Filmozercy.com | Forum
Łowca Androidów - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Wydania Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-wydania-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Filmy (https://forum.filmozercy.com/dzial-filmy)
+--- Wątek: Łowca Androidów (/watek-%C5%82owca-androidow)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


RE: Łowca Androidów - shaman72 - 10-09-2017

(09-09-2017, 13:01)Mierzwiak napisał(a):  Odpowiadając na pytanie Mateusza z mojego tematu:

Blade Runner na UHD zrywa beret razem ze skalpem Smile Jeszcze nie oglądałem całego, ale tych kilka scen na które rzuciłem oko wystarczyło. Nie widziałem jeszcze tak pięknego, naturalnie wyglądającego ziarna, i chyba ogólnie mogę powiedzieć że jeszcze nie widziałem takiej jakości. Szczegółowość obrazu jest niesamowita, HDR znowu dodaje niesamowitej głębi, ujęcie gdy Deckard czyta gazetę na tle neonów - wow Smile

Swoją drogą dopiero teraz po włożeniu zwykłej płytki BD zwróciłem uwagę jak Warner skopał ten dysk. Powinni, wzorem Sony, przygotować nowy dysk, tym razem dwuwarstwowy, i dać temu filmowi odetchnąć, bo kompresja jest straszna.

Poniżej mała próbka, Blu-ray (góra) i UHD (dół):
[Obrazek: 15CKdgS.jpg]
[Obrazek: L8BuQHi.jpg]

Kurcze kusisz jakością tego obrazu Wink Przymierzam się powoli do zakupu odtwarzacza UHD 4K Jestem ciekaw na ile będzie lepszy obraz bezpośrednio z odtwarzacza w porównaniu z interpolacją obrazu z blu ray`a na tv 4K,który mam obecnie??


RE: Łowca Androidów - Mierzwiak - 10-09-2017

Jak to jaka? Miażdżąca Smile Interpolacja to tylko interpolacja, nie dodaje przecież detali których na Blu-ray nie ma.


RE: Łowca Androidów - Verrax - 08-03-2018

Mam takie pytanko co do tego czteropłytowego wydania z Francji które aktualnie jest na promocji (https://www.amazon.fr/dp/B072MHTSV4/), bo może ktoś się orientuje - jak to w końcu jest ze znajdującymi się tam płytami BD? W przeciwieństwie do wyglądającego identycznie wydania UK (które oprócz płytki UHD ma po prostu wrzucone 3 płyty BD z wydania na 30 rocznicę), Francuzi troszku pokombinowali dając nam 2x BD + 1x DVD. I właśnie trochę gubię się w kwestii tych płytek, bo są dupnie opisane. Rozumiem że ma tam być:

1) BD z dwoma wersjami kinowymi (1982) oraz reżyserską (1992)
2) BD z wersją Workprint + materiałami dodatkowymi (m.in. dokumentem Dangerous Days); po prostu ta sama płyta co w poprzednim wydaniu, zawierająca polską wersję językową
3) DVD z Final Cutem, wrzucone zamiast Blu-Raya?

Zamieszanie polega na tym, że te płytki mają nowe nadruki. Na płycie BD #1 mamy teraz wrzucone logo The Final Cut, ale jednocześnie opis prezentujący wersje kinową + reżyserską. Na płycie BD #2 jest znowuż napisane tylko "Disque Bonus"; ale chyba specjalnie dla tego wydania nie zostały stworzone nowe płyty, a więc:

a) na płytce z logiem "The Final Cut" nie powinno być żadnego Final Cuta

b) na "Bonus Disque" powinna się raczej kryć też wersja Workprint, mimo że nie ma o niej napisanego nigdzie na pudełku/płycie ani słowa?

[Obrazek: p2k9rREl.png]

Czy może coś źle ogarnąłem? xD


RE: Łowca Androidów - misfit - 08-03-2018

Nie mam (jeszcze Smile ) tego wydania, ale wygląda na to, że jest tak jak piszesz - czyli Final Cut na UHD i... DVD, a na bonusowej płycie powinien być m.in. Workprint i Dangerous Days - inaczej sobie tego nie wyobrażam.


RE: Łowca Androidów - Wolfman - 08-03-2018

Wydanie Uk
[Obrazek: yFSXfSL.jpg]


RE: Łowca Androidów - Mateusz - 08-03-2018

[Obrazek: Sylvester-Stallone-Facepalm.gif]


RE: Łowca Androidów - Wolfman - 09-03-2018

Dałem im do porównania z wydaniem brytyjskim by było wiadomo czym się różnią


RE: Łowca Androidów - Kirek - 09-03-2018

1. Czy można przyjąć za pewniaka, że BD z dodatkami z wydania francuskiego posiada polskie napisy tak jak w przypadku wydania angielskiego? Sugerując się tym postem, wydaje się pewniak.

2. W Czechach dostępne jest wydanie UHD+BD+2DVD. W opisie można przeczytać, że jest w nim zawarte 7 godzin dodatków. To jest ten sam zestaw dodatków co w wydaniu z pkt1? Według opisu na poral.eu dodatków na BD jest około 4,5h więc skąd Czechom wychodzi ponad 7h? Zakładając nawet, że liczba dodatków jest identyczna to skoro upchali to na płytach DVD, można chyba przyjąć że jakościowo obraz na nich będzie słabszy pomimo, że materiały są w SD?


RE: Łowca Androidów - Mateusz - 09-03-2018

(09-03-2018, 00:03)wolfman napisał(a):  Dałem im do porównania z wydaniem brytyjskim by było wiadomo czym się różnią

Ech... ale tutaj wszyscy wiedzą, jak wygląda wydanie brytyjskie.


RE: Łowca Androidów - Wolfman - 09-03-2018

Wszyscy ze starożytnego wątku z 16-11-2014, 16:02 ?