Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Glaeken - 21-04-2020

(21-04-2020, 01:29)Mr.Hankey napisał(a):  
(20-04-2020, 18:32)Glaeken napisał(a):  Nie ma co się dziwić. Paczki z co.uk czy zavvi docieraja bez problemu.
Jeśli przesyłka dociera 12 dni przed planowanym terminem, to owszem, jest się czemu dziwić.
To tylko się cieszyć należy a nie martwić Smile

Niektóre paczki z amazonu mogą być wysłane z opoznieniem a to dlatego ze wysylaja z magazynu np. w IT. Odkrylem to gdy zaczalem grzebac w trackingu jednego z moich zamowien.

Wysłane z planety LV-426 przy użyciu Tapatalka


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-05-2020

Coś amazon.de się popsuł - złożyłem zamówienie tydzień temu i do dziś nie zostało wysłane pomimo tego, że cały czas wszystkie produkty mają na stanie.
Nie cierpię takich sytuacji...

Przy okazji - ktoś zamawiał filmy z kanadyjskiego amazona w ostatnim czasie ? Jeśli tak to takie pytanko: Czy dobrze rozumiem, że bez względu na wybór metody wysyłki i tak dostarczy ją kurier ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-05-2020

(12-05-2020, 13:46)misfit napisał(a):  Czy dobrze rozumiem, że bez względu na wybór metody wysyłki i tak dostarczy ją kurier ?

Tak jest o ładnych paru lat, ale nie wiem nawet czy teraz w ogóle wysyłają czy się zamknęli jak Amerykanie.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-05-2020

To teraz pytanie pomocnicze - skoro to kurier to na 100% dowalą vacik 23% czy niekoniecznie przy wartości zamówienia $118 z wysyłką ?
A jeśli dowalą to czy to koniec opłat czy może kurier jeszcze może sobie coś doliczyć za fatygę ?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-05-2020

Oni ci z automatu naliczają opłaty celne do kosztów wysyłki - było już kiedyś gdzieś o tym na forum. Było tak już, gdy ostatni raz tam zamawiałem... 4 lata temu Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 12-05-2020

Coś musiało się pozmieniać bo nic mi nie naliczyli.
VAT jeszcze przeżyję, ale jakby kurier dowalił jakąś opłatę manipulacyjną or sth to nie będzie fajnie Wink

[Obrazek: OVWgK8J.png]


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 12-05-2020

To próbuj. Ja na wszystkie moje zamówienia z Kanady miałem chyba tylko raz naliczone jakieś opłaty. No, ale to niemal historia starożytna już Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Maras - 12-05-2020

(12-05-2020, 14:29)Mefisto napisał(a):  
(12-05-2020, 13:46)misfit napisał(a):  Czy dobrze rozumiem, że bez względu na wybór metody wysyłki i tak dostarczy ją kurier ?

Tak jest o ładnych paru lat, ale nie wiem nawet czy teraz w ogóle wysyłają czy się zamknęli jak Amerykanie.

na Amazon.com można już zamawiać Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - laware - 24-05-2020

Pytanie do zamawiających na jbhifi.com.au: czy całe zamówienie jest wysyłane w jednej paczce? Czy rozbijają je na pojedyncze sztuki jak np. zavvi?


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - pmmazz - 24-05-2020

(07-01-2020, 21:52)NWWStation napisał(a):  
(07-01-2020, 21:37)Mefisto napisał(a):  U mnie minął już ponad miesiąc od wysyłki z zavvi - maile póki co zlewają.

Polecam ich "live chat". Odpowiadają i reagują od ręki Wink

(24-05-2020, 21:26)laware napisał(a):  Pytanie do zamawiających na jbhifi.com.au: czy całe zamówienie jest wysyłane w jednej paczce? Czy rozbijają je na pojedyncze sztuki jak np. zavvi?

Zdarza się że rozbiją, szczególnie w przypadkach kiedy jest podane przy artykule informacja o wydłużonym czasie realizacji.