Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - meaner - 23-11-2014

Spróbowałem zamówić Hobbita i nadal mam Shipping & handling: USD 6.48.
Co zamawiałeś? Na pewno film sprzedawany przez Amazon?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Marioo - 24-11-2014

Na Merlinie w dniach 24-25 listopada darmowa dostawa do zamówień od 49,99 zł.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - madman - 24-11-2014

Dziś przyszła do mnie paczka z Diabolika. Oznaczona jako prezent i z opisaną zawartością: dwa używane filmy za kwotę 12-stu dolarów. Oczywiście wartość tych płyt była kilkukrotnie wyższa. W związku z tym mam pytanie. Czy oni zawsze zaniżają wartość przesyłek, by uchronić klienta przed dodatkowymi kosztami (cło, VAT)?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 24-11-2014

Jak długo zamówienie na Zavvi może mieć status "processing" ?
Rypłem sie przy wpisywaniu danych nowej karty, wyskoczył zaraz Payment problem, poprawiłem, choć nie jestem pewien czy to, co trzeba i teraz processing i processing, więc dalej nie wiem czy już jest ok, czy nie.

EDIT

I znowu payment problem. Tylko nie wiem jaki :/ Przy czym sie tam można pomylić? Numer karty ze spacjami czy bez? Co jeszcze może mieć znaczenie? kupowąłem u nich kilka razy, ale to było trzy lata temu, nie było żadnych komplikacji.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - ashka - 24-11-2014

Numer wpisuj bez spacji.

A to jakaś nowa karta? Nowy bank? Bo banki mają tendencję do zmian polityk bezpieczeństwa i Zavvi regularnie się na nie łapie.

Może spróbuj zapłacić PayPalem?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Gieferg - 24-11-2014

Nowa karta. Bank ten co zwykle. Wpisałem pierwszy raz ze spacjami (kopiuj/wklej) więc myślałem że o to chodzi, potem wpisałem już normalnie i dalej to samo.

EDIT:

O, chyba poszło, co prawda dalej processing ale kasę wzięli. Ale dalej nie wiem co było nie tak.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - ashka - 24-11-2014

I pewnie Zavvi nie podało ci, co się kryje pod enigmatycznym "problem processing the payment"?

Spróbuj jeszcze wywalić starą kartę z zapisanych kart na Zavvi - czasem, z rzadka, Zavvi próbuje użyć starej, nieważnej karty mimo wyboru nowej karty (chyba mają błąd w sklepie).

Jeżeli data ważności karty i CSC są ok, to ja nie mam więcej pomysłów (poza PayPalem).

:/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - laware - 25-11-2014

Mam pytanie do osób bardziej doświadczonych w zakupach na zavvi Wink
Czy jak zamawia się tam dwa filmy to one też są wysyłane w jednej kopercie bąbelkowej? Czy może zamówienie jest dzielone na kilka przesyłek?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - NormanS - 25-11-2014

Oddzielnie. I co ciekawe jak np łapiesz się na darmową przesyłkę kurierem powyżej 75f (śledzoną) i masz dwa towary to też rozdzielają. Przykład: Towar 1 za 80f i drugi za 10f. Pierwszy wyślą za darmo kurierem a drugi przyjdzie Ci do skrzynki pocztą. Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - laware - 25-11-2014

Dziękuję za odpowiedź Smile Byłem ciekawy czy jak zamówię steelbooka i wydanie zwykłe to czy przyjdzie to w jednej kopercie Wink