Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 13-07-2019

trochę w temacie


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 13-07-2019

Co by nie było, to trochę na tym korzystamy. Zamówienia z amazon.de zamiast standardowych 5 dni (przynajmniej) jak w przypadku włoskiego czy francuskiego amazona, można odebrać już po 2-3 dniach. Co więcej, zamówienia wysyłane z Polski, zawierające wyłącznie płyty BD są mimo wszystko pakowane do standardowych kartonowych pudełek z dodatkowym wypełniaczem w postaci folii bąbelkowej lub papieru pakowego. Rezultat - mniejsze prawdopodobieństwa uszkodzenia w transporcie. Zamówienia z przykładowo amazon.it, prawie zawsze są pakowane w tę "obwijane" kartonowe opakowania typu C4, C5 (w zależności od liczby płyt w zamówieniu). W moim przypadku, mam średnio w co trzecim zamówieniu są jakieś uszkodzenia steelbooków. Przy zamówieniach wysyłanych z magazynów w Polsce, problemów dużo mniej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-07-2019

Mi ostatnie zamówienie z amazon.de (9 filmów) przyszło w kawałku zawiniętego kartonu złożonego tak, że w każdej chwili dostawca mógł to rozłożyć i wyjąć zawartość. Z uk miałem to samo.


Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - vandel - 13-07-2019

Dracula 4k z Amazon ul przyszła w kopercie za dużej bąbelkowej wysłana z Francji pocztą. Przyszła tydzień przed terminem wrzucona do skrzynki.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 13-07-2019

(13-07-2019, 15:31)djgromo napisał(a):  Mi ostatnie zamówienie z amazon.de (9 filmów) przyszło w kawałku zawiniętego kartonu złożonego tak, że w każdej chwili dostawca mógł to rozłożyć
A sprawdzałeś skąd była wysyłka? Pewnie z Niemiec...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-07-2019

Takie coś było na naklejce:

[Obrazek: pUKtNkB.png]

[Obrazek: sRkdWs9.png]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - sebas - 13-07-2019

Wygląda na wysyłkę z Bielan Wrocławskich. Dziwne. Zwykle dostaje z tego magazynu zamówienie zapakowane w klasyczne pudełko.
Kiedy to było zamówione? Z naklejki wynika, że dość dawno...


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 13-07-2019

Na naklejce jest data umowy amazonu z pocztą polską. Wysłane 27 czerwca tego roku. Zdjęcia filmów są w wątku z moją kolekcją.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 14-07-2019

Panowie. Nie ma żadnych sztywnych reguł co z jakiego Amazona przyjdzie w jakim opakowaniu. Wiec takie posty to zwykłe bicie piany. Przesyłki praktycznie z każdego Amazona, mogą przyjść w różnych opakowaniach, mogą być wysyłane z różych miejsc w Europie i mogą być dostarczone za pomocą różnych dostawców.
W naklejce zwrotnej nie ma nic dziwnego. Sugerują kierowanie zwrotów na najbliższy fullfilment center.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - piti198 - 22-07-2019

A ja mam taki problem. Zamówiłem z promocji w angielskim amazonie jakieś filmy, ale że chyba nie mieli tych wszystkich pozycji na składzie, to rozdzielili to zamówienie na 2 paczki. Sprawdzałem ze sklepu i na początku było że pierwsza paczka ma być na dziś, a druga na jutro. A dziś mam info, że obie niby mają być dzisiaj, ale w szczegółach trackingu mam że ta pierwsza, która powinna być dzisiaj się zatrzymała gdzieś w Niemczech, a druga że jest w stolicy, to pewnie dziś będzie.
Dostałem na sms informację dotyczącą tylko tej drugiej paczki, a co do pierwszej to nie wiem, a wpisując oba nry na stronie dhl dostaję info, że nie mają info dla przesyłek o takich numerach. Dzwoniłem na tą infolinię, ale z racji że ona jest automatyczna, to nic nie uzyskałem. Jest jakiś inny kontakt z dhl z pominięciem tego automatu, żeby coś się dowiedzieć nt tych paczek?