[Obrazek: 98e2c25c8c382209.jpg]
Big Grin


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - sebas - 25-02-2019

(25-02-2019, 15:01)Mister Tadeo napisał(a):  Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu.
Nie ma problemu. Fajnie, że pomysł się spodobał.


RE: Konkursy dla użytkowników Forum portalu Filmozercy.com - Wolfman - 25-02-2019

Może dla tego kto kupi najwięcej filmów? Taki konkurs co miesiąc. Jakiś zestaw kolekcjonerski za podsumowanie roku też byłby mile widziany.