Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 12-12-2018

Dziwne te akcje rzeczywiście. BR2049, którego już mam niedostępny, wersja 3D dostępna... Ki diabeł? Przez 18 lat kiedy kupuje w amazonie nie było takich akcji z DVD czy Blu, łącznie z okresami przedświątecznymi. (jedynie chwilowe exclusives dla Prime-owców). Mam nadzieję, ze to nie jest preludium do jakieś większego syfu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 12-12-2018

(12-12-2018, 11:21)Bender napisał(a):  Mam nadzieję, ze to nie jest preludium do jakieś większego syfu.
Na razie sobie gdybamy. Moje zamówienie z niemieckiego przyszło z Polski (pocztexem), a to z Francji miało wysyłkę z Niemiec. Zobaczymy jak to się będzie zmieniać z czasem. No chyba, że "sprzedawany" przez amazon nie oznacza w tej chwili, że mają ten towar u siebie na stanie (w konkretnej lokacji), a więc musieliby za bardzo kombinować z zkompletowniem takiego zamówienia i rezygnują z wysyłki do Polski... .
Raz tak miałem z zamówieniem z Włoch. Było w calości obsługiwane przez amazon, a dostałem ewidentną używkę jednego z wydań. Tego samego dnia, po złożeniu zamówienia, to wydanie nie było już "sprzedawane" przez amazon i wysyłane do Polski. Potem się to ponownie zmieniło....


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 12-12-2018

Film, o którym wcześniej pisałem "Romeo must die", nadal nie jest wysyłany do Polski, mimo że sprzedaje go Amazon.de. I tylko ten jeden film, inne były wysyłane (Sin City 1&2, The One, Natural Born Killers). Może kombinują z jakimiś zmianami i przypadkowo w tych zmianach pojawia się Polska?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 12-12-2018

Nigdy nie rezygują z wysyłki do Polski z powodów logistycznych. Rozbiją zamówienie na atomy ale powysyłają z różnych fullfilment centers. Ta sytuacja wygląda na coś innego.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 12-12-2018

Teraz kolejna zmiana. Wydania które jeszcze przed godziną były niedostępne z wysyłką do Polski, teraz ponownie do Nas wysyłają. Może jakieś grubsze przemeblowaniaw bazach danych i dlatego takie dziwne rzeczy się dzieją...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-12-2018

Na niemieckim amazonie ograniczenia jak były tak dalej są na niektóre filmy. Zadałem im pytanie WTF, zobaczymy co odpowiedzą Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Ethan - 12-12-2018

o super, czekam na wieści


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-12-2018

Niewiele się dowiedziałem:

Cytat:I fully understand your frustration here and rest assured we are doing our best to provide deliveries for all items to as may countries as possible.

However, if an item cannot be shipped to a certain country at a given point in time, there are most definitely obstacles which would prevent a successful delivery, and we do not want you to experience this.

While an agent personally may not have insight into all previous deliveries of an item or a category of items, our system is updated accordingly, and if multiple deliveries to a certain country fail, we detect an issue and have to restrict the shipping until we can resolve this.

Additionally, as we have many warehouses and resort to using external ones as well, their own shipping restrictions will apply, if the desired items can only be located in said warehouse.

As mentioned previously by my colleague, these shipping restrictions can be removed in a relatively short period of time, however, sadly, we cannot tell exactly when.

We appreciate your patience and understanding in this matter, and would like to apologise for the inconvenience once more.

I hope that, at least for the time being, you would be able to find items to your liking that can be shipped to your country or perhaps purchase them from a seller.



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-12-2018

Niestety, ale teraz co drugi email z każdego sklepu podpisany jest Ahmed i s-ka, bo tania siła robocza, a mam wrażenie, że ci ludzie ledwo angielski ogarniają. Kiedyś wystarczył jeden mail - teraz 3-4 w tej samej sprawie i gówno się rozwiązuje.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 12-12-2018

(12-12-2018, 18:40)Mefisto napisał(a):  Ahmed i s-ka, bo tania siła robocza, a mam wrażenie, że ci ludzie ledwo angielski ogarniają.
Ahmed mówi biegle w swoim rodzimym języku i dobrze po niemiecku. Czasami prędzej coś powiedzą w naszym języku, aniżeli po angielsku. Nawet jeśli coś umieją to wolą dukać po polsku, taka mentalność. Widać przekłada się to na usługę w sklepach, a w też Niemczech wszędzie ich dubbing