Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 27-03-2019

(13-03-2019, 15:27)Mefisto napisał(a):  
(08-03-2019, 19:10)pred895 napisał(a):  Powiedzcie mi tylko proszę ile średnio idzie od nich standardowa przesyłka do Polski ??

No i proszę - wczoraj Arrow wysłał (z trackingiem), a dziś doszło Smile Musi jaki nowy rekord.

Hehe a moją Carrie wysłali 11tego i do tej pory nie przyszła Big Grin Napisałem im maila i stwierdzili że oficjalnie uznają za zaginioną po upływie sześciu tygodni. Co za głąby, dobrze że to tylko 30 zł i nie zależy mi jakoś na czasie, tylko aby doszła w przeciwnym razie nie polecam nikomu wysyłki - standardu od nich Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-03-2019

Ja już przyzwyczaiłem się do tego, że te tanie opcje wysyłki z UK do PL docierają po 4-5 tygodniach. Lub wcale Smile
Dwie rzeczy zamówiłem ostatnio z zavvi i mam nadzieję, że nie będę tego żałował, ale z góry nastawiam się na miesiąc czekania. Jeśli po miesiącu nie dojdzie to moja cierpliwość się skończy.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 27-03-2019

Cytat:Hehe a moją Carrie wysłali 11tego i do tej pory nie przyszła

Heh, bo Carrie to się zamawiało jak była kolekcjonerka Tongue

Cytat:Dwie rzeczy zamówiłem ostatnio z zavvi i mam nadzieję, że nie będę tego żałował, ale z góry nastawiam się na miesiąc czekania

Mi z zavvi ostatnio po tygodniu doszło. Trzeba być optymistą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Pablo0909 - 27-03-2019

(27-03-2019, 17:38)misfit napisał(a):  Skusiłem się na priorytet z amazon.com. Wysłali UPS Worldwide Saver i tutaj takie pytanko czy to normalne, że przesyłka jest na cle już prawie całą drugą dobę i końca nie widać ?

"Priorytet", to ta najszybsza opcja? Jeśli tak, to u mnie zawsze jest max. po 2 dniach od wysłania. No i dostarcza DHL, czasami DPD.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-03-2019

Tak, ta najszybsza.
Bergmana wysłali mi DHL i doszedł po niecałych dwóch dniach. A teraz UPS z 23.03. Jeśli do jutra nie dojdzie to najwyżej będę miał zwrot kosztów wysyłki.

(27-03-2019, 19:04)Mefisto napisał(a):  Mi z zavvi ostatnio po tygodniu doszło. Trzeba być optymistą.

Trzy ostatnie przesyłki z zavvi doszły do mnie po ok. miesiącu więc jeśli te dwie przyjdą szybciej to najwyżej zostanę mile zaskoczony Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 27-03-2019

Zamawiałem z Amazon.com zdaje się, że tylko trzy razy, ale zawsze przesyłka była u mnie po dwóch dniach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 27-03-2019

Teraz takie cuś się pojawiło:

Dodatkowa dokumentacja jest wymagana do odprawy celnej. Firma UPS próbuje uzyskać te informacje.

Trzeba będzie jednak do nich zadzwonić :/


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mr.Hankey - 27-03-2019

Ależ pech...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 28-03-2019

Coś się zmieniło w przypadku Amazon Global Priority? Czy po prostu ja miałem farta i za każdym razem Amazon.com takie przesyłki wysyłał DHL-em, które przychodziły po 2 dniach?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 28-03-2019

To raczej ja mam pecha. Agencja celna ma się ze mną kontaktować tylko nie wiem po co skoro wszystkie opłaty celne z góry opłaciłem i kurier tym wszystkim miał się zająć.