Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

A to przy wielu paczkach dla jednego zamówienia liczą wysyłkę kilka razy?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 02-08-2019

Nie, tę "wspólną opłatę" dzielą. Więc nie zapłacisz więcej.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-08-2019

Nie no, trochę więcej zapłacisz, bo jednak masz nie jedną opłatę tylko kilka, więc na samym przewalutowaniu już jesteś stratny (chyba, że bierzesz po ich kursie, który jest wyższy - czyli też tracisz - lub masz konto walutowe.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

Mam teraz inny problem. Zamówiłem filmy z amazonu uk. Podzielili mi to na 3 części A B C. Całość powinna wyjść 620 zł (płacone po ich kursie).

Na ten moment:

- za A pobrali 2x400 zł
- za B pobrali 67 zł
- za C w ogóle nie pobrali nic (powinni pobrać 153 zł)

I teraz czy to możliwe, że u nich coś się pojebało i zamiast pobrać za C pobrali mi 2-krotnie za A niesłuszną kwotę? Wczoraj na czacie nie wiedziałem, że nie pobrali jeszcze za ostatnią partię, a wszystkie są już w drodze, mają numery przewozowe i planowany termin doręczenia (zawsze zamawiam tą najdroższą opcję).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-08-2019

C jest pewnie w tej zawyżonej kwocie A - może będą razem wysyłać, dlatego tak.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

Czyli spodziewać się zwrotu A-C? One mają różne numery przewozowe, jedno idzie z Manchesteru, a drugie z Stansted.

Dzisiaj doszła partia B, prawdopodobnie z Bielan Wrocławskich, paczką pocztową.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-08-2019

(02-08-2019, 15:46)djgromo napisał(a):  Czyli spodziewać się zwrotu A-C?

Stary nie wiem, naprawdę Big Grin Jeśli wszystko Ci dojdzie i nie będziesz stratny na kasie, to znaczy, że jest ok. W innym wypadku będziesz musiał do nich napisać i tyle.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Bender - 02-08-2019

(02-08-2019, 15:46)djgromo napisał(a):  Czyli spodziewać się zwrotu A-C? One mają różne numery przewozowe, jedno idzie z Manchesteru, a drugie z Stansted.

Dzisiaj doszła partia B, prawdopodobnie z Bielan Wrocławskich, paczką pocztową.


Mi to bardziej wygąda na błąd. Bo o ile z autoryzacjami szaleją, tak z faktycznym obciążeniem błędy zdarzają się raczej rzadko. A kwota pasuje bardziej do błedu po ich stronie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - djgromo - 02-08-2019

Siedziałem na czacie z pół godziny z jakimś łachmaniarzem Anmolem i tłumaczę mu, że obciążenia się nie zgadzają i nie widzę charge'a na ostatnią partię a ten, że nie nie przedmioty dojdą i że jest git. Da się tam u nich eskalować konflikt wyżej w hierarchii jak kasa się nie będzie zgadzać po tych 10 dniach?

Urlop mi się zaczyna miałem się zrelaksować, wyciszyć, a tu mam większą jazdę z baranami jak w robocie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 02-08-2019

Napisz im maila ze szczegółowym wyjaśnieniem sytuacji, bo czat to raczej randomowy chaos.