Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mierzwiak - 25-06-2019

(25-06-2019, 09:48)djgromo napisał(a):  Jak płacę przelewem to to działa jak prepaid i po roku samo wygasa czy allegro będzie się pluło, że rozpoczął się kolejny rok, a ja mam nieuregulowaną opłatę?
Za pierwszym razem brałem Smart tylko na miesiąc, po czym usunąłem kartę żeby nie odnowiło mi się automatycznie na kolejny miesiąc.

Dwa razy dostałem mailowe przypomnienia żeby zapłacić za kolejny miesiąc w przeciwnym razie wyłączą mi Smart. Miałem go do 18 maja, wyłączyli dopiero 3 czerwca, zdążyłem przez ten czas zrobić zakupy z darmową wysyłką jakieś 4 razy Tongue


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - voodoo - 25-06-2019

(25-06-2019, 07:29)Mierzwiak napisał(a):  Przede wszystkim po co anulowałeś? Smile

Odpowiednikiem anulowania subskrypcji Netfliksa w przypadku Smarta jest opcja "Nie obciążaj tej karty" jeśli płaciłeś kartą, wtedy po zakończeniu danego okresu Smart nie odnowi się automatycznie.

A nie wystarczy opłacenie blikiem by się nie przedłużało ?Smile Blika przecież trzeba potwierdzić Wink


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 04-07-2019

Ktoś się skusił na promocję 3 w cenie 2 na francuskim amazonie ?

7 dni czekam na realizację zamówienia, wszystkie filmy mają na stanie i nawet jeszcze kasy nie pobrali z karty. Uwielbiam takie sytuacje...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 04-07-2019

@misfit
Ja już u Francuzów przestałem kupować. Ostania moje zamówienie utknęło na kilka dni w jakimś centrum przeładunkowym we Francji, a potem nagle zostało anulowane (kasa oczywiście była już z karty pobrana). Przyczyna - "carrier problem" - cokolwiek to znaczy. Straciłem parę procent na przewalutowaniu. Bonus 10euro jaki miałem przydzielony nie został zaaplikowany. Konsultowałem wszystko mejlowo (coś koło 10 mejli było w tej sprawie) i nic. Za każdym razem kto inny czyta kolejnego mejla i trzeba mu wszystko tłumaczyć od początku. Zaproponowali mi, żebym sobie jeszcze raz zamówił, to co oni mi anulowali, a za co już zapłaciłem. Problem tylko, że w czasie jak ja wymieniałem z nimi korespondencję, to cena filmu wzrosła z 35 do 49 euro.
Teraz już ponownie miałem zaryzykować zakupy u nich, tego samego filmu, bo cena wróciła do 35 euro. Nie zdążyłem do koszyka wrzucić i dobrać coś do tej promocji  3 za 2 i cena znowu wzrosła do blisko 49 euro.
Licz się z tym, że trochę poczekasz na tą paczuszkę...
Obecnie z promocji 3 za 2 i 5 za 3 najlepiej na amazon.de korzystać. Szybka wysyłka (często z Polski) i dobrze zapakowane płyty.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 04-07-2019

Miałem identyczną sytuację jakieś półtora roku temu z remasterem Jean de Florette + Manon des sources. Dzień przed planowanym dostarczeniem przesyłki dostałem od nich maila, że zamówienie zostało anulowane i wkrótce zwrócą kasę, a jeśli wciąż chcę ten film to żebym go sobie zamówił ponownie. Po kilku mailach okazało się, że przesyłka została uszkodzona/zagubiona przez kuriera, ale nie byli mi w stanie wyjaśnić dlaczego zamiast bawić się w anulowanie zamówienia i zwrot kasy nie dali mi nawet opcji wyboru z ponowną wysyłką filmu (o przeprosinach za zaistniałą sytuację nawet nie wspominając). Przy okazji kasy na koncie walutowym w tamtym momencie już nie miałem więc pozostało mi czekać X dni na ten zwrot kasy od nich lub zrobić przelew z innego konta.

W międzyczasie poszło od nich jakieś 5 zamówień w miarę bezboleśnie, nie licząc kolekcjonerki Memories of Murder, która przyszła uszkodzona, ale bez większego problemu wysłali drugą sztukę. Ale ogólnie coraz częściej łapię się na tym, że kontakt z ich obsługą klienta to strata czasu i to bez rozróżnienia czy chodzi o Francję, Niemcy czy UK.

BTW jeśli chodzi o niemiecki amazon to wygląda na to, że w końcu po ponad roku rozwiązali sprawę z tym, że kilku procent filmów z kompletnie niezrozumiałej przyczyny nie wysyłali poza granicę Niemiec.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 04-07-2019

(04-07-2019, 18:18)misfit napisał(a):  BTW jeśli chodzi o niemiecki amazon to wygląda na to, że w końcu po ponad roku rozwiązali sprawę z tym, że kilku procent filmów z kompletnie niezrozumiałej przyczyny nie wysyłali poza granicę Niemiec.

O, faktycznie. Szkoda tylko, że zrobili to już po wszelkich promocjach.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Ethan - 04-07-2019

Tylko ze ciezko zrezygnowac z francuzow bo maja chyba najlepszy katalog obok Niemcow z tych amazonowych


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 04-07-2019

U francuzów jest taki problem, że czasem tak robią wydania, że zmuszają do oglądania francuskich napisów przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 04-07-2019

(04-07-2019, 21:01)Ethan napisał(a):  Tylko ze ciezko zrezygnowac z francuzow bo maja chyba najlepszy katalog obok Niemcow z tych amazonowych
Zależy, co kto ogląda. Smile  Ja ostatnio najwięcej od Niemców kupuję... Zdarza się, że to co jest dostępne na amazon.de jest też na amazon.fr i odwrotnie. Różnica jest w cenie, zwykle kilka euro.

(04-07-2019, 21:28)djgromo napisał(a):  U francuzów jest taki problem, że czasem tak robią wydania, że zmuszają do oglądania francuskich napisów przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej.
Z filmami od lokalnych dystrybutorów tak bywa. Kolejny problem, to brak angielskich napisów.

(04-07-2019, 18:18)misfit napisał(a):  Ale ogólnie coraz częściej łapię się na tym, że kontakt z ich obsługą klienta to strata czasu i to bez rozróżnienia czy chodzi o Francję, Niemcy czy UK.
Ja do tej pory nie miałem absolutnie żadnych problemów z obsługa klienta jedynie na amazon.it. Ostatnio odebrałem steelbooka Indiana Jones z mocnym wgnieceniem i pękniętym grzbietem. Zwrot pieniędzy w ciągu niecałych dwóch dni od złożenia reklamacji.
Co do obsługi reklamacji na amazon.de to nie mam doświadczenia, bo ... jeszcze nigdy nic tam nie reklamowałem. Jak dotąd, wszystkie zamówienia przyszły bez problemu.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 09-07-2019

(04-07-2019, 18:45)Mefisto napisał(a):  
(04-07-2019, 18:18)misfit napisał(a):  BTW jeśli chodzi o niemiecki amazon to wygląda na to, że w końcu po ponad roku rozwiązali sprawę z tym, że kilku procent filmów z kompletnie niezrozumiałej przyczyny nie wysyłali poza granicę Niemiec.

O, faktycznie. Szkoda tylko, że zrobili to już po wszelkich promocjach.

Tym razem wirus rozprzestrzenia się coraz bardziej na amazonie UK - ofiarą padł Twój Vincent i wiele innych.