Filmozercy.com | Forum
Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Wersja do druku

+- Filmozercy.com | Forum (https://forum.filmozercy.com)
+-- Dział: Blu-ray i DVD (https://forum.filmozercy.com/dzial-blu-ray-i-dvd)
+--- Dział: Zakupy (https://forum.filmozercy.com/dzial-zakupy)
+--- Wątek: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. (/watek-sklepy-internetowe-wysylka-oplaty-itd)



RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - paniron - 19-07-2020

Na zavvi, możesz cenę czasem obniżyć dzięki różnorakim kodom, więc na pewno kilka £ taniej będzie. Amazon ogólnie sam z siebie nic nie zabezpiecza. System wybiera rekomendacje co do wielkości boxu, a resztę wypełnia się papierem. To jest robione taśmowo przez ludzi, więc nikt się nie będzie specjalnie o pakunek troszczyl, skoro w kolejce jest kolejne 1000.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 19-07-2020

Amazon wysyła kurierem - zavvi nie. Dla mnie sam ten fakt wygrywa. Zawsze możesz też zamówić bezpośrednio od Arrow - oni pakują dobrze, tylko wysyłka wtedy droższa.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Cisek - 19-07-2020

(19-07-2020, 19:16)Mefisto napisał(a):  Amazon wysyła kurierem - zavvi nie. Dla mnie sam ten fakt wygrywa. Zawsze możesz też zamówić bezpośrednio od Arrow - oni pakują dobrze, tylko wysyłka wtedy droższa.

Heh, pominąłem najbardziej oczywisty kanał dystrybucji Big Grin. Koszt wysyłki w tej sytuacji jest drugorzędny, dzięki za podpowiedź!


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 19-07-2020

Nie zawsze wysyla kurierem.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 20-07-2020

Ja nigdy nic nie otrzymałem inną drogą.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Danus - 20-07-2020

Mi ostatnio wyslali zwykla nierejestrowana przesylka Wojne Swiatow. A dziwne bo zrobili to pierwszy raz.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Kirek - 20-07-2020

Z angielskiego amazonu, jeżeli coś było wysyłane z Anglii zawsze dostawałem zwykłą pocztą. Kuriera miałem dwukrotnie i w obu przypadkach okazało się, że przesyła była wysyłana z magazynów we Wrocławiu. W każdym razie nigdy to nie były za duże przesyłki, największa to chyba trylogia 'Predatora' Smile


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 20-07-2020

Wiele razy amazon.co.uk wysłał mi filmy, które szły nierejestrowaną przesyłką, którą później listonosz wrzuca do skrzynki.
Najczęściej ma to u mnie miejsce gdy rozdzielają jedno zamówienie na dwie lub więcej przesyłek, np. ostatnio czekam na film wysłany 5 lipca poprzez "asendia" (tracking kończy się gdy przesyłka opuszcza teren UK).

Ale box typu Kieślowskiego powinni wysłać kurierem. Zavvi z drugiej strony pewnie wysłałby go przez Hiszpanię co oznacza miesiąc czekania na przesyłkę (lub więcej).


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - Mefisto - 20-07-2020

(20-07-2020, 07:10)misfit napisał(a):  Ale box typu Kieślowskiego powinni wysłać kurierem.

No właśnie typ zamówienia pewnie też ma sporo do rzeczy. Rzadko kiedy zamawiam tam pojedyncze, zwykłe tytuły, bo się po prostu nie opłaca. A większe rzeczy/więcej pozycji automatycznie pakują do zbiorczego opakowania i wtedy kurier na bank.


RE: Sklepy internetowe - wysyłka, opłaty itd. - misfit - 05-08-2020

Ostatnio miałem okazję przetestować brytyjski sklepik rarewaves.com.

Na sporo filmów mają dość fajne ceny, do tego będąc na ich stronie po kilkudziesięciu sekundach otrzymałem popup z rabatem -10% jednorazowego użytku.
Wysyłają z UK - koszty wysyłki do PL wynoszą £1. Tak jak zavvi wysyłają każdy film osobno przesyłką nierejestrowaną.
Do mnie filmy dotarły po nieco ponad dwóch tygodniach od wysyłki.

Ogólnie polecam.