Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 12-06-2019

Bardziej chodzi o to że jeśli chcesz udostępnić kupującym allegro Smart to maksymalną kwotą za polecony priorytet jaką możesz wpisać w cennik jest 5,90 zł.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-06-2019

Pozmieniali gabaryty i też mnie zaskoczyli. Za polecony priorytet zmieścisz się w 8,70 zł przy założeniu, że wysyłasz jeden film. Tylko trzeba pilnować żeby nie przekroczyć 2 cm grubości bo wtedy wskakujesz w tą najdroższą opcję.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 12-06-2019

Jasne, ale wtedy odpada jakiekolwiek sensowne zabezpieczenie zawartości.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 12-06-2019

Można wysłać kopertę bąbelkową jako paczkę pocztową, czy paczka musi być w kartonowym opakowaniu?

To teraz filmy najlepiej wysyłać:
- 1 film przy grubości do 2 cm jako list polecony
- 2 filmy jeden na drugim jako paczka pocztowa

Przy tych nowych progach to taniej będzie nawet nadać kuriera niż opłacić zwykły polecony przy dwóch filmach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - czarodziejmarx - 12-06-2019

(12-06-2019, 20:02)Mierzwiak napisał(a):  Bardziej chodzi o to że jeśli chcesz udostępnić kupującym allegro Smart to maksymalną kwotą za polecony priorytet jaką możesz wpisać w cennik jest 5,90 zł.

Tak, ale to ograniczenie dotyczy tylko ceny podstawowej Big Grin Możesz ustalić własny limit sztuk na taką przesyłkę i cenę za każdą dodatkową. Ja tak mam:
oszacowałem gabaryty paczki, kiedy dochodzi po każdym kolejnym pudełku DVD i mam taki cennik jak w załączniku. Moja oferta wyświetla się jako smart i ta forma przesyłki też się załapuje na program.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 12-06-2019

To żeby wyjść na swoje trzeba by mieć smart z ceną 5,90 zł i każdy kolejny przedmiot +12,40 zł. I jak kupujący zobaczy jak to jest liczone to weźmie 3 osobne przesyłki po 5,90 zł.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - voodoo - 13-06-2019

(12-06-2019, 19:52)gumbas napisał(a):  
(12-06-2019, 18:39)Mierzwiak napisał(a):  Wysyłaliście coś ostatnio pocztą?

Sprzedał mi się film na allegro, za wysyłkę poleconym priorytetem zapłaciłem dzisiaj 18,30 zł. Posrało ich do reszty.

Tak podniesli znacznie listy polecone,po pierwszym zdziwieniu na poczcie,lepiej wysyłać paczką lub najtaniej paczkomatem,ale coś czuje że też niedługo paczkomaty polecą do góry

Paczkomaty i tak jakiś czas temu podnieśli.
A przez większy ruch teraz przeważnie w mojej okolicy przepełnienie . I odbiór w jakimś wyznaczonym punkcie lub czekanie kolejnych trzech dni na wrzucenie do właściwego paczkomatu. Kiedyś chociaż w pierwszy wolny paczkomat wrzucali w okolicy .A teraz przesyłkę z paczkomatu można mieć po 5 dniach jak ktoś nie mam czasu i możliwości podskoczyć do poku .


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 13-06-2019

Dwa filmy ułożone obok siebie, zabezpieczone z dwóch stron kartonową tekturką i wysłane w zwykłej kopercie, mieszczą się w list polecony rozmiaru M (cena 6,30 PLN (ekonomiczna) lub 8,70 PLN (priorytet)). Filmy owijam folią, na to tekturki i całość jeszcze zaklejona taśmą aby pudełka nie 'fruwały'. Wysłałem w ten sposób dwie przesyłki i odbiorcy nic nie pisali o uszkodzeniach. Oczywiście wcześniej ustalałem taki sposób pakowania. Metoda ta dotyczy raczej plastikowych opakowań, steelbooków bym tak nie wysyłał.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pred895 - 17-06-2019

Rozumiem że angielski oddział zavvi działa po staremu tzn, nie blokują od razu siana za pre-ordery jak to ma teraz zwyczaj amazon.uk ??


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 17-06-2019

Mi zawsze pobierają dopiero jak mają już towar na stanie i przygotowują do wysyłki Smile