Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 14-03-2020

Ta, więcej z promocji. Zwłaszcza z amazon


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Dziel - 14-03-2020

Dokonywał już ktoś z was zwrotu z amazon z nieopłaconą wysyłką? Wybrałem opcję zwrotu obu steelbooków ale nie ma tam darmowego zwrotu tylko pisze, że zwrócą mi do 2,70€ za wysyłkę. W jaki sposób najlepiej odesłać te steelbooki tak, aby wyszło jak najtaniej?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - HAL 9000 - 14-03-2020

Najtaniej to chyba koperta i Poczta Polska.
Raz tak wysłałem rozwalony steelbook do Włoch - wydrukowałem te ich formularze i większość wrzuciłem do środka, na zewnątrz nakleiłem ten z adresem. Doszło. To było jakieś 15 PLN i tyle też wówczas mi zwrócili.
Steelbook był tani więc i ryzyko niewielkie.
Teraz już bym się w to nie bawił, tylko w czat i translator Smile
- niech pan to wyrzuci do śmieci
- życzę miłego dnia
- ja również życzę miłego dnia
- ale ja bardziej
itd Big Grin


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 14-03-2020

(14-03-2020, 14:19)Dziel napisał(a):  Dokonywał już ktoś z was zwrotu z amazon z nieopłaconą wysyłką? Wybrałem opcję zwrotu obu steelbooków ale nie ma tam darmowego zwrotu tylko pisze, że zwrócą mi do 2,70€ za wysyłkę. W jaki sposób najlepiej odesłać te steelbooki tak, aby wyszło jak najtaniej?

Nie wiem od czego to zależy, ale jakieś 2 tygodnie temu robiłem zwrot do USA zakupu z Amazona. Na ich drukach było napisane, że Amazon pokrywa koszty przesyłki. Zamówiłem kuriera DHL do domu (przez stronę dhl express), w ten sam dzień, dosłownie po 2h, przyjechał gościu, obejrzał co w paczce, zeskanował kody, coś tam poklikał na swoim handheldzie, zabrał paczkę i tyle. Nic nie płaciłem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Dziel - 14-03-2020

Mam 4 etykiety do wydrukowania tak to wygląda:
http://www.imagebam.com/image/0fa8e11337044621

Faktura handlowa jest potrzebna tylko w przypadku wysyłki kurierem? Bo 2 z nich są identyczne.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 14-03-2020

(14-03-2020, 16:40)Dziel napisał(a):  Faktura handlowa jest potrzebna tylko w przypadku wysyłki kurierem? Bo 2 z nich są identyczne.

Jedna naklejasz na paczkę, drugą dajesz do ręki kurierowi.

Na fakturze jest napisane Bill to Amazon, tak jak na mojej, więc koszty wysyłki oni pokrywają.

Ja miałem jeszcze druk z kodami kreskowymi, które zeskanowal kurier i to też były dwie kopie - jedna na paczkę, jedna dla kuriera.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Dziel - 14-03-2020

Czyli można również wysłać w punktach nadania?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pearlzfan - 14-03-2020

Wydaje mi, że tak. Najlepiej zadzwoń na dhl express albo dhl parcel i się upewnij. Paczki wysyłane w granicach Europy obsługuje DHL Parcel a poza Express.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - MasterThief - 14-03-2020

(14-03-2020, 13:42)Wolfman napisał(a):  Ta, więcej z promocji. Zwłaszcza z amazon

Wolfman to nie jest reguła, też zamówiłem w tej promce steelbooki Dark Fate i Ford v Ferrari i oba dojechały bez jakichkolwiek uszkodzeń, nie sądzę żeby to była kwestia ceny na stronie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wolfman - 14-03-2020

Kupuję najwięcej tego złomu i obecnie przystopowałem. Wolę kupić na premierę i nawet u nich. Niż się pie.....ć w nieskończoność z wymianami, bo te ceny to się z tyłka nie biorę. To wyprzedaż zwrotnego śmiecia. Płacę więcej, ale potem sprzedać mniejszy problem, bo rys żadnych nie ma. Rozumiem kupować zwykłe wydania, pęknięte pudełko wymienisz za 2złote, ale steelbook, rysy czy wgniecenia będziesz reperował?
Nie zdarzyło mi się dostać coś uszkodzone kupione na premierę i to właśnie w Amazon którymkolwiek