Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 31-07-2019

Nie. To problem Amazona, już poruszany na forum. Podobnie było przez jakiś czas na niemieckim, ale w końcu usunęli. Brytole póki co nie reagują, a szkoda, bo na oko połowy rzeczy nie idzie zamówić przez to.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 01-08-2019

Naprawdę kiedyś uwielbiałem ten sklep. Teraz to jeden wielki mess. Co chwilę coś. Ja ostatnio mam wysyp micro autoryzacji a coraz częściej zdarzają się podwójne. Oczywiście nie czardżuja 2 razy ale i tak kasa zamrożona na koncie na 2 tygodnie. Mega irytujące


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 01-08-2019

U mnie skończyło się tak, że puściłem to przez Empik Shy
Przy niektórych pozycjach z UK mają dobre ceny.
Właśnie o takim czymś mówiłem, że brakowało w Polsce sklepu, który bawiłby się w import i nie zdzierał przy tym za bardzo. Jakby jeszcze dołożyli 4K to już w ogóle bajka.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 01-08-2019

Marzyciel, a kto by płacił 2x za polską okładkę?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 01-08-2019

(01-08-2019, 08:52)Bender napisał(a):  Naprawdę kiedyś uwielbiałem ten sklep. Teraz to jeden wielki mess. Co chwilę coś. Ja ostatnio mam wysyp micro autoryzacji a coraz częściej zdarzają się podwójne. Oczywiście nie czardżuja 2 razy ale i tak kasa zamrożona na koncie na 2 tygodnie. Mega irytujące

Dzisiaj mi kutasiarze zamrozili zdublowane opłaty na ponad 400 zł. Coraz większa szopka z nimi Angry


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 02-08-2019

Dokładnie. Kombinują ze zbiorczymi, raz się pojawiają jako jeden shipment, za chwilę jako kilka (i tu pyk, autoryzacja staje się "nieaktualna"), potem znów zbijają w jeden i pyk kolejna autoryzacja.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

Jak napisałem do nich na czacie to mi napisali, żeby czekać 5-7 dni na odmrożenie środków. U Ciebie realnie ile trzeba było czekać na to?

A i jeszcze pytanie czy jak zamawiacie to ustawiacie żeby wysyłało przesyłki jak najszybciej czy żeby zbijali w jedną paczkę? Dopiero po fakcie odkryłem, że domyślnie przy każdym filmie jest opcja, żeby wysłali najszybciej jak się da bez czekania.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-08-2019

(02-08-2019, 10:48)djgromo napisał(a):  Jak napisałem do nich na czacie to mi napisali, żeby czekać 5-7 dni na odmrożenie środków. U Ciebie realnie ile trzeba było czekać na to?

To jest ok. 10 dni.

A w kwestii dzielenia zamówień i kilkukrotnego ściągania za nie różnych kwot, to cyrk ten panuje od paru lat już. Ich wytłumaczeniem jest ponoć to, że każdy tytuł ściągają z magazynów, w których akurat jest najszybciej dostępny, ale wg mnie to bullshit.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

Na logikę kasa wpływa do Amazona do jakiegoś biura finansów, a nie do magazynu A lub magazynu B, żeby to miało mieć znaczenie. Magazyn ma tylko wydać towar.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 02-08-2019

Chyba zależy od banku od banku. (w mnie 14 dni) Przy blokadach powinieneś mieć dopisek do kiedy obowiązuje. Bank jej nie zdejmie, tylko Amazon. I czasem samoistnie tak robią, choć zapytani idą w zaparte, że TYLKO BANK. Co z oczywistych powodów nie ma sensu.

Ja wybieram zawsze jedną paczkę. Oszczędzasz w ten sposób, bo najprawdopodobniej i tak wyślą osobno Wink Bo właśnie wysyłają z różnych fulfilment centers. Ale nigdy nie powodowało to takiego syfu jak teraz.